Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


LookaBorna: ” po ovom ispada da sam ja veliki, smjesni ste kolega uvijek ce mali i veliki prodavati i kupovati… sto bi se dogodilo da se nastavila korekcija, nista posebno samo bi prometi bili jos veci ” Fino kolega, pišete poput pravog znalca, a prodajete poput drhtavca. I to još kad ide gore.[thumbsup]

da vas potvrdim ove godine nisam puno prodavao samo BLSC-R-A na 1098,98, islo je jeos gore ali ja sam zadovoljan a sto ste vi prodali ove godine?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Manager.hr
12. 02. 2008. | 13:48
OPTIMIZAM NA ZAGREBAČKOJ BURZI
ZSE: Crobex konačno u plusu
Autor Stanislav Bender

Kao što su to domaći analitičari i prognozirali, nakon pet dana uzastopnog pada Crobexa i oštrih oscilacija cijena dionica, danas je do 13 sati index Crobex narastao za 3,01 posto na 4142.40 bodova.

Nakon što je jučer burzovni indeks zaključio trgovanje na najnižoj razini od ožujka lani, na 4017 bodova, odnosno 2,2 posto u minusu, danas su se dijelom razišli tmurni oblaci nad ZSE.

Razlog za blagi optimizam vjerojatno su zbivanja na Wall Streetu budući da su tamošnji ulagači ocijenili da je nastupilo vrijeme za povoljne kupovine na burzi. Većina dionica koje su jučer zabilježile veći pad cijena danas se oporavljaju.

Dionicom T-HT-a jučer je ostvareno gotovo 27 milijuna kuna prometa, zaključila je poslovanje s dobitkom od 1,09 posto, na 295 kuna, iako je tijekom trgovanja zaronila i na “mizernih” 275,6 kuna. Danas pak do 13 sati T-HT-om je ostvareno gotovo pet milijuna kuna prometa, uz rast cijene od 3,2 posto i uz spread od 290 do 300 kuna. Mogući uzrok velikog prometa njihovim dionicama je masovna prodaja “drhtavih ručica” (weak hands), odnosno uspaničenih malih ulagača, međutim ne treba zaboraviti ni margin callove, budući da mnogi špekulanti nisu održali razmjer bankovnog kredita za kupnju dionica i vrijednosti same imovine (dionica) dane u zalog.

Jučerašnji oporavak indeksa vozarina sipkog tereta BDI na 6520 bodova, odrazio se danas pozitivno na sve brodare. Dionicama Atlantske plovidbe narasla je za 6,96 posto na 2644 kuna uz promet od 4,5 milijuna kuna, dionica Uljanik plovidbe narasla je 4.88 posto, dionica Jadroplova narasla je 6,99 posto, a dionica Tankerske plovidbe bilježi rast od 5,57 posto.

Danas se na tržištu pozorno osluškuju i vijesti iz Turske. Naime, jučer je Koc holding, vlasnik turskoga maloprodajnog lanca Migorsa, objavio da su pregovori o prodaji 51 posto udjela u tom lancu u posljednjoj fazi. Ranije je Reuters izvijestio da je konzorcij Agrokora i Blackstonea favorit za preuzimanje.

Građevinski sektor se također zeleni. Od građevinara, danas do 13.30 sati, najviše je, čak 7.96 posto, porasla dionica IGH, slijede je dionica Dalekovoda s rastom od 7.45 posto dok je cijena Tehnike narasla 5,74 posto, a Ingre 4,18 posto. Ipak, dionica Dalekovoda je danas najlikvidnija na tržištu s 6,6 milijuna kuna ostavrenog prometa. Razlog tome treba tražiti i u činjenici da su analitičari Hypo banke preporučili njenu kupnju. Druga najlikvidnija dionica danas na tržištu je dionica Adris Grupe s prometom od 5.5 milijuna kuna i rastom cijene od 4,56 posto.

Cijena dionice INA-e porasla je 0.92 posto uz 4.4 milijuna kuna ostvarenog prometa. U trenutku pisanja ovog teksta zadnja cijena dionice INA-e bila je 2265 kuna.

Zbog porasta cijene obustavljeno je i ubrzo nakon toga nastavljeno trgovanje dionicama Hidroelektre niskogradnje, Hotela Makarska, Atlas nekretnina, SN Holdinga, Belja, Božjakovine, Đuro Đaković holdinga, Jadranskog naftovoda, Leda, Sunčanog Hvara, Tiska, Uljanika, Zdenke, Luke Ploče i Splitske plovidbe.[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Neko bi još jeftine Ingre !

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


svi skaču 5-10%, samo jadnica INA skoči 1%[cry]

ne skacu svi, LVCV-R-A napr
ZVZD-R-A je morala gore a ne znam kak se taj zove kaj je prodaval snočka po 13,5k taj nije cuo za mačka Todya[proud]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

@Šef
kolega sefe samo prenese link i eventualno vase komentare umjesto cijelog teksta, moze?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Meni se cini da je i dalje prodaja jaka, tako da sutra ako nece biti kupnje ko danas idemo opet dolje… pogledajte INGRU ili onaj 172 na prodaji TNPL koji se vec vuce tri tjedan i nikak da proda

Kako se na puno dionica štopa rast sa velikim nalogom za prodaju….Konzum,Belje,Ingr,Atpl……
Toje opet pokvarena igra,pa skriveni nalozi,pa dogovaranja na višem nivou…..Pa kaj Hanfa radi?Treba se napisati pismo da se prestanu mali dioničari krasti na ovaj način.Lopovi ,svi skupa.Fuj gade mi se.Gori su od najgorih kamatara.

moram ovo reci bez ljutnje,ma koja smo mi opicena burza[thumbsup]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Ne znam, nisam pametan! Jučer sam opet dokupio ATPL što je puno bolje nego danas, za danas sam pripremio na investoru još para ali se jednostavno nisam odvažio kupovati! Predobro mi ovo izgleda!
Kako ide ona priča o magarcu i batinama?![lol]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

vani DAX 2,4% a mi cemo samo 3%?


Kako se na puno dionica štopa rast sa velikim nalogom za prodaju….Konzum,Belje,Ingr,Atpl…… Toje opet pokvarena igra,pa skriveni nalozi,pa dogovaranja na višem nivou…..Pa kaj Hanfa radi?Treba se napisati pismo da se prestanu mali dioničari krasti na ovaj način.Lopovi ,svi skupa.Fuj gade mi se.Gori su od najgorih kamatara.

pa treba malo predahnut covjece,pa ne mozes samo UP UP,kad ih ne bi bilo danas bi bilo po 3 blokade na svakoj dionici i vise bi cekali nego trgovali.Osim toga oni koji su branili cijene i vikao daj nek neko brani,ti sada uzimaju svoju nagradu jel tako[wink]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Kako se na puno dionica štopa rast sa velikim nalogom za prodaju….Konzum,Belje,Ingr,Atpl……
Toje opet pokvarena igra,pa skriveni nalozi,pa dogovaranja na višem nivou…..Pa kaj Hanfa radi?Treba se napisati pismo da se prestanu mali dioničari krasti na ovaj način.Lopovi ,svi skupa.Fuj gade mi se.Gori su od najgorih kamatara.

Sve su ti to igre velikih. Nažalost ali je tako.

you think your special you do, i can see it in your eyes

New Report

Close