Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako je dionica INGR-e ojacala kad je na otvaranju proslo 100x 40000 kn a zavrsila na 38500 .Jebes takvo jacanje[embarass]Tu da nije bilo jakih igraca pitanje je dal bi se uspjela odrzat na 35000 kn

E tu si u krivu. Izlaze dosta jakih igrača, ali ako i dotakne 35k kuna, vratiti će se do 50 dok kažeš keks.
Svaku kvalitetnu dionicu brane jaki igrači, pa tako i ovu.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

super24:

ovo je ko da velis da je ok da ti sused ono zgazi zenu jer ti to ionako radis[lol]

Ne banalizirati. Naravno da sam protiv toga da nam talijani kradu ribu ali stalno pricati da su samo talijani krivi za pad ribljeg fonda je malo pokvareno.

Pa ne znam baš… Kolika je talijanska, a kolika hrvatska flota?

Što kažete na to da se osnivaju 4 nova fonda? Meni je to jako dobar znak jer da se ne očekuje dobar prinos u ovoj godini, nebi se ni osnivali. Sad lijepo krenu s 0 a do kraja godine bi i moja baka napravila 50 % prinos na ove cijene.[thumbsup]

Croblack:

Iznenadila me količina panike i straha i kod nekih iskusnijih kolega. Za to nema nikakvog racionalnog razloga, burza nije kocka. Uz dobro diversificiran i odabran portfelj dobitak je gotovo siguran a šanse za gubitak minimalan , uz jednu malu “sitnicu” – dovoljno dugo vremensko razdoblje. Imam osjećaj da si mnogi upravo s tom vremenskom barijerom stavljaju nepodnošljiv pritisak na leđa. “Moram toliko i toliko zaraditi za mjesec dana – dva – tri, godinu dana,itd”. I onda što se više bliži taj rok koji su si sami sebi zadali, a umjesto dobitaka se gomilaju gubici, nervoza postaje sve veća i donose se iracionalne odluke i što je najgore šteti se vlastitom zdravlju. Razmišljajte o burzi i dionicama kao dugoročnom ulaganju, minimalno nekih 5-10 godina pa i kao o nečemu što će vas pratiti cijeli život. Samo praćenje indexa, bez ikakve analize dugoročno donosi bolji prinos od štednje u bankama a pogotovo uz stalno usavršavanje znanja kroz teoriju i praksu.

Odličan post,u potpunosti se slažem.

I ja. [thumbsup]

You either do it right or you get eliminated!

Ok,istresaju se stranci a tko onda stoji na kupnji i dočekuje?
Prometi su relativno veliki,danas 135 milja,cijeli tjedan netko spremno čeka.
Fondovi,mirovinci,stranci?

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words


Fondovi su se mislili malo igrati ali su nažalost izgubili kontrolu nad igrom. Jedino što ih spašava od totalne katastrofe je što medijski ova kriza nije popraćena kao dosadašnje.[bye]

zanimljivo razmišljanje jer za ovakav pad sigurno nije bez blagoslova fondova, bankara koji su iskoristili globalni pad i odlucili popustiti i još niže postavili filtere, marginaše zahebali, punice napunili dionicama na jeftinom dokupu.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Ok,istresaju se stranci a tko onda stoji na kupnji i dočekuje?
Prometi su relativno veliki,danas 135 milja,cijeli tjedan netko spremno čeka.
Fondovi,mirovinci,stranci?

Po meni samo mirovinci. Nastoje spriječiti totalni raspad burze.[bye]

Jedina stvar je ljudi moji u ZERP-u i naknadi koju talijani ne žele plaćati, a slovenci ostaju bez mora, kao i u manjku depozita u bankama radi mjera HNB-a, a vi slobodno raspravljajte o drugim povodima.

Bas sam danas gradom promatrala da li su se mozda srušile sva sjedišta dojučerašnjih perjanica. Spirala je krenula, držite gaće, dok se Sanader ne naguzi i mi skupa s njim nema gore IMHO

A person who asks a question might be a fool for five minutes, but a person who doesn't ask, is a fool forever.


Ok,istresaju se stranci a tko onda stoji na kupnji i dočekuje? Prometi su relativno veliki,danas 135 milja,cijeli tjedan netko spremno čeka. Fondovi,mirovinci,stranci? Po meni samo mirovinci. Nastoje spriječiti totalni raspad burze.[bye]

Slažem se

A person who asks a question might be a fool for five minutes, but a person who doesn't ask, is a fool forever.


Što kažete na to da se osnivaju 4 nova fonda? Meni je to jako dobar znak jer da se ne očekuje dobar prinos u ovoj godini, nebi se ni osnivali. Sad lijepo krenu s 0 a do kraja godine bi i moja baka napravila 50 % prinos na ove cijene.[thumbsup]

naravno da je dobar znak i dugo pripreman plan[thumbsup]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


Ja sam skroman ..Dajte mi 5 miliona eura i optuzite me za pronevjeru ,te za kaznu protjerajte.Imat cete uspjeh u borbi protiv kriminala i svi zadovoljni

Kolega, nisi ti Zagi nego Zgubi.
[proud]

Nikad nemoj biti dole jer te dole noge bole. Up,up,up


Iznenadila me količina panike i straha i kod nekih iskusnijih kolega.
Za to nema nikakvog racionalnog razloga, burza nije kocka.

Uz dobro diversificiran i odabran portfelj dobitak je gotovo siguran a šanse za gubitak minimalan , uz jednu malu “sitnicu” – dovoljno dugo vremensko razdoblje.

Imam osjećaj da si mnogi upravo s tom vremenskom barijerom stavljaju nepodnošljiv pritisak na leđa. “Moram toliko i toliko zaraditi za mjesec dana – dva – tri, godinu dana,itd”. I onda što se više bliži taj rok koji su si sami sebi zadali, a umjesto dobitaka se gomilaju gubici, nervoza postaje sve veća i donose se iracionalne odluke i što je najgore šteti se vlastitom zdravlju.

Razmišljajte o burzi i dionicama kao dugoročnom ulaganju, minimalno nekih 5-10 godina pa i kao o nečemu što će vas pratiti cijeli život. Samo praćenje indexa, bez ikakve analize dugoročno donosi bolji prinos od štednje u bankama a pogotovo uz stalno usavršavanje znanja kroz teoriju i praksu.


mislim da si djelomicno u pravu , ovo stoji za sve one koji investiraju kupnjom dionica kao pravne osobe , i koje cijena dionica bas ne muci od danas do dest godina jer iza sebe imaju svoje firme i egzistenciju bez obzira na pad ili rast indexa u godini .
to su investitori , a svi mi smo , out jer izmislajmo toplu vodu .
toliko je nebuloza napisano u zadnjih par dana da je nemoguce sve procitati.

croblack , nemoj sta zamjeriti tvoje post je ispravan za velike, a ti ne pisu niti citaju forum niti ih briga [thumbsup]

najvrednije stvari u životu su besplatne

New Report

Close