Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Crobex u plusu 0,07%[thumbsup]

koliko god su mi optimisti dragi vi kolega ste pretjerani optimist ili pritajeni zajebant – jos nisam skuzio sto od to dvoje [huh]

Šta je meni ovo trebalo...


zgubidan10: ” KNZM -blokada ” jel tisak slijedeći – oni su najviše pogođeni odlukom oko migrosa

Možeš li molim te malo ovo pojasniti?


Što je bitno?
CROBEX čine 32 dionice koje su na meti fondova .
Fondovi ne mogu računati na zaradu u ovoj godini ako se te dionice brzo oporave .
Stoga ne računajmo na skori ,a ponajmanje značajan oporavak istih.
Zato je moja preporuka ne prodavati te dionice , ali ni kupovati . Pustimo fondove neka odrade što su zamislili.
Tko ima keša neka se orjentira na perspektivne dionice u kojima nisu fondovi .[thumbsup]

Da bi fondovi dosli na 0 (nulu) moraju napucati crobex nazad na 5000 bodova, sto je, po mom skromnom misljenju, za ovu godinu znanstvena fantastika… osim ak ne otkrijemo da lezimo na najvecim zalihama nafte ikad, EU nas primi vec na ljeto a u nedjelju iz kosova stigne objava kako su se oni ‘samo zajebavali’ [thumbsup]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Još jednom da sažmem stvari.
Toda nije ulupao silnu lovu.
Kod nas i u regiji sve po bagateli.
Toda ima volje ulagati.
Malo glupo izgleda naslađivanje na njegov račun, a potresa na burzi ko u priči…
Trejderi zauzeti full, di su investitori….hahahhaha

opala!

Zašto bi TISAK trebao biti pogođen nekupovinom MIGROSA od strane AGROKORA?
I ranije su se na forumu povlaćile teze o tome da bi TISAK trebao rasti ako posao oko akvizicije uspije.
No to je bilo besmisleno kao i gore navedena teza.Puno zanimljivijepitanje je gdje će BELJE, JAMNICA,
ZVIJEZDA I LEDO nakon 12 h kada se skine blokada.

čemu se opterećivati s crobex-om? jednostavno pikirajte dionice koje nisu u indexu i stvar riješena[wink]

jučer bull trap, danas ovo…pa gdje sve to vodi [undecid]
nekako mi burza i nije baš neko lijepo mijesto zadnjih dana


Aprimorac: ” Što je bitno? CROBEX čine 32 dionice koje su na meti fondova . Fondovi ne mogu računati na zaradu u ovoj godini ako se te dionice brzo oporave . Stoga ne računajmo na skori ,a ponajmanje značajan oporavak istih. Zato je moja preporuka ne prodavati te dionice , ali ni kupovati . Pustimo fondove neka odrade što su zamislili. Tko ima keša neka se orjentira na perspektivne dionice u kojima nisu fondovi .[thumbsup] ” Da bi fondovi dosli na 0 (nulu) moraju napucati crobex nazad na 5000 bodova, sto je, po mom skromnom misljenju, za ovu godinu znanstvena fantastika… osim ak ne otkrijemo da lezimo na najvecim zalihama nafte ikad, EU nas primi vec na ljeto a u nedjelju iz kosova stigne objava kako su se oni ‘samo zajebavali’ [thumbsup]

Ne zavaravajte se , jer fondovi i nisu u tako debelu minusu kako se misli u odnosu na CROBEX .
Prilikom kupovine i prodaje u uzrastu ne moraš biti u debelom plusu , ali tako ni kod peda u minusu .
Nemojmo se zavaravati da fondovi to rade na svoju štetu kako bi mi u budućnost zaradili .[thumbsup]


jučer bull trap, danas ovo…pa gdje sve to vodi [undecid] nekako mi burza i nije baš neko lijepo mijesto zadnjih dana

Ni jedan posao na svijetu nije lagan [cool]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Sad će okinut i POUNJE jer ode planirani enormni rast prodaje trikotaže u Turskoj !!

Jadni mi svi !

500 godina pod Turcima fizički , a sad ekonomska OVISNOST !


Što je bitno? CROBEX čine 32 dionice koje su na meti fondova . Fondovi ne mogu računati na zaradu u ovoj godini ako se te dionice brzo oporave . Stoga ne računajmo na skori ,a ponajmanje značajan oporavak istih. Zato je moja preporuka ne prodavati te dionice , ali ni kupovati . Pustimo fondove neka odrade što su zamislili. Tko ima keša neka se orjentira na perspektivne dionice u kojima nisu fondovi .[thumbsup]

Fondovi nisu ništa zamislili, jer da su mislili nebi došlo do ovoga potresa, bar ne ovakvih razmjera.
Svojim postupanjem i gramzivošću doveli su burzu u pitanje i trebalo bi ih za to dobro kazniti, a HANFA šuti neznam zašto, ali stojički šuti,
Dečki su se malo previše zaigrali i doveli skoro do sloma fondovske industrije indirektno i vjerodostojnost tržišta.

Preokreti na burzi su česti i treba biti spreman na njih, u jednom i drugom smjeru.
Zadnje dvije godine bilo je pregršt dobrih vijesti, od početka primanja u EU, preuzimanja Plive, IPO INA i kraj je bio negdje oko IPO HT-a što se lijepih vijesti tiče.
Tržište je raslo abnormalno, neočekivano brzo i u jednom trenutku bili smo među 5 najbrže rastućih tržišta na svijetu. Fundamente više nije nitko ni gledao, novaca je bilo kao u priču i tako se tržište dizalo. No, to nije bilo održivo na duge staze, pa su se prve posljedice osjetile prošle godine negdje u 5. mjesecu.
Također, sve više IPO-a na tržištu naslućivalo je precijenjeno tržište i svaki IPO bio je sve skuplji i skuplji, u konačnici zadnja dva su bila čisto gubljenje vremena.
Ono što želim reći je da tržište neće stati niti će nestati niti će propasti, samo će se stabilizirati, barem dok neki pokazatelji ne dođu na svoje mjesto.
Pa na HR tržištu kapitala ima više invest. fondova nego firmi kojima se aktivno trguje.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close