Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

može li netko malo pojasniti te famozne certifikate i šta znači da je knockautiran itd
da li itko može znati da li je većina izvan igre ili tek dolaze na realizaciju

dosada ih nitko nikad nije ni spominjao
uopće mi je i čudno da postoje kladionice vezano za burzu, jer normalno da se tako otvara široko polje za mućke , dogovore, igre jakih , da se netko slabiji uništi , ili da se UMJETNO ruši ili diže cijena nekih dionica, ili čaki npojedinih čirtavih burzi

šta je esencija tih certifikata i koliko oni mogu utjecati na CROBex ili neke dionice
zna li itko na kojim razinama su postavljene za neke naše najlikvidnije dionice
npr za : INU, PBZ, HT, RIBA

hvala svima koji se razumiju i žele realno pojasniti, da se event. ne stvara nepotrebno bauk i panika veći no što možda jest

http://www.index.hr/vijesti/clanak/scheffer-prakticki-potvrdio-ulazak-hrvatske-u-nato/373866.aspx

Možda neće lansirat crobex ali ne može škoditi:
MINISTAR vanjskih poslova i europskih integracija Gordan Jandroković sastao se danas sa slovenskim kolegom Dimitrijem Rupelom s kojim je nakon sastanka rekao kako je važno nastaviti bilateralne razgovore o problemima između Hrvatske i Slovenije.

Ministri su istaknuli kako su razmotrili postojeća otvorena pitanja i postigli suglasnost o potrebi nastavka suradnje na njihovom rješavanju. Ustvrdili su kako je najvažnije nastaviti bilateralne razgovore te su svoj prvi službeni sastanak ocijenili važnim korakom u tom smjeru.

Rupel je izrazio nadu da se u odnose Hrvatske i Slovenije unosi nova dinamika, te dao nedvosmislenu potporu bržem ulasku Hrvatske u Europsku uniju.

Ministar Jandroković naglasio je da su obje strane spremne riješiti pitanje ZERP-a što brže i u obostranom interesu.

Istaknuta je zajednička suglasnost za nastavkom zajedničkog rada na provedbi dogovora postignutog na neformalnom sastanku dvaju predsjednika vlada na Bledu, 26. kolovoza 2007. godine kroz skori početak rada dviju komisija predviđenih tim dogovorom.

Sastanak je održan na marginama 44. Münchenske konferencije o sigurnosnoj politici.

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

IMHO necemo više znacajno padati, prije cemo laganini gore. Zao mi je samo marginaša koji su trebali prodavati u petak i bojim se, de ce još u ponedeljak.Ja sam isto dobio margin call u petak, al se je našlo još nešto dionica za zalog..[proud] U srijedu stiže nova lova, nadam se de ne cu zakasniti rasprodaje.Ajde katasroficari medonje,dajte još para dana lamentiratu o krahu i crobexu na na 2000, da ja ja u miru dokupim.Sve se mi cini, da ce drugi tjedan biti u znamenju brodara..[proud]


IMHO necemo više znacajno padati, prije cemo laganini gore. Zao mi je samo marginaša koji su trebali prodavati u petak i bojim se, de ce još u ponedeljak.Ja sam isto dobio margin call u petak, al se je našlo još nešto dionica za zalog..[proud] U srijedu stiže nova lova, nadam se de ne cu zakasniti rasprodaje.Ajde katasroficari medonje,dajte još para dana lamentiratu o krahu i crobexu na na 2000, da ja ja u miru dokupim.Sve se mi cini, da ce drugi tjedan biti u znamenju brodara..[proud]

Evo nam pravog optimista. Usprkos marginima si zadržao objektivnost.
U ponedjeljak samo pametno svi stanite u red, nema guranja. Mnogi su u cashu.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

ma ja sam se spucao davno i sad mogu samo cekat.Iskreno sve gledam ocel bit R&B,nadam se da nece[thumbsup] .Nisam u nekom strahu jer ak propadam ja propadaju i vase mirovine[wink]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Na osnovu cega netko misli da bi slijedeci tjedan moglo ici u zeleno?
Nisam bas nekakav znalac (tek sam poceo uciti) o dionicama, ali me cudi kako mnogi govore o krahu i tome slicno. Nista znacajno se nije promjenilo ni u INGR, ni u DLKV,DDJH, KOEI, LEDO, eto jedino mozda brodari imaju razloga za up and down. Tijekom prosle godine vrijednosti dionica su isle u nebo (nitko se nije cudio, za razliku od cudjenja danas), a sad valjda stvari tek dolaze na svoje mjesto – tj vrijede koliko vrijede – iako mislim da ovaj pad nece stati.[shocked][huh]

on im je dao pesme i note.....

