Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sta je sa svima vama?
strah vam se toliko uvukao u kosti ?ljudi dajte malo optimizma ipak smo za sada plus 3%[lol] [lol]

Svi mi želimo prognozirati rast koji smo u dionicama, a onaj, ja vjerujem mali broj koji je u cash-u, još bi jedan ili dva pada kao jučer
Nisu baš preveliki prometi na blokiranim dionicama, vidjet ćemo kad se odblokiraju
Ako do jedno 14.00 bude crobex iznad 3% mogli bi probudit i još neke pesimiste, po mom miošljenju, naravno.

Sjedi rast i samo rast.

ZSE uživo: Erupcija optimizmaDopunjeno!
Tomislav Petrov
tomislav.petrovatcharbusiness.hr 12.02.2008 09:02
Promijenjeno 12.02.2008 10:59
Nakon nešto manje od sat trgovanja na Zagrebačkoj burzi cijena 24 dionice u sastavu Crobexa porasla je u odnosu na zadnju jučerašnju cijenu, dok su dionice zagrebačkog HUP-a i Viadukta izgubile na vrijednosti. Najviše je, 8,51 posto, porasla cijena Belišća, rastom 8,41 posto prati ju Dalekovod, a Crobex je porastao 2,95 posto.
Vezane vijesti

ZSE: Analitičari nakon pet dana pada očekuju oporavak Crobexa

Nakon jučerašnje korekcije, Crobex je ove godine zaronio 23,31 posto. Sve je više investitora koji smatraju da su dionice dovoljno pojeftinile te da je vrijeme za kupnju ili dokup na kojem se u dogledno vrijeme može ostvariti solidan prinos. Zbog toga i očekivanog globalnog optimizma analitičari Business.hr-a očekuju današnji rast Crobexa.

Unatoč tome što su inflatorni pritisci vezali ruke monetarnoj politici te povećali neizvjesnost i rizik vezan uz mogući daljnji pad cijene dionica, unatoč tome što usporavanje potrošnje građana i pad intenziteta građevinarskih aktivnosti ukazuje na slabljenje američkog gospodarstva, većina američkih investitora uspostavila je prešutni konsenzus da su cijene dionica ispod njihove pravične vrijednosti. S&P 500 indeks porastao je 0,59 posto, a Nasdaq koji se uglavnom sastoji od dionica poduzeća iz tehnološkog sektora porastao je 0,66 posto.

Nakon što je tijekom jučerašnjeg dana britanski FTSE 100 indeks korigiran dodatnih 1,32 posto, a njemački DAX 30 pao je 0,35 posto, analitičari na uglednim europskim poslovnim i financijskim portalima jutros su najavljivali da će europski dionički indeksi slijediti Wall Street, a već će početak trgovanja ključne indekse obojiti zelenom. Očekivanja tijekom ranog jutra su se ostvarila. Indekse uzdižu sektori bankara, rudara te proizvođača i prerađivača nafte, a zbog toga što se cijena nafte održala na vrlo visokim razinama iznad 93 dolara po barelu.

Cijena barela sirove nafte u terminskom kupoprodajnom futures ugovoru na robnoj burzi NYMEX u New Yorku u trenutku pisanja teksta pala je 0,35 posto, na 93,26 američkih dolara.

Na Londonskoj burzi jučerašnja zaključna cijena GDR-a HT-a iznosi 58 američkih dolara ili 289,95 kuna konvertirano prema srednjem tečaju Hrvatske narodne banke.

BDI indeks cijena brodarskog prijevoza rasutih tereta jučer je porastao 2,63 posto. Indeks raste već treći dan zaredom, a tijekom zadnja tri dana porastao je 8,63 posto lansirajući cijene inozemnih brodarskih prijevoznika u višu orbitu. Porast BDI indeksa cijena vozarina mogao bi vratiti i domaće brodarske prijevoznike u žarište interesa investitora te stoga na njih ukazujemo kao na mogući hit dana.[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Nisu baš preveliki prometi na blokiranim dionicama, vidjet ćemo kad se odblokiraju
Ako do jedno 14.00 bude crobex iznad 3% mogli bi probudit i još neke pesimiste, po mom miošljenju, naravno.

Nelose razmisljanje [thumbsup]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Promejna danasnjeg trenda?
takozvani povratni tobogan? [cry]

Mea parvitas.

Stvarno smo posebni, … .. šta se tu može napravit sa par milja kuna to je strava [pray][undecid]

Cookie Monster


optimist: ” Gospodo, mislim da je nagore iza nas…Sad polako prema 5k..[thumbsup] ” Nema ti ove godine vise 5000 bodova stari moj

Molim argumente, zašto nema? Između vas dvojice nema nikakve razlike ukoliko jedan kaže idemo na 5k, a drugi ne idemo.

rakete se tek pale.dosta pesimizma.

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

pokušaj obaranja cijena s par dionica na prodaji, da se ispita reakcija sitnih prodavatelja!
ne prodajite niti slučajno![thumbsup]

dan je pametniji od noći

Ma ja neznam jel gledamo u iste monitore al ovo je do kraja dana minus… pa prodaja se nemilo koti

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


Promejna danasnjeg trenda?
takozvani povratni tobogan? [cry]

Ma dajte molim vas
Crobex+2,77% [thumbsup]


Promejna danasnjeg trenda? takozvani povratni tobogan? [cry]

Nema više na ovim cijenama puno prodavača. zato i idemo tako brzo gore. E sad, da li netko tko mora prodavati čeka u zasjedi to ćemo vidjeti. U svakom slučaju danas imamo drugačiji scenario nego prethodnih dana kad je sve izgledalo da ide u mp3, a onda se na malom prometu šminkao CROBEX.
Jutros sam razmišljao lupiti po asku i odustao. A sad je bid na dionicama iznad jutrošnjeg aska.

New Report

Close