Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

do sada je vladala teorija da stranci izvlace pare van i da su pokupovali certifikate…
zapravo su pare izvlacili mirovinci, a certifikate su uzeli dionički da ublaže gubitke, a sigurno i mirovinci da još nešto okrenu…
zanimljivo, trebalo bi pogledati do kada vrijede certifikati…. Logično je da se ćemo krenuti gore prije njihovog isteka

kako se sad pogled na stvari prilicno promjenio, biti ce sve manje panike…


znači slušaš pomorsku večer, to je ono : “dragom Peri koji plovi na brodu Sv.Vlaho sve najbolje i da se što prije vrati želi supruga Mica uz pjesmu Da Bog da te voda odnjela…”
[proud][lol] [yawn]

Ja osobno bio na svadbi na kojoj su mladencima narucili pjesmu: “Nema tu srece”. Tako je i bilo. [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Analiza: Izravna ulaganja mirovinskih fondova u JDD stabilizirala su burzu
zanimljiv clanak na business-u
otkriva mnoge stvari-odnosno zasto nitko ne kupuje…[undecid]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Von Braun: ” fazan: ” Iz aviona se vidi da si falio poantu. Naprotiv, ja mislim da i mirovinci i fondovi znaju što rade. ” Šta rade? Ako nešto planirano rade, znači ovaj pad ima završetak. ” Naravno, pa o tome i pišem, da je ovo smišljena i koordinirana akcija mirovinaca i otvorenih, kako bi se napravile odlične startne pozicije. Ne kužim jedino što je fazan zabrijao

Dakle, OMF-ovi su povukli lovu iz OIF-ova. Nakon toga su OIF-ovi prodali dionice OMF-ovima po skupim cijenama i za to dobili hrpu keša. To je bila vrhunski odigrana igra. Nakon toga je tržište krenulo nekim ajmo reći normalnim slijedom. Odjednom se događa lom. Iz kojeg razloga ja ne znam točno: ali najbliži sam ivekovoj teoriji da izlaze stranci, a naši im ruše izlaz. Pogledajte svakodnevne promete: redovan promet preko 100 milja + pogledajte intraday trgovanje. Izgleda kao pravi toboga: UP, DOWN, pa na kraju dana UP. Pazi se na margine da ne popucaju, koliko god to zvučalo smiješno. Mali ne prodaju nasumice i ne povlače lovu iz fondova. Mali su zbunjeni i ne znaju što bi napravili. Margine za sada krpaju dodavanjem dionica ili keša na skrb.

Dakle, cilj OIF-ova je svakako kupiti jeftino, u tome se slažem. Jedino, milslim da 120 milja prometa svaki dan, sigurno nije prikupljeno od malih investitora: već od Ilirike, Bank of New Yorka i sl. skrbničkih računa od stranaca + certifikati (iako tu priču ne kužim do kraja).

I love the Smell of Profits in the Morning


Analiza: Izravna ulaganja mirovinskih fondova u JDD stabilizirala su burzu zanimljiv clanak na business-u otkriva mnoge stvari-odnosno zasto nitko ne kupuje…[undecid]

ovaj otkriva jos vise

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=bc7b8102-e10e-4a15-a603-43c40f099ccf&commentID=5cd96fb2-46a5-49df-9cd4-152bc166259d&readcomment=1&commentID=9b18cf80-a9ae-426c-857b-0796a9ce15bd#comment

Poruka za sutra blitz ulagačima:
“Trojca mojih kolega su odlučila sutra srušiti Zagrebačku Burzu, pomoću udaranja po bidu.
Nadaju se da će burza krahirati oko 10.30 , pola sata nakon početka trgovanja, i da će oni ostati zapamćeni kao prvi ljudi koji su slomili jednu svjetsku burzu pomoću super-malog iznosa.
Dečki su spremni. Neće spavati čitavu noć, nabrijavaju se. Članci su već poslani u dnevne novine”

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Fazan: Dakle, OMF-ovi su povukli lovu iz OIF-ova. Nakon toga su OIF-ovi prodali dionice OMF-ovima po skupim cijenama i za to dobili hrpu keša. To je bila vrhunski odigrana igra.

Dakle, slijedi da će sad OIF-ovi sa hrpom keša kupiti jeftino dionice i opet iste prodati OMF-ovima po skupim i još skupljim cijenama. Tko će u toj priči zaraditi i što očekivati od mirovina ?[bye]

ja puko, ne mogu više, rasprodajem cijeli portfelj. evo baš pišem naloge.

ULPL 4799,99
IGH 21999,99
HDEL 2300
HT 444,44

pa nek mirovinci slobodno navale [lol]


ja puko, ne mogu više, rasprodajem cijeli portfelj. evo baš pišem naloge. ULPL 4799,99 IGH 21999,99 HDEL 2300 HT 444,44 pa nek mirovinci slobodno navale [lol]

[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Dakle, slijedi da će sad OIF-ovi sa hrpom keša kupiti jeftino dionice i opet iste prodati OMF-ovima po skupim i još skupljim cijenama. Tko će u toj priči zaraditi i što očekivati od mirovina ?[bye]

Moraš znati da to što je RBA OMF kupio Magmu na 300,00 kn i napucao je na 1.000,00 za tvoju mirovinu baš i nema neke velike koristi. Veća je korsit u tome da ta Magma isplati 10% dividende, pa da RBA OMF dobije svježeg keša.

I love the Smell of Profits in the Morning


nevjerojatno kako su naši mirovinci kordinirano sje.ali burze u cijelom svijetu i bacili im na prag recesiju.maestralno

Ne nego je moguce da su iskoristili stanje u cijelom svijetu.

alo, po meni su mrovnici povukli sredstva iz fondova, i to pravu paru, napravili lom, fondovi imaju 7 dana da srede paru, sve pada normalno iskrcaj po svemu….jedino logicno po meni, jos im ekipa izlazi, katastrofa….meni to ima smisla i ko kaze da mirovinac nije igrac, sad ce lagano dizat i stabilizirat situaciju, a oprali su sve, svaka im cast ako sam u pravu

New Report

Close