Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

413335/020….tel. pomorske večeri……
Daj neka netko naruči rast i mirno more………….[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

SVI FONDOVI IMAJU ZAJEDNIČKU LOVU-INFORMACIJA IZ PRVE RUKE
Nekoliko puta sam to napisao na forumu.

Panika je onima koji su bezglavo uletali u dionice bez ikakvog rezona i znanja i ti sada masovno pljuju po svima. Osobno ne vidim nikakvu krajnju paniku jer će burza opet pokazati tko je magare,a tko ga jaši…

tenkista

korisnik od: 26.03.2007.
lokacija:
broj poruka: 3163
covek ima preko 3k postova a moderator ga blokira, moze malo suosjecajnosti, covek izgubio dva 2-sobna stana

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


LookaBorna: ” BISER DANA “Kad sam stupila pred stol za kojim je general uhićen, preplavile su me emocije, tako da sam gotovo pala u nesvijest.” Danijela Martinović, pjevačica, govoreći o posjetu hotelu u kojem je uhićen Ante Gotovina (11) ovo je presmjesno ahhhhhhhhaaaaaaa a vi samo mislite na prinose, gdje vam je rodoljublje, danijeli ne nedostaje[thumbsup] ” Boli me đon za rodoljublje, Gotovinu i ovu fuficu sad dok razmišljam o štriku.[cry]

kolega pa niste bas tako ocajni, sve mi se vise svida ona vasa inicijativa o kupnji zemljista , ona ne moze izgubiti vrijednost, za koje ste vi podrucje zainteresirani, mozda negdje blizu groblja pa cemo imati povlastenu tarifu za ukop ako nam propadne inicijativa a dopustimo grobarima da bacaju lampase na nase imanje, dobra inicijtiva?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

certifikate su kupili nasi dionicki fondovi, pa koje smo mi budale, uaaaaaa

nisam baš upućen u strukturu ulaganja i ograničenja OMF-ova, bio bih zahvalan da netko napiše koliki dio imovine oni sada smiju ulagati u dionice. i jel se može procijeniti koliko ih trenutno imaju u portfoliju, u postocima?

ali ako pođemo od toga da će oni voditi tržište – recimo da imaju 1/X imovine u dionicama a žele postizati prinose od 8% onda će im godišnji target biti dizanje tržišta za 8 puta X – jel štima ta računica?


Današnji promet sve govori Ukupni promet 154.961.149,82 Kn Redovni promet 127.031.153,12 Kn Prijavljeni promet 0,00 Kn Institucionalni promet 27.929.996,70 Kn Blok promet 0,00 Kn Meni je osobno teško povjerovati da ‘mali’ istovaraju iz dana u dan toliku količinu dijonica.

mislim da puno možemo doznati iz veličine prosječnih transakcija. dok je padalo prema -6% prosječna transakcija bila je ispod 25k. nakon rasta prema -3% taj prosjek je narastao na oko 30k (dakle samo one u tom razdoblju morale su biti prosječno nekih 40k). zadnjih 2-3 sata prosjek je pao na 27k i crobex porastao za nekih 0,5%. zaključak: mali su napravili veliki minus, veliki se uključili da to pokupe i malo ublaže pa zatim opet stvar prepustili malima da vide hoće li opet potonuti ili nastaviti up. dogodilo se ovo drugo. ako je taj zadni dio bio testiranje tržišta, rezultat i nije tako loš. ali jasno da OMF-ovi još nisu siti i možda sutra opet pokušaju isto.

Mirovinski fondovi su kupovali npr. ZVZD u blok transakcijama 720 kom po 19000 a ne postavljaju se na kupnju po 14000, a slično je i na ostalim dionicama. Od koga su kupili i zašto po tim cijenama ? Da li su možda u pitanju sitni osobni interesi predsjednika uprava i brokera mirovinskih fondova ? Javnost ima pravo znati jer se radi o njihovim sredstvima. Tko je zadužen da ih kontrolira?[angry]

Nažalost čovjek je najčešće general poslije bitke. Evo kako se meni čini da stvari stoje. Projekcija hrvatske kao tržišta u razvoju, i dobre projekcije rasta gospodarstva su opravdavale cijene dionica na visokim multiplima. Zbog recesije u svijetu i snižavanja stope očekivanog rasta došlo je do iskrcaja. Da bi ponovno išli gore, al ne u bull trap, već u dogoročan rast, potrebno je da se očekivanja od rasta poslovanja firmi ponovno korigiraju naviše. U tom svjetlu bi npr. Migros dobrodošao. Također u tom svjetlu se bojim da će dionice koje ne pokažu dobar FI teško gore. IMHO.


budd: ” U najmanju ruku, treba biti sretan što konačno znamo, do u petu decimalu, precizan uzrok ove korekcije/sloma. Nema to veze s amerikom, kinom, kosovom, itd. Nema to veze ni s inflacijom. Nema to veze ni s predpristupnim fondovima. Nema to veze ni s istupima kaktusa, smranadera i sl. Ima veze samo s jednim. Golemim povlačenjem kapitala od strane mirovinskih fondova, dok su investicijski fondovi bili ostavljeni u pat poziciji – morali su na silu prodavati. I to ni manje ni više nego milijardu kn u jednom mjesecu na ovako plitkom tržištu. Dakle, povlačiti milijardu kn (prodavati dionice), uz post i mirovinanaca i oif-ova, može rezultirati jedino ovime što se i dogodilo – spektakularnim padom. Sada će se mirovinci napuniti jeftinih dionica, iste će rasti, portfelj će se zeleniti i fini će se bonusi isplaćivati. Na taj način se, suprotno predviđanjima gotovo svih forumaša, desilo to da je novi pravilnik o mirovincima donio najveći kaos na burzu u njenoj povijesti. Da se to nije desilo, sada bismo fino plutali u granicama iznad 5000 bodova. To što ću ja imati mirovinu veću 100 kn mi apsolutno ništa ne znači kad trenutno pušim 30%. Nažalost, svi ostali smo ostali – magarci. Nažalost, opet smo mi mali bili vreća za napucavanje. Ostaje još jedno jedino nerazjašnjeno pitanje – do kada će mirovinci držati kočnicu? ” Vrlo moguca istina.

[undecid][shocked][sealed][yawn][lol] [tongue]

nevjerojatno kako su naši mirovinci kordinirano sje.ali burze u cijelom svijetu i bacili im na prag recesiju.maestralno

Točno mi mali ulagači služimo fondovima kao magarci. No i pord toga mislim da je došlo vrijeme da dionice krenu gore.[rolleyes][rolleyes][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close