Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo što kaže Marketing ZABE o današnjem trgovinskom danu:

Konačno rast cijena dionica na ZSEPojedinim dionicama cijena je oko 14 i 30 sati bila i sedam i više posto veća nego dan ranije
Cijene dionica na Zagrebačkoj su burzi u utorak, nakon pet uzastopnih dana negativnog trenda, konačno krenule prema gore. Crobex indeks Zagrebačke burze, nakon što se u ponedjeljak po prvi puta u nešto manje od godinu dana spustio ispod razine od 4.000 bodova, u utorak se oko 15 sati kretao oko razine od 4.163,5 bodova što je bilo 3,6% više od njegove zadnje vrijednosti dan ranije.
Investitori su dosta raspoloženi za trgovanje te je redovni promet oko 15 sati već premašio 82 milijuna kuna.
Rast bilježe sve najlikvidnije dionice te se tako dionica Hrvatskih telekomunikacija, koja se u ponedjeljak spuštala i do 275 kuna, u utorak u jednom trenutku vratila i na razinu od 300 kuna, dok se dionicom INA-e, kojom je u pondejeljak trgovanje završeno na 2.207 kuna, u utorak trgovalo i iznad 2.300 kuna.
Oko 14 sati i 30 minuta, među dionicama najviše kotacije ZSE jedina kojoj je cijena bila niža od zadnje cijene u ponedjeljak bila je dionica Magme.
Pojedinim dionicama, poput Dalekovoda, IGH, Ingre, PBZ-a i Atlantske plovidbe cijena je rasla i po sedam i više posto.
Iako je promjena trenda došla kao dugoočekivano osvježenje na domaće tržište, tek će idući dani pokazati radi li se o dugotrajnijoj promjeni ili je to tek kratkotrajan predah. Crobex indeks je, inače, ove godine izgubio više od 20% svoje vrijednosti. (Bankamagazin)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Sutra očekujem rast CROBEX-a od + 5,00 %
business.hr

Početna


Analiza: Najveći rast Crobexa u zadnjih šesnaest mjeseciDopunjeno!
Tomislav Petrov
tomislav.petrovatcharbusiness.hr 12.02.2008 09:02
Promijenjeno 12.02.2008 16:16
Nakon današnjeg trgovanja na Zagrebačkoj burzi cijena dvadeset i sedam dionica u sastavu Crobexa porasla je u odnosu na zadnju jučerašnju cijenu, dok su tri dionice izgubile na vrijednosti. Najviše je, 16,41 posto, porasla cijena Hidroelektra niskogradnje, rastom 15 posto prati ju Luka Rijeka, a Crobex je porastao 3,90 posto, na 4180,88 bodova. Njegov toliko intenzivan porast statistika je zadnji put zabilježila 4. listopada 2005. godine.
Vezane vijesti

Komercijalni zapisi Magme uvršteni u Službeno tržište ZSE
Valamar grupa stekla 1000 vlastitih dionica
Uljanik Plovidba stekla vlastite dionice
ZSE: Analitičari nakon pet dana pada očekuju oporavak Crobexa

Nakon jučerašnje korekcije, Crobex je ove godine zaronio 23,31 posto. Sve je više investitora koji smatraju da su dionice dovoljno pojeftinile te da je vrijeme za kupnju ili dokup na kojem se u dogledno vrijeme može ostvariti solidan prinos. Zbog toga i očekivanog globalnog optimizma analitičari Business.hr-a u očekivanju početka trgovanja najavili su mogućnost današnjeg snažnog rasta Crobexa. Statistika točnih očekivanja analitičara Business.hr-a popravila se na zadovoljavajućih 61,54 posto.

Unatoč tome što su inflatorni pritisci vezali ruke monetarnoj politici te povećali neizvjesnost i rizik vezan uz mogući daljnji pad cijene dionica, unatoč tome što usporavanje potrošnje građana, porast broja zahtjeva za pomoć nezaposlenima i pad intenziteta građevinarskih aktivnosti ukazuje na slabljenje američkog gospodarstva, većina američkih investitora uspostavila je prešutni konsenzus da su cijene dionica ispod njihove pravične vrijednosti.

S&P 500 indeks porastao je 0,59 posto, a Nasdaq koji se uglavnom sastoji od dionica poduzeća iz tehnološkog sektora porastao je 0,66 posto. Dobre vijesti koje su došle sa Wall Streeta dodatno su pojačane današnjom objavom Bushovog kabineta da će američko gospodarstvo izbjeći recesiju. Unatoč dobrim vijestima, terminski kupoprodajni futures ugovori čije su povezane imovine američki dionički indeksi upozoravaju na oprez ulagača.

Nakon što je tijekom jučerašnjeg dana britanski FTSE 100 indeks korigiran dodatnih 1,32 posto, a njemački DAX 30 pao je 0,35 posto, analitičari na uglednim europskim poslovnim i financijskim portalima jutros su najavljivali da će europski dionički indeksi slijediti Wall Street, a već će početak trgovanja ključne indekse obojiti zelenom. Očekivanja su se ostvarila jer su u trenutku pisanja teksta svi ključni europski dionički indeksi duboko (npr. FTSE 100 2,67 posto, a DAX 30 3,07 posto) u pozitivnom teritoriju. Indekse uzdižu sektori bankara, rudara te proizvođača i prerađivača nafte zbog toga što se cijena nafte održala na vrlo visokim razinama iznad 93 dolara po barelu.

