Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


malo mi je cudno da se mirovinci tako igraju sa drzanjem niskih cijena,da uleti neki stranac i pobere, njima ostaje figa.Ma sve je nesto cudno oko nase burze[undecid]

Stari moj, buba se tu svasta na forumu, pa od sume ne vidis drvo.
Odose stranci sa kesom dalje, a nama hebu sve po spisku mirovinci koji stoje sa strane, jer gubitci su im veliki nakon 6 godina dobrog poslovanja, pa cekaju da kupe jeftino.
A OIF-i nisu blesavi, ima ih i likvidnih pa kupuju oprezno, da si ne zeznu jeftin buy.

AZ? Hvala, ne.


Ovo je stvarno takva farsa i pljačka. Pazite omf-ovi će nam pojest ili ukrasti lovu da bi zatim imali nekakvu crkavicu od penzije. A u međuvremenu ćemo nositi gaće na štapu. Na ovaj način oni mogu upropastiti 90% ulagača – da bi čim jeftinije dobili dionice PA DI STE SAD PRAVNE INSTITUCIJE, HANFE,SANADERI, POLANČECI,MILANOVIĆI,POE. Ovo je stvarno pljačka nad pljačkama. Radite od ovog naroda kretene i idiote, a od ove prekrasne zemlje običnu žabokrečinu. SRAM VAS BILO

Blow pametan si, jako dobro znas gdje zivis, nemoj se nervirati nego mantraj on indijansku:
Daj mi snage da prihvatim ono sto ne mogu promijeniti……..

AZ? Hvala, ne.

Ova naša burza je prava smijurija.Pa to nigdje na svijetu nema.Malo je reći da mi se gadi sve ovo.Dođe mi za povratit kad gledam sve ovo.Jadno,jadno.jadno……………………………………………..
Koje budale rade od nas a i sami smo.Samo neče ni oni proči lišo.Vidjet ćemo koliko će ljudi stavljat lovu u fondove na povjerenje ovim jadnicima.Ovo jeLEGALNI KRIMINAL I GRANIČI SA PLJAČKOM SAMO PUNO PERFIDNIJOM I U RUKAVICAMA.KOJI KRIMINALCI SU OVI MENAĐERI.
A HANFA?
ONA SE JAVI NA DVIJE MANIPULATIVNE TRANSAKCIJE BOŽJAKOVINE KOJU UOPĆE NE VIDIM U ZADNJE VRIJEME.
OVO JE ORGANIZIRANI KRIMINAL NESLUĆENIH RAZMJAERA.[angry] [angry] [angry]

Vrlo interesantno. Od stotinjak indeksa, samo je naš 5% u minusu. Niti jedan drugi nije ni 2%

…to mi samo želimo svijetu pokazati kako se kod nas sve ozbiljno shvaća…
…uostalom zemlja smo sportaša…nema tog sporta u kojem ne možemo biti broj 1.

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...


Ma koja smo mi stoka, za nepovjerovat!
I mi bi u EU, svašta !

…nakon ovog nas neće niti primit…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

http://www.bloomberg.com/markets/stocks/wei_region2.html

Mirovinci i fondovi su s..ebali cijeli svijet u ovih mjesec dana[pray]

on im je dao pesme i note.....


alo, po meni su mrovnici povukli sredstva iz fondova, i to pravu paru, napravili lom, fondovi imaju 7 dana da srede paru, sve pada normalno iskrcaj po svemu….jedino logicno po meni, jos im ekipa izlazi, katastrofa….meni to ima smisla i ko kaze da mirovinac nije igrac, sad ce lagano dizat i stabilizirat situaciju, a oprali su sve, svaka im cast ako sam u pravu

Povlacenje mirovinaca iz OIf je mislim odrađeno prije 1-2 mjeseca, novce za isplatu su dobavili tako da su mirovinci kupili od njih dionice, to je onaj bull run mirovinaca u 12 mjesecu, ne radite paniku bez veze

Ameri se najeli špinata u današnjem trgovanju. Vidim i australci pasu travu.


