Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

malo mi je cudno da se mirovinci tako igraju sa drzanjem niskih cijena,da uleti neki stranac i pobere, njima ostaje figa.Ma sve je nesto cudno oko nase burze[undecid]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Današnji promet sve govori

Ukupni promet 154.961.149,82 Kn
Redovni promet 127.031.153,12 Kn
Prijavljeni promet 0,00 Kn
Institucionalni promet 27.929.996,70 Kn
Blok promet 0,00 Kn

Meni je osobno teško povjerovati da ‘mali’ istovaraju iz dana u dan toliku količinu dijonica.

I love the Smell of Profits in the Morning


malo mi je cudno da se mirovinci tako igraju sa drzanjem niskih cijena,da uleti neki stranac i pobere, njima ostaje figa.Ma sve je nesto cudno oko nase burze[undecid]

Koriste priliku dok stranci kidaju…

Ova naša burza je prava smijurija.Pa to nigdje na svijetu nema.Malo je reći da mi se gadi sve ovo.Dođe mi za povratit kad gledam sve ovo.Jadno,jadno.jadno……………………………………………..
Koje budale rade od nas a i sami smo.Samo neče ni oni proči lišo.Vidjet ćemo koliko će ljudi stavljat lovu u fondove na povjerenje ovim jadnicima.Ovo jeLEGALNI KRIMINAL I GRANIČI SA PLJAČKOM SAMO PUNO PERFIDNIJOM I U RUKAVICAMA.KOJI KRIMINALCI SU OVI MENAĐERI.
A HANFA?
ONA SE JAVI NA DVIJE MANIPULATIVNE TRANSAKCIJE BOŽJAKOVINE KOJU UOPĆE NE VIDIM U ZADNJE VRIJEME.
OVO JE ORGANIZIRANI KRIMINAL NESLUĆENIH RAZMJAERAmOLIM MODERATORA DA PUSTI OVI POST JER JE REALAN A AKO GA IZBRIŠE NIKAD SE VIŠE NEĆU JAVIT.

Ovo sa OMF-ovima bi moglo biti da će se od sada stvari na burzi odvijat na sasvim drugi način.
Ako upucaju 1mlrd kuna po ovim cijenama, moguče je da če oporavak cijena biti dugotrajan, jer njima neče biti toliko bitna dobit u kratkom vremenu, koliko če im biti bitna stabilnost tržišta


blento: ” Nemere ovo nazad priko 4000. Jos ce dole. Meni je broker onomad reka da ne kupujen Inine pakete[cry] ” Tako je. Pitaj njega, on zna. Prodaj, ne pitaj za cijenu, jer ćeš ionako uskoro ostati skroz bez novaca. Bolje ipak nešto spasiti, ne?

A ne ne, to je stvar gramatike. Nema spasavanja (premda mislim da su neki vec pocetkom godine tribali spasavat) jer neman sta prodat.[rolleyes]

Ja cu jos malo sacekati sa strpljivo skupljenim kešom. [smiley]

Usput cu jos podebljat saldo malom kupoprodajom vanka burze i krajem miseca ulecem ka pivac medju kokose. [lol]

on im je dao pesme i note.....


I sad Vam svima treba bit jasno dok NE prestanete PANIČARITI i PRODAVATI u bescjenje nema up jer OMF-ovi na to računaju.

Preporuka prodavačima:
“OVAJ MINUS OD 30% I NIJE TAKO MALI KAD SE ZNA DA MOŽE BITI DUPLO VEĆI. UDARAJTE
PO BIDU DOK GA JOŠ IMA. SRAVNITE DIONICE DO NULE, TAKO DA MI KOJI ĆEMO OSTATI NA BURZI
MOŽEMO LAGANO GORE, ALI BEZ VAS.[thumbsup][thumbsup][thumbsup]”

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


sava: ” Sutra mogu kako hoće! Većina dionica iz CROBEX-a bi mogla dobrano potegnuti gore! Ali zbog svega što se dogodilo u zadnje vrijeme vjerujem da od takvog rasta, barem u narednim danima, nebu niš! ” bez uvrede svima ali daj više prestanite sa “mogli bi”, “idemo up up”, “ovo je dno dna” i slično. Da prosječan forumaš ima toliki utjecaj na zse crobex bi bio na 10000 sad. “Većina dionica bi mogla gore” mi zvuči kao profesionalan komentar da bi nešto “moglo rasti, padati ili stagnirati.” Koliko vidim svaki dan će rasti i svaki dan je dan D. Daj se više okanite toga – mišljenja su ko @upak svi ga imaju. Svi mali igrači su izmoreni, pa kad fondovi odluče povuć onda idemo gore. A to će biti kad se prorijedi prodaja. Ne kažem da to neće biti već ovaj tjedan, ali ma koliko volio govoriti pozitivno i tako razmišljati neki su malo pretjerali u drukanju. Onda bar navedite neke argumente. Npr. analiza je pokazala odbijanac na 3760. I priložite graf. Ovakvim drukanjem nagore samo postižete još veću paniku jer ljudi nisu blesavi. Kad netko kaže da je njemu uredu što je crobex pao sa 5500 na 3900 i pritom izgubio stotine tisuća ili milijune i da ne bi prodao mada je znao da će pasti onda se morate malo zamisliti da li je čovjek na burzi da se zaradi ili da se voli dionice. Voli se žene a ne dionice. [undecid] Pozdrav!

