Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sam se pomirio sa sudbinom-još samo da se pomirim sa Slovencima.[thumbsup][tongue]

Na 4000 se uključuju mirovinci! [pray][pray][pray][pray][pray][pray][pray]

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Ne padaju samo građevinari, padaju iz svih djelatnosti, ali imam sreće što sam lovu raporedila i na ja ih zovem “neforumaške” dionice RIZO i KMKA, netko ih zove nelikvidne. I stvarno su nelikvidne kada trebaju biti takve. Nisu se pomakle s mjesta. To se zove ekipa. I sada sam sretna kada vidim da imam dobro društvo. Ne ide nikuda ni gore ni dolje, a kada ode buuuuum.


fin_čovjek: ” budd: ” fin_čovjek: ” Sada bi bilo važno da se sve dionice koje su precijenjene (uglavnom građevinari) padnu. Ali koliko vidim njih se najviše brani. Kad postanu podcjenjene stvar će stat. Mislim stvarno podcjenjene, dakle recimo 30 – 40 %. Do tada će koliko vidim sve drugo otić kvragu. ” jesi ti poludio? Ingra je pala skoro 50%, IGH 30%, LVCV 30%. Tebi to nije dosta? ” Ne nije dosta. P/E treba doći na 20, najviše 25 ” Ti znaš o dionicama ko i ja o uzgoju banana. KAkav P/E 25 za građevinare? VAni je prosjek oko 38, a perspektiva rasta dobiti je u mnogome jača kod naših pa šta to onda govori. Vani će ta dobiti i padati, jer im je cijela ekonomija takva. Sadašnja Ingra npr. se trži na P/E 36 što je najniže u HR u tom sektoru, iako Ingra niti nije klasični građevinar, i ispod prosjeka vani. O P/B da ne govorimo, prosjek vani 6,9 , a INGR 3,6.

Pa nakon pada će dionice bit podcjenjene a ne valjda i dalje precijenjene. A što se tiče perspektive naših građevinara vani o tom potom. Trenutno se ne gledaju buduće perspektive u slijedećih 10 godina, nego vlada korekcija.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com


Ja sam se pomirio sa sudbinom-još samo da se pomirim sa Slovencima.[thumbsup][tongue]

Kada se pomiriš sa sudbinom i otpustiš problem od sebe emocionalno kao da nije to problemi se rješavaju sami po sebi tebi u korist. Vjeruj isprobano.

Jel možemo niže nego što smo trenutno? Strah me da možemo [cry]

Budimo CROativni. Kupujmo hrvatsko. Kako to kaže jedan moj kolega: "Živce na laštiku...."


Na 4000 se uključuju mirovinci! [pray][pray][pray][pray][pray][pray][pray]

A zašto bi oni podmetnuli leđa i pomogli strancima da se istovare, pa neka oni ljepo dođu na one razine po kojima su i kupovali pa neka onda obave preuzimanje pa bio to Crobex i na 2000.

bas me zanima da li ce uletiti novih 50 kom na ingra


Na 4000 se uključuju mirovinci! [pray][pray][pray][pray][pray][pray][pray]

Ne smiju se mirovinci uključiti dok se stranci ne istresu. Inače neće biti dobro. Kada bi se uključili stranci bi dobro prodali svoje dionice i otišli kući punih đepova. Moraju još malo sačekati pa će onda nas spašavati.

pala i ingra

ovo pada, pa gotovo savršeno….sve po 7, 8 posto a nigdje blokade…i tako iz dana u dan……

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

koliki je sada TODEX? lošiji od crobexa[undecid]

dan je pametniji od noći

New Report

Close