Dečki, novi šerif je u gradu………..[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Astralis:

Alien:

Astralis:

Smanji uvoz [rolleyes]? Pa treba se povećavat uvoz više nego što se povećava uvoz, a ne smanjivat uvoz…

Ajde si procitaj kaj si napisal pa fino polako koncentrirano daj opet da se shvati kaj zelis reci [smiley]

Sorry lapsus… treba se povećavati izvoz više nego što se povećava uvoz naravno [wink]. Skužil sam kasnije, al nisam mogel više editirat poruku [tongue].

Ok a sad mi objasni kak ces povecati izvoz ako se uvozom gusi i ubija domaca proizvodnja iz dana u dan?

Ovako, problemi su puno dublji nego što je sami uvoz ili izvoz… prva stvar, u slučaju smanjenja uvoza smanjio bi se i izvoz i potrošnja stranih dobara čime bi se u biti pogoršao standard ljudi, a posljedično bi došlo i do smanjenja rasta GDPa pa čak i stagnacije ako ne i recesije. Problem nije u uvozu ili izvozu nego u konkurentnosti našeg gospodarstva. Dakle prvo treba povećati konkurentnost našeg gospodarstva, a veći rast izvoza od rasta uvoza će na taj način biti samo posljedica toga. Ono što treba u što većoj mjeri napraviti je privatizirati sva poduzeća koja ne pružaju javna dobra ili usluge uključujući brodare, Croatia Airlines, građevinare itd… Politiku, odnosno državu se treba u što je mogućoj mjeri maknuti iz gospodarstva… njoj je primarna uloga regulacija, a ne upravljanje tržištem. Dakle, treba provesti toliko potrebnu reformu pravosudnog, odnosno zakonodavnog i regulatornog sustava bez kojeg nema niti dobro uređenog tržišta. Nadalje, treba zaboraviti kompetitivne prednosti koje je naša država imala nekad kao npr. gradnja velikih brodova i treba se poticati ulaganja gdje možemo ostvariti svoju konkurentsku prednost kao npr. IT sektor. Treba se naravno poticati investicijska klima u RH i raditi sve na privlačenju FDI. Nadalje treba se poticati ulaganja u R&D, tj. invovacije (ideje i još važnije usavršavanje postojećih ideja). Uz sve ovo ide neizostavno ulaganje u obrazovanje bez kojeg nema napretka. Kao što sam i spomenuo, problem nije takav da ćemo mi sad povećati ili smanjiti uvoz nego je problem sustavne prirode i takav sustav pod hitno treba poboljšati [smiley].

You either do it right or you get eliminated!


može li netko malo pojasniti te famozne certifikate i šta znači da je knockautiran itd
da li itko može znati da li je većina izvan igre ili tek dolaze na realizaciju

dosada ih nitko nikad nije ni spominjao
uopće mi je i čudno da postoje kladionice vezano za burzu, jer normalno da se tako otvara široko polje za mućke , dogovore, igre jakih , da se netko slabiji uništi , ili da se UMJETNO ruši ili diže cijena nekih dionica, ili čaki npojedinih čirtavih burzi

šta je esencija tih certifikata i koliko oni mogu utjecati na CROBex ili neke dionice
zna li itko na kojim razinama su postavljene za neke naše najlikvidnije dionice
npr za : INU, PBZ, HT, RIBA

hvala svima koji se razumiju i žele realno pojasniti, da se event. ne stvara nepotrebno bauk i panika veći no što možda jest

Evo na ovoj temi je dosta toga objašnjeno: http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2850&pg=1

You either do it right or you get eliminated!

kad mi mnogi kolege kažu da su u petak shortali da idu u dokup još puno niže il da će to tek sljedeći tjedan napravit nema mi boljeg pokazatelja nego da smo na ili pri dnu! [smiley]


kad mi mnogi kolege kažu da su u petak shortali da idu u dokup još puno niže il da će to tek sljedeći tjedan napravit nema mi boljeg pokazatelja nego da smo na ili pri dnu! [smiley]

A rano su se sjetili shortati. Koji im je bio SELL signal za petak da mi je znati.[thumbsup]
-27% od ATH crobexa ili?

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

New Report

Close