Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Svjetske se burze oporavljaju ,što je uveliko doprinjelo oporavku i naše burze.[thumbsup]

Oni nemaju ZERP, oni nisu kraj Kosova, oni nemaju HDZovu vladu, oni nemaju tako veliki javni dug, oni nemaju za susjede Slovence, oni nemaju tolike inflacije, oni imaju samo Ameriku. A mi uz Ameriku imamo gore navedeno te jos niz ne spomenutih stvari koje mogu utjecati na kretanje cijena u nas bez obzira na njih.

Jesam ovo zakomplicirao ha? [rolleyes]

Mea parvitas.

ZSE: U očekivanju početka trgovanja

Nakon jučerašnjeg najvećeg skoka Crobexa u zadnjih dvije godine, službeni dionički indeks Zagrebačke burze još uvijek je na 20,20 posto nižoj razini od početka godine. Kratkoročni oporavak Crobexa prema našim očekivanjima bio je strelovit, poput oporavka europskih indeksa.

Kako analitičari europskih burza danas očekuju blagi pad indeksa zbog jučerašnje pretjerane reakcije, danas oscilacije cijena dionica na Zagrebačkoj burzi ne bi trebale biti značajne, barem do dotoka novih informacija na tržište kapitala.
Iako je Busheva administracija jučer objavila da će američko gospodarstvo najvjerojatnije izbjeći recesiju, mnogi investitori u državnu propagandu nisu povjerovali. Nakon što je Warren Buffett za CNBC izjavio da je spreman u reosiguranje municipalnih obveznica koje je zahvatila kriza na sekundarnom tržištu hipotekarnih zajmova uložiti 800 milijardi dolara, izmamio je osmijeh na usnama burzovnih analitičara.

Zahvaljujući ponuđenoj financijskoj injekciji, krizom uzdrmani osiguravatelji obveznica vjerojatno će ozdraviti i zadržati svoj AAA kreditni rejting. Globalno tržište kapitala s entuzijazmom je prihvatilo Buffetovu novu investiciju. Europski dionički indeksi završili su svi redom više od dva posto u pozitivnom teritoriju, britanski FTSE 100 porastao je 3,54 posto, a njemački DAX 30 porastao je 3,33 posto.
Optimizam u nekim sektorima zavladao je i u SAD-u, a o čemu svjedoči porast S&P 500 indeksa 0,73 posto, čime su se napokon povezala dva uzastopna dana rasta ključnog američkog indeksa. Da je entuzijazam zaobišao tehnološki sektor svjedoči nepromijenjena vrijednost indeksa Nasdaq.

Investitori na azijskim burzama jutros su bili oprezni: Nikkei 225 indeks porastao je 0,36 posto. Terminski kupoprodajni futures ugovori čija su povezana imovina europski dionički indeksi sugeriraju da je europsko tržište jučer reagiralo pretjerano optimistično te da danas treba očekivati njihov blagi pad. Pad od jedan posto očekuje se na samom otvaranju trgovanja.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

nek danas ode 1 % na prometu od 100 milja i ja sretan, pa sutra i preksutra od 0,5-1,0 % i di ćeš bolje
pa ponedjeljak 1-2 % i mislim da bi tek tada mogli govoriti o oporavku burze
inače, ponedjeljkom mi je portfelj pao kumulativno od 01.09.2007. do 28.01.2008. preko 200.000,00
i tada se pojavio prvi zeleni ponedjeljak 04.02.08 pa je minus prošli tjedan bio najveći od kad sam na burzi
uglavnom, da sam prodavao petkom i kupovao ponedjeljkom ne bi bilo korekcije za mene, tako da mi ponedjeljak sad postaje referentni dan, kao što mislim da je i ht neka referenca za oporavak
dođe li ht na 350,00 doći će i crobex na 5000,00 , naravno po mom skromnom mišlenju (mrzim anglosaksonske skraćenice IMHO )

http://uk.finance.yahoo.com/m2.php
EVO EVROPSKE CIKLE !!! znakovito- nadam se da će prevladati optimizam danas[pray]


ponedjeljkom mi je portfelj pao kumulativno od 01.09.2007. do 28.01.2008. preko 200.000,00 i tada se pojavio prvi zeleni ponedjeljak

Tsk, tsk….. otkriti koliko novaca vrtris na burzi je prava budalastina…pa makar i na forumu.

[lol]

AZ? Hvala, ne.


http://uk.finance.yahoo.com/m2.php EVO EVROPSKE CIKLE !!! znakovito- nadam se da će prevladati optimizam danas[pray]

Joj što se fatate za evropsku burzu. Imaš gore članak pa pročitaj.
To je stabilizacija zbog jučerašnjeg velikog skoka na EU burzama. Ništa strašno.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

ekipa opustite se…


xmenergy: ” http://uk.finance.yahoo.com/m2.php EVO EVROPSKE CIKLE !!! znakovito- nadam se da će prevladati optimizam danas[pray] ” Joj što se fatate za evropsku burzu. Imaš gore članak pa pročitaj. To je stabilizacija zbog jučerašnjeg velikog skoka na EU burzama. Ništa strašno.

