Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je stvarno takva farsa i pljačka. Pazite omf-ovi će nam pojest ili ukrasti lovu da bi zatim imali nekakvu crkavicu od penzije. A u međuvremenu ćemo nositi gaće na štapu. Na ovaj način oni mogu upropastiti 90% ulagača – da bi čim jeftinije dobili dionice
PA DI STE SAD PRAVNE INSTITUCIJE, HANFE,SANADERI, POLANČECI,MILANOVIĆI,POE.
Ovo je stvarno pljačka nad pljačkama. Radite od ovog naroda kretene i idiote, a od ove prekrasne zemlje običnu žabokrečinu.
SRAM VAS BILO

http://whycroatia.blogspot.com/

budd:

U najmanju ruku, treba biti sretan što konačno znamo, do u petu decimalu, precizan uzrok ove korekcije/sloma. Nema to veze s amerikom, kinom, kosovom, itd. Nema to veze ni s inflacijom. Nema to veze ni s predpristupnim fondovima. Nema to veze ni s istupima kaktusa, smranadera i sl. Ima veze samo s jednim. Golemim povlačenjem kapitala od strane mirovinskih fondova, dok su investicijski fondovi bili ostavljeni u pat poziciji – morali su na silu prodavati. I to ni manje ni više nego milijardu kn u jednom mjesecu na ovako plitkom tržištu. Dakle, povlačiti milijardu kn (prodavati dionice), uz post i mirovinanaca i oif-ova, može rezultirati jedino ovime što se i dogodilo – spektakularnim padom. Sada će se mirovinci napuniti jeftinih dionica, iste će rasti, portfelj će se zeleniti i fini će se bonusi isplaćivati. Na taj način se, suprotno predviđanjima gotovo svih forumaša, desilo to da je novi pravilnik o mirovincima donio najveći kaos na burzu u njenoj povijesti. Da se to nije desilo, sada bismo fino plutali u granicama iznad 5000 bodova. To što ću ja imati mirovinu veću 100 kn mi apsolutno ništa ne znači kad trenutno pušim 30%. Nažalost, svi ostali smo ostali – magarci. Nažalost, opet smo mi mali bili vreća za napucavanje. Ostaje još jedno jedino nerazjašnjeno pitanje – do kada će mirovinci držati kočnicu?”

Iz aviona se vidi da si falio poantu. Naprotiv, ja mislim da i mirovinci i fondovi znaju što rade.

Naravno da znaju, pa o tome i pričam. Što ti je?

Hell is Empty and all the Devils are Here

U iščekivanju velikih

Još se krajem prošloga tjedna činilo da bi uzbuđenjima napokon mogao doći kraj, no petak je, ispostavilo se već nakon prvih sat vremena trgovine, bio sve samo ne – dosadan.

Pokazavši još jednom koliko je nezahvalno raditi kratkoročne prognoze, i još više od toga, zazivati promjenu aktualnog trenda putem konvencionalne «niže ne može» mantre. Jer domaće je tržište kapitala na neki način duboko «ogrezlo» u negativnom trendu, pa čini ti relativno pouzdan link s inozemnim tržištima kapitala ne funkcionira baš najbolje, dok Zagrebačkom dominiraju pesimisti.

A stvar je još zanimljivijom učinio posve uočljivi bargain-hunting koji je dio investitora upriličio otprilike zadnjeg sata trgovine u petak. Bargain-hunters bi u (slobodnijem) hrvatskom prijevodu bili «lovci na povoljne prilike», a na tržište su upali s očito namjerom da iskoriste dramatičan pad cijena dionica kao idealan «entry point». Zahvaljujući dotičnima, u tih sat vremena imali smo prilike vidjeti minute-by-minute kako se dramatičan minus CROBEX-a rapidno topi, da bi se na kraju – prepolovio. Što je, naravno, dobar znak. Barem u kontekstu pada koji je u slučaju većine dionica odavno već izašao iz okvira jednoznamenkaste korekcije. No problem leži u činjenici da je bargain-hunting bio praćen uistinu skromnim obujmom trgovine, koji teško da može poslužiti kao odgovarajuća podloga za izvlačenje kredibilnog, a još k tome i optimistično intoniranog zaključka. A krizu u koju je zapalo domaće tržište kapitala ne mogu okončati mali investitori i relativno skromni nalozi za kupnju, već bi promjena trebala biti rezultat drugačije strategije institucionalnih investitora, koji za sada – stoje po strani.
http://www.seebiz.eu

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

fazan:

Iz aviona se vidi da si falio poantu. Naprotiv, ja mislim da i mirovinci i fondovi znaju što rade.

Šta rade? Ako nešto planirano rade, znači ovaj pad ima završetak.

