Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@Neron
: ” Mene samo zanima cime se vi bavite na ovom forumu da nemate ama bas nikakvog pametnijeg posla (npr. rad na poslu!!???) nego sam cijele dane pisete komentare i nabijate postove tipa.. ide to gore ili ingra 39800 i takve gluposti… ajde jos ovi kaj su cashu.. jednostavno pokusam dokuciti koliki je kredibilitet.

nemojte ih slusat a ako vas slucajno navuku ima i tu lijeka, pozalite se na potrosac pa nek vam lipo vrate vase novce.
pa sta cemo onda kad tete iz udruge pokucaju na vrata i ti si na forumu rekel to i to i nas neron se navuko i spuskaral novceke, ajmo odgovornost te kosta pad negovog portfelja…
kolega ovo je samo za ozbijne ulagace, samo vi orocite vase novceke, sretno[proud]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

na ovome grafu se vidi da nakon križanja gornje i donje linije slijedi … pad …ili ponovni rast
no čini se da ovaj put ako se prekriže slijedi rast , niže valjda ne može… ako gledamo po nekoj logici iz prethodnih razdoblja….osim ako …???? —to zna kolega von braun
ako sam u pravu onda znamo što nam je činiti … valjda to znači da je zadnji trenutak za dokup
samo treba imati love …
ali ako će biti pad …..značilo bi da treba pričekati s kupnjom jer će biti još jeftinije
u svakom slučaju za one koji su u dionicama jedno je sigurno…sutra ugasiti monitor i upaliti popodne da vidimo kaj se bu dogodilor[thumbsup][thumbsup]


Em ti miša Šprajc lijevo, Šprajc desno.
U mojem selu je šprajc izraz za potporanj za daske kod izrade betonske deke; jel mislimo na isto [tongue]

Da, kad se šaluje deka fosnama, onda se podšprajca.

No respect

Pa Gospodo,
niti sam medvjed ,niti sam bik vec sam mali obezglavljeni magarac koji tumara po kažu “zelenoj livadi”, ali
mi je ta trava nesto tanka,
Australija cvena,Kina isto USA lagano zeleno- ali su umalo pod kraj trgovanja pretegli u cveno(Nasdaq jest)
sve se ja bojim da ova paša koju mi nude širokogrudno ne ogoli me do kraja a već mi i rebra se vide,
trebalo bi se malo strpiti još znam ali glad neda….
hmmmm.opaka situacija[lol]

dugo me nije bilo na forumu… puno gužve sa poslom… ali sam pratio sva aktualna događanja… no jednostavno nisam uimao vremena pisati… čini mi se da su crni dani prošli…. ovo jučer je bio “mig” sada kreće razdoblja uspona i padova, i treba biti spretan meštar i to iskoristiti, ali u globalu ja očekujem rast….

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

Wall street ponovo zelen!

Danas idemo gore isto tako negdje 2%.
Primjećujete li da su cijene otvaranja na nekim dionicama vrlo niske. Evo npr Blje, i da se udara odma po bidu, ono će biti 3% u plusu, i tako na većini dionica. Plus je neminovan kad krene.
Opustite se i uživajte ako ste se ukrcali.[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Evropa otvara u crvenom -1%…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Danas nastavljamo rast na dionicama koje jučer nisu dovoljno potegnule.[rolleyes][rolleyes][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]
Rast Wall Streeta drugi dan zaredom
Business.hr/Hina
13.02.2008 07:35
U utorak su na Wall Streetu, drugi dan zaredom, Dow Jones i S&P indeks porasli, ponajviše zahvaljujući pomoći koju je osiguravateljima obveznica ponudio milijarder Warren Buffett.
Vezane vijesti

Exxon Mobil ostao bez venezuelanske nafte
Buffett spašava osiguravatelje obveznica?

Dow Jones indeks skočio je 133 boda ili oko 1,1 posto, na 12.373 boda, dok je S&P 500 indeks porastao 0,7 posto, na 1.348 bodova. Nasdaq indeks ostao je, pak, gotovo nepromijenjen na 2.320 bodova.

Buffett, najpoznatiji ulagač i najbogatiji čovjek svijeta, ponudio je trima tvrtkama – MBIA, Ambac i FGIC – reosiguranje 800 milijardi dolara vrijednih obveznica, što bi im pomoglo da prebrode financijske poteškoće u koje su upale uslijed krize na tržištu hipotekarnih zajmova.

Buffettov prijedlog ublažio je strah ulagača da će banke morati otpisati dugove koje su osigurale tvrtke poput MBIA i Ambac. Zahvaljujući tome, S&P financijski indeks porastao je 2,3 posto.

“Buffettov plan nije da kupi te kompanije, nego da reosigura obveznice. To možda i neće spasiti Ambac i MBIA, ali će spriječiti degradiranje rejtinga obveznica”, objašnjava Owen Fitzpatrick, direktor u Deutsche Bank Private Wealth Management.

I dok je gotovo cjelokupni financijski sektor zabilježio rast, cijene dionica Ambaca i MBIA pale su oko 15 posto. Naime, prema Buffettovom planu, tim bi kompanijama ostali riskantniji dugovi. Buffett je osiguravateljima obveznica dao rok od 30 dana da izađu s boljim prijedlogom.

Oporavku tržišta uvelike su pridonijeli dobri poslovni rezultati agrarne kompanije Monsanto i farmaceutskog proizvođača Schering-Plough.

Unatoč dvodnevnom rastu indeksa, analitičari upozoravaju da tržište još nije stabilno i da je pitanje hoće li se cjenovni dobitci od zadnja dva dana održati.

Na europskim su burzama u utorak cijene dionica snažno porasle. Na Londonskoj je burzi FTSE 100 indeks skočio 3,5 posto, na 5.910 bodova, dok je DAX indeks Frankfurtske burze osvojio 3,3 posto, te dosegnuo 6.967 bodova.
[rolleyes][rolleyes][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Svjetske se burze oporavljaju ,što je uveliko doprinjelo oporavku i naše burze.[thumbsup]


Svjetske se burze oporavljaju ,što je uveliko doprinjelo oporavku i naše burze.[thumbsup]

europske se na otvaranju crvene oko 1%

a i inace nasa burza sa svjetskim burzama ima veza kao i ja sa lansiranjem space shuttlea

Šta je meni ovo trebalo...

Polako, poako , europa u crvenom

FTSE 100 5,847.90 -62.10 -1.05%

New Report

Close