Stabilizacija?

To znaci ako i kod nas bude cikla onda je i kod nas stabilizacija?

Par posto dolje i evo nas opet na 3XXX bodova.

Mea parvitas.


Wall street ponovo zelen!

A kaj, Ameri rade od ponoći? Ili imate viziju… [thumbsup]

Nije majka klela sina što je kock'o... već što se išao vadit'!!!

Rast Wall Streeta drugi dan zaredom
Business.hr/Hina
13.02.2008 07:35
U utorak su na Wall Streetu, drugi dan zaredom, Dow Jones i S&P indeks porasli, ponajviše zahvaljujući pomoći koju je osiguravateljima obveznica ponudio milijarder Warren Buffett.
Vezane vijesti

Exxon Mobil ostao bez venezuelanske nafte
Buffett spašava osiguravatelje obveznica?

Dow Jones indeks skočio je 133 boda ili oko 1,1 posto, na 12.373 boda, dok je S&P 500 indeks porastao 0,7 posto, na 1.348 bodova. Nasdaq indeks ostao je, pak, gotovo nepromijenjen na 2.320 bodova.

Buffett, najpoznatiji ulagač i najbogatiji čovjek svijeta, ponudio je trima tvrtkama – MBIA, Ambac i FGIC – reosiguranje 800 milijardi dolara vrijednih obveznica, što bi im pomoglo da prebrode financijske poteškoće u koje su upale uslijed krize na tržištu hipotekarnih zajmova.

Buffettov prijedlog ublažio je strah ulagača da će banke morati otpisati dugove koje su osigurale tvrtke poput MBIA i Ambac. Zahvaljujući tome, S&P financijski indeks porastao je 2,3 posto.

“Buffettov plan nije da kupi te kompanije, nego da reosigura obveznice. To možda i neće spasiti Ambac i MBIA, ali će spriječiti degradiranje rejtinga obveznica”, objašnjava Owen Fitzpatrick, direktor u Deutsche Bank Private Wealth Management.

I dok je gotovo cjelokupni financijski sektor zabilježio rast, cijene dionica Ambaca i MBIA pale su oko 15 posto. Naime, prema Buffettovom planu, tim bi kompanijama ostali riskantniji dugovi. Buffett je osiguravateljima obveznica dao rok od 30 dana da izađu s boljim prijedlogom.

Oporavku tržišta uvelike su pridonijeli dobri poslovni rezultati agrarne kompanije Monsanto i farmaceutskog proizvođača Schering-Plough.

Unatoč dvodnevnom rastu indeksa, analitičari upozoravaju da tržište još nije stabilno i da je pitanje hoće li se cjenovni dobitci od zadnja dva dana održati.

Na europskim su burzama u utorak cijene dionica snažno porasle. Na Londonskoj je burzi FTSE 100 indeks skočio 3,5 posto, na 5.910 bodova, dok je DAX indeks Frankfurtske burze osvojio 3,3 posto, te dosegnuo 6.967 bodova.
[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


ANRICOM: ” Svjetske se burze oporavljaju ,što je uveliko doprinjelo oporavku i naše burze.[thumbsup] ” Oni nemaju ZERP, oni nisu kraj Kosova, oni nemaju HDZovu vladu, oni nemaju tako veliki javni dug, oni nemaju za susjede Slovence, oni nemaju tolike inflacije, oni imaju samo Ameriku. A mi uz Ameriku imamo gore navedeno te jos niz ne spomenutih stvari koje mogu utjecati na kretanje cijena u nas bez obzira na njih. Jesam ovo zakomplicirao ha? [rolleyes]

I oni nemaju silno precijenjene dionice kao mi–koji se zovu baloni, i koji moraju biti normalizirane, i hoče,

sjetite se euforije kada je CROBEX bio na 5000 pa je pao na 4900 i gušio se i isplivao jedva na 5300 pa se opet navijalo ili šišalo ovce na tim razinama pa je pao na 3900 pa opet sada plivanje gore i šišanje pa što sljedi—-zaključite sami a da stvari nisu niti globalno riješene popgledajte cvenu Evropu,Kinu i Australiju nočas—ne znam ali definitivno smo si mi sami prodavali i uvaljivali a fondovi to čekaju na puno nižim razinam![sad]


” Stabilizacija? To znaci ako i kod nas bude cikla onda je i kod nas stabilizacija? Par posto dolje i evo nas opet na 3XXX bodova.

E baš tako. Samo ti gledaj. Jel vidiš kako se danas već slažu nalozi na kupnji, a miču nalozi na prodaji, i to
mrcine. E to je tvojih 3xxx bodova opet[wink]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

New Report

Close