Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


wiking: ” gdje smo mi sad na onom jajcu[lol] ” Izletili iz orbite [lol]

Na zalost jos uvijek mi se cini u B2.[cry]


Na zalost jos uvijek mi se cini u B2.[cry]

Malo ste kolega pobrkali nešto, a niste ni objasnili zašto B2.
Moraju prestati prodavati, kad tad. Podrška se pojavila. Ovaj tjedan je bio najgori tjedan.
Slijedeći tjedan je priprema za A1.[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Vrana:

Na zalost jos uvijek mi se cini u B2.[cry]

Malo ste kolega pobrkali nešto, a niste ni objasnili zašto B2.
Moraju prestati prodavati, kad tad. Podrška se pojavila. Ovaj tjedan je bio najgori tjedan.
Slijedeći tjedan je priprema za A1.[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

[pray]

Smanji uvoz [rolleyes]? Pa treba se povećavat uvoz više nego što se povećava uvoz, a ne smanjivat uvoz…

Ajde si procitaj kaj si napisal pa fino polako koncentrirano daj opet da se shvati kaj zelis reci [smiley]

Astralis:

Smanji uvoz [rolleyes]? Pa treba se povećavat uvoz više nego što se povećava uvoz, a ne smanjivat uvoz…

Ajde si procitaj kaj si napisal pa fino polako koncentrirano daj opet da se shvati kaj zelis reci [smiley]

Sorry lapsus… treba se povećavati izvoz više nego što se povećava uvoz naravno [wink]. Skužil sam kasnije, al nisam mogel više editirat poruku [tongue].

You either do it right or you get eliminated!


Ja mislim da je najbolje da nas recesija pogodi kao amere, gledano po indexima manje bi pali. S druge strane odlucio povuci sav cash iz fondova (dok mi je jos dobra pozitiva) i kupiti gradjevinsko zemljiste, a sa dionicama cekati kraj.

he, he… korekcija cijena nekretnina se tek ocekuje… mudar potez…
[thumbsup]

certifikati imaju dosta utjecaja izgleda kako neki pišu
erste banka , čini mi se za naše dionice ih ima dosta

zna li itko od iskusnijih i informiranijih oko kojih iznosa se kreću certifikati za :PBZ, HT,INU, RIBA-R-A
ako je nezgodno iznositi u javnost , može i preko pp

hvala puno


Ekipa, evo prijedloga: skupimo ovo sto nam je preostalo (što dionica, što keša) i pokrenimo naš fond, agenciju, nešto zajedno. Skupilo bi se tu prilična svotica, a vidim da ima dosta pametnih i obrazovanih. Zajedno smo jači… … ovako vidim samo [cry] [pray] [shocked] [undecid] [angry] … Udruženi smo jači. Onda ?

Potpuno te podržavam i slažem se s idejom. Nešto slično predložih prije par dana, na temi DIOKI.
Zaštita interesa malih dioničara i ulagača na burzi preko visokoprofesionalne krovne organizacije.
100 milijuna u kešu ili dionicama sveli bi gubitke na iznos do 5%. Utjecaj mali dioničara i ulagača, ukoliko nije organiziran, na politiku poduzeća je nikakav. Najbolji primjer je ovo što se događalo proteklih dana. Je li ijedno poduzeće pokušalo zaštititi svoje dioničare otkupljujući dionice na burzi? Nije niti će dok se mali dioničari i ulagači ne osvjeste i pokrenu stvari s mrtve točke.


certifikati imaju dosta utjecaja izgleda kako neki pišu
erste banka , čini mi se za naše dionice ih ima dosta

zna li itko od iskusnijih i informiranijih oko kojih iznosa se kreću certifikati za :PBZ, HT,INU, RIBA-R-A
ako je nezgodno iznositi u javnost , može i preko pp

hvala puno


jel nekome zvoni datum 31.03.2008.? ima neke veze sa certifikatima,ne znam detalje,ali kao do onda će još prodavati… [bye]

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

Čitam malo po forumima i nešto mi nije jasno. Prvo, tko nas to pokrade (Slovenci, Sanader, fondmanageri, Amerikanci, Bush, certifikati…), pa gdje je dno, pa kad će to gore i još sto sličnih nedoumica.

Ne bi li svakom razumnom ulagaču koji je uložio samo onaj novac koji mu je višak i to na duži period (dobro, s nekim sitnim postotkom se mogao i igrati), a nije ni u ludilu podizao margine ili lombarde (jer rizik je proporcionalan mogućoj zaradi), sa strane je ostavio i tridetek posto u cashu ili obveznicama (jer to je pametno baš zbog ovakvih situacija radi dokupa), uz to je naravno dobro izanalizirao dionice prije nego je u njih ušao, dakle ne bi li takvom razumnom ulagaču trebalo biti više-manje svejedno hoće li Crobex u nekom trenutku pasti na 3.800 ili 2.800 kuna? Firme čije je dionice kupio i dalje će poslovati neovisno o kretanju cijena na burzi i ako je analiza i procjena ulagača bila u redu (fundamentalni i ostali pokazatelji) doći će se do nekakvog targeta ili vrijednosti za svaku (ili bar većinu) od tih dionica. Bilo za 6, 12 ili 18 mjeseci.

Šta kažeš? Nisi čuo za navedena pravila? Nisi baš čitao knjige o ulaganju, a nije ti baš poznat niti Bloomberg ili CNBC? Ulagao si na osnovu preporuke forumskih gurua s multinickovima? Uzimao si i margine, lombarde i nenamjenske kredite jer “sve će to rasti” što smo bliže EU? Razmisli onda još jednom zaslužuješ li uopće bolje i jesi li materijal za burzu…[bye]

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar


hrki: ” certifikati imaju dosta utjecaja izgleda kako neki pišu erste banka , čini mi se za naše dionice ih ima dosta zna li itko od iskusnijih i informiranijih oko kojih iznosa se kreću certifikati za :PBZ, HT,INU, RIBA-R-A ako je nezgodno iznositi u javnost , može i preko pp hvala puno ” jel nekome zvoni datum 31.03.2008.? ima neke veze sa certifikatima,ne znam detalje,ali kao do onda će još prodavati… [bye]

ništa Ti ne znači taj datum, to je datum isteka certifikata ali većina od njih je već knock-outirana tako da…

Heaven or Las Vegas

Alien:

Astralis:

Smanji uvoz [rolleyes]? Pa treba se povećavat uvoz više nego što se povećava uvoz, a ne smanjivat uvoz…

Ajde si procitaj kaj si napisal pa fino polako koncentrirano daj opet da se shvati kaj zelis reci [smiley]

Sorry lapsus… treba se povećavati izvoz više nego što se povećava uvoz naravno [wink]. Skužil sam kasnije, al nisam mogel više editirat poruku [tongue].

Ok a sad mi objasni kak ces povecati izvoz ako se uvozom gusi i ubija domaca proizvodnja iz dana u dan?

New Report

Close