Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sakai:
ja još u devetom, desetom, jedanaestom mjesecu prošle godine pisao što nas čeka s ovom i ovakom Vladom, nitko me nije čuo. Znao sam jer osobno poznajev većinu ministara da kriju i drže nešto u vreći.
Poslije izbora smo dobili inflaciju, poskupljenja, nekakve potpisane sporazume o ZERP-u, većinu nepokrenutih poglavlja oko pristupa u EU, korupcija, krađe na svakom koraku, dospjeli dugovi za promiđžbu (negdje oko 200 miliona kuna). Sve sam ovo pisao no svi me pravili idiotom.
I sada još pojedinci koji su nam solili pamet sada pljuju ponovno sebi u usta i pričaju drugačije priče i još plus toga daju nam lekcije iz ulaganja, dioničarstva, ekonomije i sličnih stvati o kojima nemaju pojma(prepoznat će se svi oni o kojima govorim a i oni koji su to čitali).


Izgleda da se brzo zaboravilo kako je bilo na burzi od 2000. do 20004. te.
Imali su priliku, pokazali da nemaju pojma i doviđenja.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Kako ne poduzimaju? Jel gospodin Lukovic uteko sa 1.700 komada iz zabe, po prosjecnoj cijeni od 12.800? Je… [lol]

[lol]

No respect

lagano cemo u minus do kraja dana, navikli smo.
ipak se donekle burza brani, pritom mislim da ti koji je brane nisu previse altruisticni
nego brinu za svoje interese i rade svojevrsnu kontrolu stete..
ameri ce jos dugo balansirati po zici, a mi, mislim da smo duboko izdahnuli, i uskoro cemo duboko udahnuti. jos nije trenutak za gore, ali lagano se stvara klima za bullish.
tko je prodao da se vrati, kockao se i dobio, nek se vrati danas, iduci tjedan….
tko je prodao da se ne vrati, vise ga necemo vidjeti..


hm… sve sam argumente ispucao – ostaje jos jedino teorija zavjere[lol] Jel to pocelo kad je Kanader rekao da ne odustajemo od ZERP-a?

Jurčić je glavni krivac. Poslao poruku o prodaji HT-a odmah. Petljao s Milanovićem i Sanaderom, a nije imao vremena…..
NA PROZIVKU Ive Sanadera da su “neodgovorne izjave pojedinih političara” i najave uvođenja poreza na kapitalnu dobit, srušile vrijednost HT-ove dionice na burzi, SDP-ov kandidat za premijera, Ljubo Jurčić, koji se u tome prepoznao, kroz smijeh kaže: “Koja sam ja faca!”
U telefonskom intervjuu za Index Jučić kaže kako je vrijednost HT-ovih dionica bila daleko iznad stvarne vrijednosti dionice, da je tržište kapitala u Hrvatskoj prenapuhano, te da je bilo pitanje dana kad će se taj balon ispuhati. Događaj može pokrenuti to ispuhivanje, kaže on, ali najava uvođenja poreza na kapitalnu dobit to ne može – jer se ipak sve svodi na zaradu. Pad vrijednosti dionica mogao je pokrenuti i pad vrijednosti nekretnina u Americi, ili situacija na Kosovu, no ponajprije izvještaj MMF-a o prezaduženosti Hrvatske, tvrdi on. No, u ovom slučaju je najveći problem činjenica da su kupci dionica HT-a u Hrvatskoj bili “mali igrači”.
“U situaciji smo kada imate puno malih igrača koji su podigli kredit i koji su se uspaničarili na mali pad indeksa, uzrokovan vjerojatno ovim pomacima na svjetskim burzama. No, da se radi o stabilnom tržištu i stvarnoj cijeni dionice, pojavili bi se veliki igrači koji bi iskoristili malu cijenu i pokupovali dionice od malih igrača. No, veliki igrači se nisu pojavili”, kaže Jurčić, i dodaje da on nije kupio dionice jer nije stigao, no da je, kaže, prodao bi ih prvi tjedan, jer je računao na ovakav pad i upozoravao na njega.