Dobraaa!
[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][lol]

on im je dao pesme i note.....

U najmanju ruku, treba biti sretan što konačno znamo, do u petu decimalu, precizan uzrok ove korekcije/sloma. Nema to veze s amerikom, kinom, kosovom, itd. Nema to veze ni s inflacijom. Nema to veze ni s predpristupnim fondovima. Nema to veze ni s istupima kaktusa, smranadera i sl.

Ima veze samo s jednim. Golemim povlačenjem kapitala od strane mirovinskih fondova, dok su investicijski fondovi bili ostavljeni u pat poziciji – morali su na silu prodavati. I to ni manje ni više nego milijardu kn u jednom mjesecu na ovako plitkom tržištu. Dakle, povlačiti milijardu kn (prodavati dionice), uz post i mirovinanaca i oif-ova, može rezultirati jedino ovime što se i dogodilo – spektakularnim padom. Sada će se mirovinci napuniti jeftinih dionica, iste će rasti, portfelj će se zeleniti i fini će se bonusi isplaćivati.

Na taj način se, suprotno predviđanjima gotovo svih forumaša, desilo to da je novi pravilnik o mirovincima donio najveći kaos na burzu u njenoj povijesti. Da se to nije desilo, sada bismo fino plutali u granicama iznad 5000 bodova. To što ću ja imati mirovinu veću 100 kn mi apsolutno ništa ne znači kad trenutno pušim 30%.

Nažalost, svi ostali smo ostali – magarci. Nažalost, opet smo mi mali bili vreća za napucavanje.

Ostaje još jedno jedino nerazjašnjeno pitanje – do kada će mirovinci držati kočnicu?

Hell is Empty and all the Devils are Here


To što ću ja imati mirovinu veću 100 kn mi apsolutno ništa ne znači kad trenutno pušim 30%. Nažalost, svi ostali smo ostali – magarci. Nažalost, opet smo mi mali bili vreća za napucavanje. Ostaje još jedno jedino nerazjašnjeno pitanje – do kada će mirovinci držati kočnicu?

Ti si još dobar, koliko ljudi na tržištu puši više.[angry]
KAKAV SAD PRAVILNIK Budd????

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


U najmanju ruku, treba biti sretan što konačno znamo, do u petu decimalu, precizan uzrok ove korekcije/sloma. Nema to veze s amerikom, kinom, kosovom, itd. Nema to veze ni s inflacijom. Nema to veze ni s predpristupnim fondovima. Nema to veze ni s istupima kaktusa, smranadera i sl. Ima veze samo s jednim. Golemim povlačenjem kapitala od strane mirovinskih fondova, dok su investicijski fondovi bili ostavljeni u pat poziciji – morali su na silu prodavati. I to ni manje ni više nego milijardu kn u jednom mjesecu na ovako plitkom tržištu. Dakle, povlačiti milijardu kn (prodavati dionice), uz post i mirovinanaca i oif-ova, može rezultirati jedino ovime što se i dogodilo – spektakularnim padom. Sada će se mirovinci napuniti jeftinih dionica, iste će rasti, portfelj će se zeleniti i fini će se bonusi isplaćivati. Na taj način se, suprotno predviđanjima gotovo svih forumaša, desilo to da je novi pravilnik o mirovincima donio najveći kaos na burzu u njenoj povijesti. Da se to nije desilo, sada bismo fino plutali u granicama iznad 5000 bodova. To što ću ja imati mirovinu veću 100 kn mi apsolutno ništa ne znači kad trenutno pušim 30%. Nažalost, svi ostali smo ostali – magarci. Nažalost, opet smo mi mali bili vreća za napucavanje. Ostaje još jedno jedino nerazjašnjeno pitanje – do kada će mirovinci držati kočnicu?

Iz aviona se vidi da si falio poantu. Naprotiv, ja mislim da i mirovinci i fondovi znaju što rade.

I love the Smell of Profits in the Morning


Iz aviona se vidi da si falio poantu. Naprotiv, ja mislim da i mirovinci i fondovi znaju što rade.

Šta rade? Ako nešto planirano rade, znači ovaj pad ima završetak.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

New Report

Close