Naravno, pa o tome i pišem, da je ovo smišljena i koordinirana akcija mirovinaca i otvorenih, kako bi se napravile odlične startne pozicije. Ne kužim jedino što je fazan zabrijao

Hell is Empty and all the Devils are Here

PA ĆE BITI ČUDNO KAD SE DEŠAVAJU PLJAČKE I UBOJSTVA. OVO JE GORA PLJAČKA OD SVIH KOCKARNICA I KLADIONICA ZAJEDNO.

http://whycroatia.blogspot.com/

ovo mi je smiješno i čitati vaše postove ,podsječate me na hrpu kockara koji su izgubili dobitak pa sad psuju da ne valja rulet i vlasnik casina ha ha ,pa svima van je valjda jasno da ne postoji logika po kojoj burza funkcionira jer da ima logike svi bi bili milijunaši, pogledajte kako indijska božica sreće stoji na prstima spremna u svakom trenutku da skrene u smjeru u kojem ste niste nadali pa če vam sve biti jasno,burza je bliža kockanju ako se misli svakodnevno trgovat ,pogotovo u padajučem marketu a normalno vi mislite da je samo nebo granica cijenama dionica,e pa upravo ste kažnjeni za tu pohlepu, Ako investirate kao največi svjetski ulagači ,koji ulažu na minim 10 godina a u neke dionice i doživotno onda se nemate što brinuti.Mislim da je vrijeme da pročitate “Inteligentnog investitora ” pa če možda biti manje gorčine na ovom forumu od smiješnih komentara

živjeli!!!

Von Braun:

fazan:

Iz aviona se vidi da si falio poantu. Naprotiv, ja mislim da i mirovinci i fondovi znaju što rade.

Šta rade? Ako nešto planirano rade, znači ovaj pad ima završetak.

Naravno, pa o tome i pišem, da je ovo smišljena i koordinirana akcija mirovinaca i otvorenih, kako bi se napravile odlične startne pozicije. Ne kužim jedino što je fazan zabrijao


Za mirovince se nebih čudio da manipuliraju događajima jer imaju svaki mjesec priljev svježeg novca, dok OIF-ovi nisu u baš tako idealnoj poziciji, posebno ovi mladi koji nisu imali vremena prikupiti love

Dugoročno, svi smo mrtvi


ovo mi je smiješno i čitati vaše postove ,podsječate me na hrpu kockara koji su izgubili dobitak pa sad psuju da ne valja rulet i vlasnik casina ha ha ,pa svima van je valjda jasno da ne postoji logika po kojoj burza funkcionira jer da ima logike svi bi bili milijunaši, pogledajte kako indijska božica sreće stoji na prstima spremna u svakom trenutku da skrene u smjeru u kojem ste niste nadali pa če vam sve biti jasno,burza je bliža kockanju ako se misli svakodnevno trgovat ,pogotovo u padajučem marketu a normalno vi mislite da je samo nebo granica cijenama dionica,e pa upravo ste kažnjeni za tu pohlepu, Ako investirate kao največi svjetski ulagači ,koji ulažu na minim 10 godina a u neke dionice i doživotno onda se nemate što brinuti.Mislim da je vrijeme da pročitate “Inteligentnog investitora ” pa če možda biti manje gorčine na ovom forumu od smiješnih komentara

Lakše malo momče s priglupim izjavama. Prije svega trebaš znati tko je i koliko prodavao u siječnju. A onda trebaš znati i zašto. A kad i to saznaš, onda uzmi u obzir da je ovo malo i plitko tržište.

I stvarno nemoj mi spominjati inteligentnog investitora. Imaš ti još puno toga za pročitati

Hell is Empty and all the Devils are Here


Naravno, pa o tome i pišem, da je ovo smišljena i koordinirana akcija mirovinaca i otvorenih, kako bi se napravile odlične startne pozicije. Ne kužim jedino što je fazan zabrijao

Kako pametno od njih. Ako ne ide gore, najbolje je da se sruši tržište 50%, pa će onda rasti ![lol]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

budd:

Naravno, pa o tome i pišem, da je ovo smišljena i koordinirana akcija mirovinaca i otvorenih, kako bi se napravile odlične startne pozicije. Ne kužim jedino što je fazan zabrijao

Kako pametno od njih. Ako ne ide gore, najbolje je da se sruši tržište 50%, pa će onda rasti ![lol]

Pa naravno, mirovinci su povukli pare iz OIF-ova po solidnim cijenama, usput srušili cijene svih likvidnijih dionica za 50ak % i sad će se krcati. Gdje ćeš bolji scenarij. Bonusi će eksplodirati

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ameri u plusu a stalno kukaju.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


DDJH i VART dvije dijonice bratske. Zajedno sa VSE na ZSE. CIjena ista. KAd DDJH ode na 290, vart bio na 280. KAD DDJH ode na 170, VART ode na 162. Nema, prate se u stopu. Valjda su u nekoj Fiminoj kosarici..

A pratile su se u stopu i početkom prošle godine na 140-150.

New Report

Close