Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vi bi ste, dragi moji, trebali biti sretni sto imate ovako volatilno trziste, sto ste pioniri u ovakvom zestokom padu trzista zato jer svi vi koji prezivite ovo bez infarkta i karcinoma znat cete od kakvog ste materijala sazdani i sto je u biti investiranje. Ovakva skola skupo se placa a vi imate prilike u prvim redovima uciti besplatno, i jos se bunite?

Ništa nije besplatno u životu [wink].

You either do it right or you get eliminated!

@Ratus

Ma dobro, priznajem da sam se krivo izrazio jer stvarno nisam zelio omalovaziti nikoga. [embarass][embarass]

skype - ivek1234


Također se ne slažem da u ovoj igri 1 zarađuje , 9 gubi. Ma daj, pusti priče i te glupe floskule o tome, ja ne znam nikoga tko na burzi gubi, a znam ih dosta koji ulažu na burzi.

Pa i na finacijskom inženjeringu su ljudi samo zarađivali sve dok nije puko balon . Niti tamo nitko nije gubio.

Ima ona narodna: Nikad nema za sve.

čini mi se da je današnji dan bio “dogovoren” za zeleni početak. a onda je došla vijest Migros. Vidjelo se iz aviona da su svi bili zbunjeni i da se nitko nije znao kako ponašati (izuzev Todex-a). da se danas planiralo ići u crveno, to bi bio krasan povod za ići u crveno.


ova burza više nija za amatere!

živio omx! [thumbsup]

Bilo je i vrijeme da se dogodi selekcija [smiley].

You either do it right or you get eliminated!

Ljudi, dajte malo spustite loptu na zemlju! Dosta je više prepucavanja između optimista i katastrofičara. Tema ima već 3200 stranica (!), a 90% su besmislena prepucavanja i osobni napadi na neistomišljenike. Postaje već pomalo zamorno.

Ivek, drž’ se – imam petaka na tebe [wink]

Pozdrav svima [bye]



No, u zbilji znam dvojicu koji zarađuju na burzi već par godina.
Potrošač, 14.02.2008. u 15:28

Kljucno je ovo par godina! Unutra sam o 1999. I ja iskrcavao ljetos. Pa limitirano usao kada je padalo pred HT. Pa izisao u bull runu nakon HT. Pa usao u srijedu prije izbora na kocku. Pa izisao prije N.G. Pa onda poceo brljati…..

Nisi ti poečo brljati, nego si ulagao kao što si ulagao od 1999 [proud]
Situacija se malo promjenila, i trebalo je promjeniti strategiju, sad nekih 9 godina u padajućem tržištu pa ćeš i u njemu plivat ko ribica.

Čim se ti baviš u životu, osim ovog pisanja po forumu, zapeli mi za oko neki medicinski izrazi, samo više nisam siguran jesam ih sve kod tebe vidio ili mi se pomiješalo od čitanja par tisuća postova ovih dana…

Kad se već igramo različitih tržišta, tvoj ulazak u bear tržištu na 3700 apsolutno ništa ne bi značio kad bi to bilo bear tržište, barem koliko sam ga ja shvatio, jer u takvom tržištu se ne nazire dno, ono se jednostavno dogodi.
Ti uđeš na 3700 i po logici bear tržišta nek potraje koju godinu dvije dođe crobex na 2700 i ti si nadokupljivao prema dnu. I što na kraju imaš, čekati oporavak opet koju godinu da se vrati na 3700.

U bull tržištu zarađuju svi sa malo pameti, a u bear tržištu zarađuju samo trejderi dok god traje bear faza, dugoročni ulagači su jednostavno kako god okreneš na gubitku. i zbog toga ja ne razumijem ovaj tvoj dio posta di ti pišeš da ćeš ulaziti postupno od 3700 na niže. Ako ne misliš trejdat na tom putu već samo ulazit što ti ne bi bilo pametnije čekati da se okrene u bull fazu.

Ajde me malo prosvjetli, da mogu o nečem novom mozgat.

Ja sam novi sudionik i moje razmišljanje o burzi je još u debelom razvoju.


čini mi se da je današnji dan bio “dogovoren” za zeleni početak. a onda je došla vijest Migros. Vidjelo se iz aviona da su svi bili zbunjeni i da se nitko nije znao kako ponašati (izuzev Todex-a). da se danas planiralo ići u crveno, to bi bio krasan povod za ići u crveno.

Ma fond manageri se zaljubili, ipak je valentinovo, zaboravili doć na posao danas[tongue]


ivek123:

Sve si dobro shvatio i nemam sto dodati.

skype - ivek1234


ČARUGA: ” No nemožeš ničim ni pobiti činjenicu da smišljeno pokušavaš širiti paniku na forumu. ” Ovo pobijam. Po meni je puno gore navlaciti ljude da upucaju lovu u nesto sto je vise nego diskutabilno i sto se nece bas tako skoro razmrsiti ili da bi se neki koji su shvatili gresku iskrcali i predali stafetu. Medjutim, za razliku od vecine sa druge strane ako nista drugo barem nikoga ne vredjam i ne gledam ovo osobno. Sada cuju dvije suprotstavljene strane pa neka odluce sami.

Ivek, ne bojte se ,ako Vam išta znaci ja sam krajnji neutralac i 40 % u cashu(bilo do danas 50) ali od takvih imate veliku podršku a svo ovi koji se nazivaju bikovima, mole boga da navuku na negdje -15-ak postotaka od ulaza pa bjezi van, ali sada su prenisko od ulaza a sami su i svjesni sto ih čeka-još okinava 15%-cca naravno[thumbsup]


Ima samo jedan čovjek na forumu koji kaže nešto konkretno, istina ne ostvari se isti dan, nešto kasnije, ali je 99,99% u pravu i on je jedini vrijedan pažnje.

A tko je to ako se smije znat [smiley]?

You either do it right or you get eliminated!


valentine: ” Ima samo jedan čovjek na forumu koji kaže nešto konkretno, istina ne ostvari se isti dan, nešto kasnije, ali je 99,99% u pravu i on je jedini vrijedan pažnje. ” A tko je to ako se smije znat [smiley]?

Karoje

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close