Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega, margin call ne znači prodaju dionica.

I love the Smell of Profits in the Morning

Navodno u velikom iskrcaju s našeg tržišta prednjače Austrijanci koji novcem s Balkana krpaju svoje rupe. Može li netko ovo potvrditi?

U pravu ste, ali izlaze već od početka 2008., radim sa RBA pa imam info od njihovih brokera.

Moraš znati da to što je RBA OMF kupio Magmu na 300,00 kn i napucao je na 1.000,00 za tvoju mirovinu baš i nema neke velike koristi. Veća je korsit u tome da ta Magma isplati 10% dividende, pa da RBA OMF dobije svježeg keša.

…nisi mi baš nešto jasan…ako su napucali cijenu 300%, zar se ne smiju poslužiti određenim postotkom iz tog balona?
…ili još bolje…jednostavno izvuku kompletan keš sa kojim su ušli…a dionice koje ostanu čista su zarada…
…nakon toga sa prvobitnim kešom…idu u nove pobjede…???

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

OVO JE ORGANIZIRANI KRIMINAL NESLUĆENIH RAZMJAERA.[angry] [angry] [angry]

…slažem se…[thumbsup]

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...


Poruka za sutra blitz ulagačima: “Trojca mojih kolega su odlučila sutra srušiti Zagrebačku Burzu, pomoću udaranja po bidu. Nadaju se da će burza krahirati oko 10.30 , pola sata nakon početka trgovanja, i da će oni ostati zapamćeni kao prvi ljudi koji su slomili jednu svjetsku burzu pomoću super-malog iznosa. Dečki su spremni. Neće spavati čitavu noć, nabrijavaju se. Članci su već poslani u dnevne novine”

VB, onako u prolazu, puka si ka cvrcak….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Von Braun:

Poruka za sutra blitz ulagačima: “Trojca mojih kolega su odlučila sutra srušiti Zagrebačku Burzu, pomoću udaranja po bidu. Nadaju se da će burza krahirati oko 10.30 , pola sata nakon početka trgovanja, i da će oni ostati zapamćeni kao prvi ljudi koji su slomili jednu svjetsku burzu pomoću super-malog iznosa. Dečki su spremni. Neće spavati čitavu noć, nabrijavaju se. Članci su već poslani u dnevne novine”

VB, onako u prolazu, puka si ka cvrcak….

Ja sam recimo razmišljao jučer da sa 100 kunića odvedem Atln iz negativne u pozitivnu blokadu. Svašta se može kod nas.


mrizadur: ” OVO JE ORGANIZIRANI KRIMINAL NESLUĆENIH RAZMJAERA.[angry] [angry] [angry] ” …slažem se…[thumbsup]

Treba dodati: “Sa blagoslovom!”

Nakon objave Hanfinih statistika za siječanj koje ukazuju da su mirovinski fondovi prvo djelomično unovčili svoja ulaganja u domaće otvorene investicijske fondove pritom ih uzdrmavši i natjeravši ih da pasivnim gardom u konopcima potraže spas od mogućeg nokauta, a zatim su se, nakon što su dionice dovoljno pojeftinile, sami angažirali na strani kupnje dionica, čitatelji Business.hr-a postavili su nam pitanje treba li Hanfa pravilnikom utvrditi maksimalnu dozvoljenu isplatu iz fondova s javnom ponudom.

Hell is Empty and all the Devils are Here

Čelnik Europske središnje banke (ECB) Jean-Claude Trichet ustvrdio je da gospodarstvo eurozone i dalje bilježi nastavljeni rast te da se ne nalazi u istoj situaciji kao ono u SAD-u. “Naši gospodarski temelji su dobri, a mišljenja smo da i dalje bilježimo nastavljeni rast, koji je znatan, čak i ako opasnosti za gospodarstvo leže u smjeru usporavanja”, kazao je Trichet u razgovoru za četiri japanska medija.

Hell is Empty and all the Devils are Here

LJUDI NE STVARAJTE PRITISAK I MAKNITE SE SA PRODAJE!!!…i to je to…pa zar ne kužite da sami sebe hebemo, dok nam se drugi smiju i na nama dobro zarađuju[angry]

Povoljna prilika za kupnju podigla Wall Street
Business.hr/Hina
12.02.2008 07:57
Pročitaj komentare(3)
Cijene dionica porasle su u ponedjeljak na Wall Streetu zahvaljujući vijestima o preuzimanjima i procjeni ulagača da su trenutno ispod realne vrijednosti.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=0d2e036d-c555-4a1d-a041-5037d95307ba&open=sec
Na ZSE je ista situacija..

[cool]

Ljudi imate krivu percepciju, npr. fond menadžera u OMF koji kao se smiju na ovu situaciju i šišaju ovce. Možda bi bilo bolje da je tako, nažalost , imamo preplašene fond menadžere kojima se tresu gaće, jer nikad nisu bili u ovakvoj situaciji, ne znaju oće bit recesija – neće, EU, Zerp, mijenjaju odluke svaki dan branit ćemo – nećemo …..

New Report

Close