Povlacenje mirovinaca iz OIf je mislim odrađeno prije 1-2 mjeseca, novce za isplatu su dobavili tako da su mirovinci kupili od njih dionice, to je onaj bull run mirovinaca u 12 mjesecu, ne radite paniku bez veze

I love the Smell of Profits in the Morning


Ova naša burza je prava smijurija.Pa to nigdje na svijetu nema.Malo je reći da mi se gadi sve ovo.Dođe mi za povratit kad gledam sve ovo.Jadno,jadno.jadno…………………………………………….. Koje budale rade od nas a i sami smo.Samo neče ni oni proči lišo.Vidjet ćemo koliko će ljudi stavljat lovu u fondove na povjerenje ovim jadnicima.Ovo jeLEGALNI KRIMINAL I GRANIČI SA PLJAČKOM SAMO PUNO PERFIDNIJOM I U RUKAVICAMA.KOJI KRIMINALCI SU OVI MENAĐERI. A HANFA? ONA SE JAVI NA DVIJE MANIPULATIVNE TRANSAKCIJE BOŽJAKOVINE KOJU UOPĆE NE VIDIM U ZADNJE VRIJEME. OVO JE ORGANIZIRANI KRIMINAL NESLUĆENIH RAZMJAERA.[angry] [angry] [angry]

namjestaljka… zasto nitko od politicara nije reagirao, makar i komentarom, sve do danas kada je pukla (pustena) vijest. a mediji mislim da su totalni idioti, pogledajmo ovo sa butkovicem, mislim da nema potrebe da ‘rade za nekog’.. oni jedino sto znaju je ‘panika na burzi’ ‘ht pao na najnizu…’


pročitajte prvi članak u Biznisu ako tko nije. Fondovi su puni love…itd. uskoro letimo u nebo.[thumbsup]

tko visoko leti…nisko pada…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...


Odjednom se događa lom. Iz kojeg razloga ja ne znam točno: ali najbliži sam ivekovoj teoriji da izlaze stranci, a naši im ruše izlaz. (…) Pazi se na margine da ne popucaju, koliko god to zvučalo smiješno. Mali ne prodaju nasumice i ne povlače lovu iz fondova. Mali su zbunjeni i ne znaju što bi napravili. Margine za sada krpaju dodavanjem dionica ili keša na skrb. Dakle, cilj OIF-ova je svakako kupiti jeftino, u tome se slažem. Jedino, milslim da 120 milja prometa svaki dan, sigurno nije prikupljeno od malih investitora: već od Ilirike, Bank of New Yorka i sl. skrbničkih računa od stranaca + certifikati (iako tu priču ne kužim do kraja).

Navodno u velikom iskrcaju s našeg tržišta prednjače Austrijanci koji novcem s Balkana krpaju svoje rupe. Može li netko ovo potvrditi?

Mali ne prodaju nasumce i ne povlače lovu iz fondova? A tko je izazvao prvobitnu paniku?

Margini su se do sada krpali i doplaćivali, ali pitajte malo što su jučer (ponedjeljak) u bankama i brokerskim kućama radili cijeli dan tj. koliko su uputili margin callova. Ako se ovako nastavi, jedan margin call će sustići drugog pa će dočekati na nižim cijenama onog trećeg itd. bez kraja…

Kupiti jeftino. To je svačiji cilj, ali koliko vidim, u zadnje vrijeme je bilo puno onih koji su slavodobitno kupovali “jeftino”, a onda je odjednom sve postalo još jeftinije pa se možemo pitati hoće li isti možda doći na ideju da prodaju svoje “jeftino” stečene dionice.

Bank of New York – kažu da se iza toga zapravo skrivaju Slovenci. Ne sviđa im se ZERP pa su nas odlučili baciti u “bad”. [lol]

U sveopćem crvenilu se jučer ipak našlo i nešto zelenila. [smiley]

New Report

Close