Cijena barela sirove nafte u terminskom kupoprodajnom futures ugovoru na robnoj burzi NYMEX u New Yorku u trenutku pisanja teksta pala je 0,59 posto, na 93,04 američkih dolara. Visoka cijena sirove nafte rezultat je prijetnje Venecuele da će prestati snabdjevati najvećeg svjetskog potrošača nafte, SAD. Cijena dionice Ine, u skladu sa porastom cijena dionica u sektoru, porasla je 2,63 posto uz 7,76 milijuna kuna ostvarenog prometa.

Na Londonskoj burzi jučerašnja zaključna cijena GDR-a HT-a iznosi 58 američkih dolara ili 289,95 kuna konvertirano prema srednjem tečaju Hrvatske narodne banke. Danas je 500 GDR-a promijenilo vlasnika po cijeni 60 dolara ili 299,94 kune. Na Zagrebačkoj burzi dionica HT-a oporavila se 0,49 posto, do 296,44 kuna, uz 8,85 milijuna kuna prometa. HT je nakon Dalekovoda najlikvidnija dionica današnjeg trgovinskog dana.

BDI indeks cijena brodarskog prijevoza rasutih tereta jučer je porastao 2,63 posto. Indeks raste već treći dan zaredom, a tijekom zadnja tri da

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Symbol Name Last Trade Change Related Info^ATX
ATX 3,843.74 10:31AM ET Up 92.78 (2.47%) Components, Chart, More
^BFX BEL-20 3,681.41 10:46AM ET Up 98.16 (2.74%) Chart, More
^FCHI CAC 40 4,813.33 10:46AM ET Up 130.63 (2.79%) Chart, More
^GDAXI DAX 6,950.39 10:31AM ET Up 206.85 (3.07%) Chart, More
^AEX AEX General 440.29 10:46AM ET Up 12.55 (2.93%) Chart, More
^OSEAX OSE All Share 472.14 10:28AM ET Up 15.67 (3.43%) Components, Chart, More
^MIBTEL MIBTel 25,626.00 10:46AM ET Up 609.00 (2.43%) Components, Chart, More
^IXX ISE National-100 91.01 10:26AM ET Up 1.15 (1.28%) Chart, More
^SMSI Madrid General 1,428.37 10:45AM ET Up 34.43 (2.47%) Components, Chart, More
^OMXSPI Stockholm General 308.56 10:46AM ET Up 8.92 (2.98%) Chart, More
^SSMI Swiss Market 7,488.49 10:46AM ET Up 140.99 (1.92%) Chart, More
^FTSE FTSE 100 5,877.70 10:46AM ET Up 170.00 (2.98%) Components, Chart, Mo

EU se lijepo zeleni…..[thumbsup]

kolega šef, dajte nemojte spammat forum. Stavite samo link

...ladies and gentlemen....AC/DC

Eto,jučer sam doživio svoj prvi margin call i založio neku siću da me banka više ne gnjavi 🙂
Što te ne ubije ,ojača ta,a jučer sam kupovao s lovom od margina HT za 277kn,pa mislim da će me to mnogo ojačati :))

I love this game

Uhh kakva ej ovo škola, ko preživi sve ovo, i nauči iz grešaka, nema straha u budućnosti [thumbsup]

Kratki izvještaj za 12.2.2008
Ukupni promet 365.449.069,30 Kn
Redovni promet 105.706.781,51 Kn
Prijavljeni promet 0,00 Kn
Institucionalni promet 259.742.287,79 Kn
Blok promet 0,00 Kn
CROBIS 95,38
CROBEX 4.180,88

Opet su obveznice bile aktualne…

Za one koji neznaju( a nemojte se čuditi takvih ima jako puno na forumu).
Ako vam dionica padne za 50% treba vam se ponovo dići za 100 % da ste na početnoj cijeni.
Primjer: kupili ste dionicu žblj-r-a po 200 kn.
Pala vam je za 50%, znači vrijedi vam 100 kn.
Da bi se podigla ponovo na 200 kn treba porasti 100 %, jel tako?
Dakle ovi Crobexi u plus trebaju biti deblji nego oni što su bili u minusu da bi došli na početak tj. Crobex od 5400 bodova.
Eto, znam uživo neke koji se bave s dionicama a to neznaju.
Ovo danas smo nadoknadili odokativno tek oko 3,5 % minusa. Pozdrav!


Uhh kakva ej ovo škola, ko preživi sve ovo, i nauči iz grešaka, nema straha u budućnosti [thumbsup]

prijatelju, prošao sam slično i znao da će do toga doći. I pisao o tome svaki dan.

Ja sam ujutro iskreno bio jako iznenađen porastom Crobexa, ali ugodno… Jako puno gubim u posljednjih mjesec dana i nadajmo se svi da će sutrašnji dan pokazati da tržište kapitala još uvijek postoji. Da naraste još 4% i sutra i prekosutra mislim da smo na konju opet! [thumbsup]


zmrklic: ” Uhh kakva ej ovo škola, ko preživi sve ovo, i nauči iz grešaka, nema straha u budućnosti [thumbsup] ” prijatelju, prošao sam slično i znao da će do toga doći. I pisao o tome svaki dan.

Je tenkista, ali ipak moras vise pazit, ja sam ipak veci dio prodao na vrijeme i popio dosta manje gubitke.
Tisak na 1500 DLKV na 1750 su nažalost imali sell signal ko kuca. Jedino sam ja DLKV kupio na 1400 ponovo, ali ipak sam 350 kn po dionici spasio. Pravi oporavak je tek najesen bojim se. ( crobex 5000 )

Evo danas nakon duuuugo vremena, niz dobrih vijesti u svijetu, Evropa preko 3% u plusu, Amerika preko 2% u plusu, Crobex završio na skoro 4% u plusu. S današnjim danom sam nekih 5% u minusu, a još dobrim dijelom u cashu. Ako sve bude O.K. sutra idem po asku…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close