Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne, nisam nikada imao margin. Niti bilo koji kredit pa niti stambeni. Po meni za uletanje u margin treba biti glup, neka se nitko ne ljuti na ovo. Kockati s necim sto nije tvoje nije bas pametan svjetonazor. Ali pogodio si vezano za short i opcije. I da problem je sa lovom jer USD tone i mora se stalno povlaciti i pretvarati u sigurniju valutu koju bi trebalo negdje upucati.

Da li drukam? Neka shvati kako tko hoce. Meni su stvari jasne sto ce i kako ce ovo. Ljudi ovdje racunaju na ATH kao referentnu vrijednost. Pa neka pogledaju IT firme u US koje su se razvalile u dot.com crashu. Koliko ih je doseglo ATH u proteklim godinama????? [lol] [lol] [lol] [lol]

Nadalje, ovdje sam pisao argumentirano i konstruktivno a za uzvrat sam dobio pljuvanje, sprdanje i ismijavanje bucnih “gurua” sa foruma. Well, u medjuvremenu su neki od njih lagano izbrisani. Zivot je surov a burza je svirepa. I neki ce to morati nauciti. Sa druge strane kako se ispuhuju cijene tako se reducira i broj “investitora” odnosno kladionicara.

Onog trena kada je burza postala IN i kada su konobari objasnjavali da se zaradi par stanova na marginu u godinu dana ovo je moralo doci. Prist je nabubrio i sada ga se mora iscjediti. Simple as that. Nece biti brzo ali ce biti turbulentno. Malo skok UP pa malo Down ali svaki slijedeci Down ce biti nizi od prethodnog. A “gurui” ce biti kao kuglice u bubunju za loto.

Na temelju foruma ne treba NIKAKO donositi odluke sto i kako. Meni forum sluzi za dvije stvari. Prva je da sam ipak dosao do vrlo male kolicine strucnih ljudi s kojima mogu popricati i razmijeniti iskustva iako se sa nekima ne slazem u pogledu ali cijenim misljenje. Ono sto je mozda jos bitni je je promatranje “krda”. I tu se nisam salio. Dokle god ima UP, UP bukaca koji tvrde da Crobex ide na 5000 samo sto nije ja ne ulazim unutra jer fistula nije iscjedjena. A negdje na 3700 bi najveci dio mogao biti van stroja. Ne tvrdim da je ovo dno. [proud]

U ovoj igri 1 zaradjuje a 9 gubi. Previse vas misli/nada se/zeli da to ide UP. Tek kada se najveci dio povuce opecen ili bude zgazen onda je vrijeme za ulaz. I njega obicno ima vise nego dovoljno. Tek kada se ranjenici oporava i prikupe sredstva te zeljni osvete/nadoknade gubitka krenu u novu borbu onda ce burza lagano krenuti gore. Dotle ce strpljivi skupljati i cekati da ratoborni bikovi dodju nazad.

Da bas ne laprdam previse evo vam link pa usporedite stanje kod nas sa ovim na linku. Jedino se bojim da ce veliki dio “gurua” imati problema sa stranim jezikom a posebno sa strucnom terminologijom:

http://www.google.com/search?q=bear+market+characteristics&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

Kao sto je Nathan47 rekao ja cu ipak pricekati da “krv pocne teci u potocima” a onda cu unutra. [wink][wink]

skype - ivek1234


Firme koje izvoze dosta u Srbiju bi mogle imati pad prihoda ukoliko bi se u Srbiji stanje pogorsalo. Ne zaboravimo da su radikali imaju izuzetno jaku podrsku tamo. Turizam bi isto mogao patiti, jer htjeli mi to priznat ili ne, stranci nas jos uvijek gledaju ko jednu regiju. Mada ja osim psiholoskog utjecaja ne dajem preveliki znacaj Kosovu.

