Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ameri u crvenom

tjesi me da dosta inozemnih ulagaca sada sjedi sa strane i ceka da pocne kupovat. zamislite kako malo hrvatsko trziste izgleda mocnim stranim fondovima …… ko zeko na sred livade …. svakim danom sve masniji i deblji zeko

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

ako se malo vratimo unazad …uvijek kada su bile korekcije zavrsavale su sa blokadama dionica na dolje…danas je isto bio slično..i zato imam filing da je kraj ovom…[pray]

Mislim da ovo najviše proklinju vlasnici nekih fundamentalno podcjenjenih dionica koje nisu bile u fokusu zadnje 2-3 godine snažnog bull tržišta. Prvo su gledali određene balone koji su se napuhivali bez ikakvog kriterija dok njihove dionice miruju a sad kad pada onda pada sve bez ikakve selekcije i kriterija i bez obzira na fundamente.

Ako treba hranit ću se gomoljima, žvakat ću vlastite cipele ali svoje dionice vam NE DAM! [angry] [tongue]

2 Croblack

Da na žalost je tako. Jedan od razloga je i što puno ulagača razmišlja “idem van iz svoje male nelikvidne, pogledaj koliko je nisko XY… mora se vratit…” Opet na žalost – takvo razmišljanje je često opravdano i pokaže se dobrom investicijskom odlukom. E sad, šta je tu uzrok a šta posljedica dalo bi se raspravljati…

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Fondovi su se mislili malo igrati ali su nažalost izgubili kontrolu nad igrom. Jedino što ih spašava od totalne katastrofe je što medijski ova kriza nije popraćena kao dosadašnje.[bye]


Fondovi su se mislili malo igrati ali su nažalost izgubili kontrolu nad igrom. Jedino što ih spašava od totalne katastrofe je što medijski ova kriza nije popraćena kao dosadašnje.[bye]

Duuuuuuuuuuuug je vikend,zvati će ljudi fondove u ndjelčju poslije ručka…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Fondovi su se mislili malo igrati ali su nažalost izgubili kontrolu nad igrom. Jedino što ih spašava od totalne katastrofe je što medijski ova kriza nije popraćena kao dosadašnje.[bye]

jedino sam siguran da ili oročena štednja ili dionice po mom izboru. fond više nikad. ove dvije godine sam ipak neke stvari naučio.


Fondovi su se mislili malo igrati ali su nažalost izgubili kontrolu nad igrom. Jedino što ih spašava od totalne katastrofe je što medijski ova kriza nije popraćena kao dosadašnje.[bye]

Što ne znači da neće biti. A i što ne znači da je kriza iza nas.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Izgleda su bankarski fondovi na osnovu podataka koje imaju odlučili istresti sve male iz margina tako da ništa ne zarade, a njima ostaju kamate i dionice po cijenama od prije godinu dana. Vjerujem da je većina margin kredita uzeta unazad godinu dana. Veliki igraju prljavo do kraja.[bye]

Iznenadila me količina panike i straha i kod nekih iskusnijih kolega.
Za to nema nikakvog racionalnog razloga, burza nije kocka.

Uz dobro diversificiran i odabran portfelj dobitak je gotovo siguran a šanse za gubitak minimalan , uz jednu malu “sitnicu” – dovoljno dugo vremensko razdoblje.

Imam osjećaj da si mnogi upravo s tom vremenskom barijerom stavljaju nepodnošljiv pritisak na leđa. “Moram toliko i toliko zaraditi za mjesec dana – dva – tri, godinu dana,itd”. I onda što se više bliži taj rok koji su si sami sebi zadali, a umjesto dobitaka se gomilaju gubici, nervoza postaje sve veća i donose se iracionalne odluke i što je najgore šteti se vlastitom zdravlju.

Razmišljajte o burzi i dionicama kao dugoročnom ulaganju, minimalno nekih 5-10 godina pa i kao o nečemu što će vas pratiti cijeli život. Samo praćenje indexa, bez ikakve analize dugoročno donosi bolji prinos od štednje u bankama a pogotovo uz stalno usavršavanje znanja kroz teoriju i praksu.

New Report

Close