Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Preporuka prodavačima za sutra:
“Ako ste mislili da će te zaraditi na burzi, odgovor je netočan. Pitam se kada će minus od 30% doći
na nulu, tako da je bolje novčeke staviti u neku kladionicu, bolje se zaradi. Ovdje je uvijek
neizvjesno i traje mjesecima. U kladionicama je gotovo za dan-dva.
Tko zna kad će fondovi uskočiti u pomoć. Na minus 40%,50%,60%,hm, Pakiram se i putujem”

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


BISER DANA

“Kad sam stupila pred stol za kojim je general uhićen, preplavile su me emocije, tako da sam gotovo pala u nesvijest.”

Danijela Martinović, pjevačica, govoreći o posjetu hotelu u kojem je uhićen Ante Gotovina (11)

ovo je presmjesno ahhhhhhhhaaaaaaa a vi samo mislite na prinose, gdje vam je rodoljublje, danijeli ne nedostaje[thumbsup]


Blentaca
[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


DDJH i VART dvije dijonice bratske. Zajedno sa VSE na ZSE. CIjena ista. KAd DDJH ode na 290, vart bio na 280. KAD DDJH ode na 170, VART ode na 162. Nema, prate se u stopu. Valjda su u nekoj Fiminoj kosarici..

I ja sam to primijetio jos od pocetka prosle godine.


i ADPL, samo da nastvim niz

Nema veze ADPL.


U najmanju ruku, treba biti sretan što konačno znamo, do u petu decimalu, precizan uzrok ove korekcije/sloma. Nema to veze s amerikom, kinom, kosovom, itd. Nema to veze ni s inflacijom. Nema to veze ni s predpristupnim fondovima. Nema to veze ni s istupima kaktusa, smranadera i sl. Ima veze samo s jednim. Golemim povlačenjem kapitala od strane mirovinskih fondova, dok su investicijski fondovi bili ostavljeni u pat poziciji – morali su na silu prodavati. I to ni manje ni više nego milijardu kn u jednom mjesecu na ovako plitkom tržištu. Dakle, povlačiti milijardu kn (prodavati dionice), uz post i mirovinanaca i oif-ova, može rezultirati jedino ovime što se i dogodilo – spektakularnim padom. Sada će se mirovinci napuniti jeftinih dionica, iste će rasti, portfelj će se zeleniti i fini će se bonusi isplaćivati. Na taj način se, suprotno predviđanjima gotovo svih forumaša, desilo to da je novi pravilnik o mirovincima donio najveći kaos na burzu u njenoj povijesti. Da se to nije desilo, sada bismo fino plutali u granicama iznad 5000 bodova. To što ću ja imati mirovinu veću 100 kn mi apsolutno ništa ne znači kad trenutno pušim 30%. Nažalost, svi ostali smo ostali – magarci. Nažalost, opet smo mi mali bili vreća za napucavanje. Ostaje još jedno jedino nerazjašnjeno pitanje – do kada će mirovinci držati kočnicu?

Vrlo moguca istina.

MA SAMO DA VIDIM SLIJU-AVATAR


fazan:
” budd: ”
U najmanju ruku, treba biti sretan što konačno znamo, do u petu decimalu, precizan uzrok ove korekcije/sloma. Nema to veze s amerikom, kinom, kosovom, itd. Nema to veze ni s inflacijom. Nema to veze ni s predpristupnim fondovima. Nema to veze ni s istupima kaktusa, smranadera i sl. Ima veze samo s jednim. Golemim povlačenjem kapitala od strane mirovinskih fondova, dok su investicijski fondovi bili ostavljeni u pat poziciji – morali su na silu prodavati. I to ni manje ni više nego milijardu kn u jednom mjesecu na ovako plitkom tržištu. Dakle, povlačiti milijardu kn (prodavati dionice), uz post i mirovinanaca i oif-ova, može rezultirati jedino ovime što se i dogodilo – spektakularnim padom. Sada će se mirovinci napuniti jeftinih dionica, iste će rasti, portfelj će se zeleniti i fini će se bonusi isplaćivati. Na taj način se, suprotno predviđanjima gotovo svih forumaša, desilo to da je novi pravilnik o mirovincima donio najveći kaos na burzu u njenoj povijesti. Da se to nije desilo, sada bismo fino plutali u granicama iznad 5000 bodova. To što ću ja imati mirovinu veću 100 kn mi apsolutno ništa ne znači kad trenutno pušim 30%. Nažalost, svi ostali smo ostali – magarci. Nažalost, opet smo mi mali bili vreća za napucavanje. Ostaje još jedno jedino nerazjašnjeno pitanje – do kada će mirovinci držati kočnicu?
” Iz aviona se vidi da si falio poantu. Naprotiv, ja mislim da i mirovinci i fondovi znaju što rade. ”
Naravno da znaju, pa o tome i pričam. Što ti je?

Pa kad su i oif i mirovinski pod istom upravljačkom kućom, očito rade pretumbacije. A što im je krajnja namjera vidjet ćemo uskoro.

Na Hrvatskom Radiju 2 prog,. Govore o vozarinama brodara i o brodarima općenito

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Boli me đon za rodoljublje, Gotovinu i ovu fuficu sad dok razmišljam o štriku.[cry]


nemoj na strik misliti[wink]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Ovo što pričaju na Radiju, čini mi se da će brodari na čelu sa ATPL uskoro UP.
Priča barba, da završavaju praznici u Kini i Tajlandu, pa se očekuju brodari da će rasti, a ovaj pad kod nas da je
uzrokovan panikom i neiskustvom dioničara.[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

znači slušaš pomorsku večer, to je ono : “dragom Peri koji plovi na brodu Sv.Vlaho sve najbolje i da se što prije vrati želi supruga Mica uz pjesmu Da Bog da te voda odnjela…”
[proud][lol] [yawn]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


BigBoss: ” http://www.zaba.hr/info/pb/savings/orocena.htm slučajnost ili ne ” Nikako slučajnost. Rok: 5 godina – od 1. ožujka 2008. do 1. ožujka 2013. Isto tako nije nikako slučajno da je Luković baš neposredno prije korekcije sve svojeZABA dionice prodao. Čudno, kako baš 1. ožujka[lol] [lol] [lol] Sve se složilo, maestralno odigrano, nema što. Skidam kapu, naklon do poda

A što je kupio?[wink]

New Report

Close