A kad ti ja tupim o brodarima, onda sam druker, ha[wink]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


reko drivo za ovu godinu deficit do 3%[thumbsup] a mozda i koji promil manje

Jel to onaj drivo koji je vikao “Nedamo nase generale” i kome je Glavas osigurao izbornu pobjedu na stranackim izborima uz pomoc svojih deckiju, osisanih na celavo i pistoljima ispod crnog odijela? Neki drugi valjda…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

14.30h ,Ukupan promet: 46.476.867,43 HRK

idem spat nema tu kruha danas[yawn]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

kolega,

čini mi se da se uvaženi MiaIII opekao na TODEXU, pa sada razočarano u trećem licu priča svoju tužnu prču. Ušao na 19, 20 k LEDO, a danas prodavao oko 16, ako ne i niže.

MiaIII na burzi se može i izgubiti, a ne samo duplati ulog. Duplanje je teško i na kladionici (uvijek te neki zicer zahebe), a kamoli na burzi.

Možda ovaj post nema podlogu u stvarnoj stuaciji našeg cijenjenog investitora, ali meni se tako čini


MiaIII: ” Najveća mi je misterija da ovi na TODEXU anaročito na ledu i dalje sebe uvjeravaju da je ova cijena podcijenjena i da jutrapnji pad treba zurno anulirati jer je podcijenjen pa gospodo—pa TODEX je rastao na špekulaciji preuzimanja MiGROSA–ništa drugo, ova prva blokada je samo prva prema dolje ali evo vidim Vi i dalje hrlite i pumpate,ovo jeklasična situacija pogrešne procijene–ali u redu pa nitko nije mogao znati, zato rezi i bježi jer bježanija ovdje je tek krenula ali vas ponovno navlaće,ja sam zaronio na ZVZD alisam imao samo 2 i to je sreća,a visamo drukajte gore a znate da ove dionice nisu niti osjetile korekciju i tek ih treba dohvatiti–uživajte u njima do… ” Zar bi vi to kolega htjeli još jeftinije kupiti LEDO!

Ivek123, opet režeš žile i drukaš bez činjenica.
Kakav je ovo bezvezan link???
Upisao si u Google “bear market characteristics”….daj malo ozbiljnosti…..[shocked]Vaš link

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Ne, nisam nikada imao margin. Po meni za uletanje u margin treba biti glup, neka se nitko ne ljuti na ovo. Kockati s necim sto nije tvoje nije bas pametan svjetonazor.

I ne znaš koliko si u krivu sa ovakvom izjavom.
Sa marginom si mogao zadnjih godina utrostručiti u peterostrulčiti pa čak i više, svoju imovinu.
Također se ne slažem da u ovoj igri 1 zarađuje , 9 gubi.
Ma daj, pusti priče i te glupe floskule o tome, ja ne znam nikoga tko na burzi gubi, a znam ih dosta koji ulažu na burzi.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Dvije stvari:
Danas zamjetan promet obveznicama.

Danas je jos mali. Bilo u zadnja dva mjeseca puno vecih prometa. [cool]

skype - ivek1234

mene baš zanima šta se to dešava na našoj burzi. Sve europske i aziske brze danas ali i jučer u zavidnom zelenilu a mi darujemo jeftino krv….

na 4300 sve prodajem...


Ivek123, opet režeš žile i drukaš bez činjenica.
Kakav je ovo bezvezan link???
Upisao si u Google “bear market characteristics”….daj malo ozbiljnosti…..[shocked]

Ivekjendvatri druka kad je u cashu, to je tako, vjerojatno se mnogima zamjerio , ali šta je tu je.
Na sve druka, predlažem da na google upiše slom burza , pa da nam linka..[wink]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


I ne znaš koliko si u krivu sa ovakvom izjavom.
Sa marginom si mogao zadnjih godina utrostručiti u peterostrulčiti pa čak i više, svoju imovinu.
Također se ne slažem da u ovoj igri 1 zarađuje , 9 gubi.
Ma daj, pusti priče i te glupe floskule o tome, ja ne znam nikoga tko na burzi gubi, a znam ih dosta koji ulažu na burzi.

Nema niti razloga da se ti i ja slazemo. U tome i je car burze. Ali ces se vjerojatno sloziti da nam se ovako nesto dogadja prvi puta ili i to negiras?

skype - ivek1234


Najgori ljudi su oni koji zarađuju na strahu drugih…………………….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close