Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Von Braun:

nathan47:

budd: ” nathan47: ” 06.02.2008 320.062.093 2.152,86 2.227,00 2.227,00 2.121,39 -4,25% 05.02.2008 182.962.742 2.248,31 2.382,24 2.394,46 2.248,31 -4,17% 04.02.2008 393.048.460 2.346,24 2.296,67 2.362,21 2.279,92 6,34% Evo kak otprilike izgledaju dani nakon velikih euforija ” Altruizam ili nešto drugo? ” Heads up [thumbsup] za one kojima se treba crtati [thumbsup]

A da malo objasniš, nešto što samo ti razumiješ…[bye]
Idemo UP….koliko ti bio protiv toga……

Ma stari, ma ja sam najsretniji da adris ode u tri blokade, da isto ucini i ht pa da sve sto mi je ostalo prodam sa nulom i dobrom zaradom i kazem nasem trzistu zbogom do pocetka iduce godine ili dok se ne definira nas odnos s EU… al dobro, vidim da si me svrstao u kategoriju medjeda koje valja odstreliti pa me onda nastavi tako i tretirati
[thumbsup]

Zašto čekati do iduće godine, kad je Sanader ubacio u petu brzinu[lol] [lol]

Šalim se kolega, na sličan način razmišljam o sljedećim potezima

Hell is Empty and all the Devils are Here

Evo prodaje na mlinaru, lupanje po bidu na ledu i atpl, prodaja i na korfu
Ne miriše dobro


budd: ” ” Fino objasnjeno al mislim da si u krivu ak mislis da ovo ima ikakve veze s umjetnim… Crobex je ovako zestoko pao zbog nekoliko razlicitih stvari a ponajvise zbog fundamentalne precijenjenosti

Ponovit cu se, CROBEX nije pao nego se sunovratio, a da nitko nije objasnio zasto je taj pad tako velik. Neki od argumenata su:

Recesija u SAD-u: Još nije potvrđena ali bi po logici stvari trebala imati jednak utjecaj na CROBEX kao i na ostale burze u regiji. Svjedoci smo da to nije slučaj jer je CROBEX za razliku od ostalih u slobodnom padu.

Kosovo: Kosovo je u Srbiji, a ne u Hrvatskoj. Neki čak smatraju da bi Kosovo trebalo pozitvno utjecati na CROBEX jer će kapital bježati na sigurnije mjesto. Kad je svojedobno Toma Grobar izabran za predsjednika parlamenta CROBEX je snažno rastao.

Precjenjenost tržišta: Lako demantirati, puno kvalitetnih dionica je ispod BV-a. Čak bi rekao da je hrvatsko tržište podcjenjeno s obzirom da slijedi pozivnica za NATO, pregovori o članstvu u EU, privatizacija državnog portfelja…

Kriza u pregovorima sa EU: Sigurno ima utjecaj ali je ovaj argument precjenjen. Pregovori su usporeni, a ne blokirani, problem ZERP-a će se uskoro morati riješiti nekim kompromisom. Ovaj argument povezujem sa informacijama da se stranci povlače sa ZSE, čim se problem ZERP-a riješi trend bi trebao biti obrnut.

Psihologija mase: Ona bi trebala biti svugdje ista. Kod nas međutim taj argument dobiva dodatnu težinu kad znamo da je vlada navukla 300000 ljudi na burzu kroz IPO INE i HT-a. Kad još dodamo branitelje i sve one koji su dobivali dionice po povlaštenim uvjetima onda taj argument dobiva dodatnu snagu i vjerovatno je najveći razlog ovakvog pada CROBEX-a


Evo prodaje na mlinaru, lupanje po bidu na ledu i atpl, prodaja i na korfu
Ne miriše dobro

Stara priča, sve se ponavlja

Hell is Empty and all the Devils are Here


Evo prodaje na mlinaru, lupanje po bidu na ledu i atpl, prodaja i na korfu Ne miriše dobro

Crobex 2,66%…baš ne paše onome što govoriš…[wink]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Zašto čekati do iduće godine, kad je Sanader ubacio u petu brzinu[lol] [lol]

Šalim se kolega, na sličan način razmišljam o sljedećim potezima

Ma kuzimo se Budd, ovo je Don Quijotovska bitka kad svi briju da im oces zlo

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


nathan47: ” Von Braun: ” nathan47: ” budd: ” nathan47: ” 06.02.2008 320.062.093 2.152,86 2.227,00 2.227,00 2.121,39 -4,25% 05.02.2008 182.962.742 2.248,31 2.382,24 2.394,46 2.248,31 -4,17% 04.02.2008 393.048.460 2.346,24 2.296,67 2.362,21 2.279,92 6,34% Evo kak otprilike izgledaju dani nakon velikih euforija ” Altruizam ili nešto drugo? ” Heads up [thumbsup] za one kojima se treba crtati [thumbsup] ” A da malo objasniš, nešto što samo ti razumiješ…[bye] Idemo UP….koliko ti bio protiv toga…… ” Ma stari, ma ja sam najsretniji da adris ode u tri blokade, da isto ucini i ht pa da sve sto mi je ostalo prodam sa nulom i dobrom zaradom i kazem nasem trzistu zbogom do pocetka iduce godine ili dok se ne definira nas odnos s EU… al dobro, vidim da si me svrstao u kategoriju medjeda koje valja odstreliti pa me onda nastavi tako i tretirati [thumbsup] ” Zašto čekati do iduće godine, kad je Sanader ubacio u petu brzinu[lol] [lol] Šalim se kolega, na sličan način razmišljam o sljedećim potezima

previše vas tako razmišlja !

Cookie Monster

A di ti


Evo prodaje na mlinaru, lupanje po bidu na ledu i atpl, prodaja i na korfu Ne miriše dobro

Kako ja to ne vidim na svom Monitoru, hm[sealed]

...14.4., zauvijek će ostati zapisan u našem zdravlju...

xmenergy:

Evo prodaje na mlinaru, lupanje po bidu na ledu i atpl, prodaja i na korfu Ne miriše dobro

Crobex 2,66%…baš ne paše onome što govoriš…[wink]

imaj na umu da smo u zadnjih par dana pali preko 11%, tako da ovih današnjih dva posto neće puno značiti bez pozitive idućih dana[lol]

može li gore? pa naravno da može...................uvijek može gore

nevjerojatno je koliko su krivulje FTSE, DAX i CAC
identice koda su povezane


xmenergy: ” Evo prodaje na mlinaru, lupanje po bidu na ledu i atpl, prodaja i na korfu Ne miriše dobro ” Crobex 2,66%…baš ne paše onome što govoriš…[wink]

crobex minus 20% od početka godine danas plus 2.80 (a u 16h tko to zna možda i u minus) pa mora malo i gore naravno!!!

von braune čim se malo zazeleni tebi je to up idemo u nebesa bogami…nemoj više lupetati jer iz prijašnjih iskustava obično tonemo kad ti vičeš up, up i da idemo gore kod tebe je valjda sve recipročno haha
[lol] [lol] [lol]

živjeli!!!

Ajde, nije tako loše za sad, ako se održimo na ovim razinama bar sat vremena mislim da ne budemo padali danas[proud]

New Report

Close