čuvaj svoju metlu

Mislim da se poklopilo jako puno negativnih stvari, a što se vlade tiče, na loše pokazatelje su upozoravali svi istaknuti stručnjaci, čak su nas i izvana upozoravali na loše stanje i šta nas očekuje, ali očito su ljudi mislili da se takve stvari nama ne mogu dogoditi, več da se događaju u Zimbabveu, a na kraju svaki narod zaslužuje vlast kakvu si sam izabere[cry]

toka:

“ja još u devetom, desetom, jedanaestom mjesecu prošle godine pisao što nas čeka s ovom i ovakom Vladom, nitko me nije čuo.

Imas ti pravo. Da je Zoki ovdje sa Ljubom bio bi Grobex na 2000 nebi bilo kupnje niti prodaje i sve OK. Prodavali bi dionice preko plavog oglasnika. Ma super.


vidiš kako se Vi kolega prepoznašte odmah, nije Vam trebala jedna cila sekunda!
sretno1

dan je pametniji od noći


sava: ” Čudno kako Uprave dion. društava ništa ne poduzimaju! Šta znači takav stav. Držati, prodati, kupiti!!!! ” Kako ne poduzimaju? Jel gospodin Lukovic uteko sa 1.700 komada iz zabe, po prosjecnoj cijeni od 12.800? Je… [lol]

Eh kakav je to signal bio!
Kako mi je to promaklo, pitam se.


sakai: ” hm… sve sam argumente ispucao – ostaje jos jedino teorija zavjere[lol] Jel to pocelo kad je Kanader rekao da ne odustajemo od ZERP-a? ” ja još u devetom, desetom, jedanaestom mjesecu prošle godine pisao što nas čeka s ovom i ovakom Vladom, nitko me nije čuo. Znao sam jer osobno poznajev većinu ministara da kriju i drže nešto u vreći. Poslije izbora smo dobili inflaciju, poskupljenja, nekakve potpisane sporazume o ZERP-u, većinu nepokrenutih poglavlja oko pristupa u EU, korupcija, krađe na svakom koraku, dospjeli dugovi za promiđžbu (negdje oko 200 miliona kuna). Sve sam ovo pisao no svi me pravili idiotom. I sada još pojedinci koji su nam solili pamet sada pljuju ponovno sebi u usta i pričaju drugačije priče i još plus toga daju nam lekcije iz ulaganja, dioničarstva, ekonomije i sličnih stvati o kojima nemaju pojma(prepoznat će se svi oni o kojima govorim a i oni koji su to čitali).

Toka ne izvrci moju tezu. Ja pokusavam skuziti tko sto i kako… A to da bi tvoji ljubimci bolje napravili to pricaj u svojoj Mladezi koja pjeva “po sumama i gorama”. Kako Asko kaze dokazali su se drugi u 2000-2004.

Osobno, gade mi se svi rvacki politicari i da se mene pita uveo bi oligarhiju. Vladavinu 10 Japanaca i 10 Zidova.

PS. ajmo ne ici u prepucavanja – mene samo zanima sto bi tu moglo biti uzrok a ne jesu li bolji drugovi ili Rvati.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Ode Cac u minus a mogli bi i njemci i englezi očito da kretanjeCROBEXa utječe i na ulagače EU-a[thumbsup]

toka:

sakai:
ja još u devetom, desetom, jedanaestom mjesecu prošle godine pisao što nas čeka s ovom i ovakom Vladom, nitko me nije čuo. Znao sam jer osobno poznajev većinu ministara da kriju i drže nešto u vreći.
Poslije izbora smo dobili inflaciju, poskupljenja, nekakve potpisane sporazume o ZERP-u, većinu nepokrenutih poglavlja oko pristupa u EU, korupcija, krađe na svakom koraku, dospjeli dugovi za promiđžbu (negdje oko 200 miliona kuna). Sve sam ovo pisao no svi me pravili idiotom.
I sada još pojedinci koji su nam solili pamet sada pljuju ponovno sebi u usta i pričaju drugačije priče i još plus toga daju nam lekcije iz ulaganja, dioničarstva, ekonomije i sličnih stvati o kojima nemaju pojma(prepoznat će se svi oni o kojima govorim a i oni koji su to čitali).

Izgleda da se brzo zaboravilo kako je bilo na burzi od 2000. do 20004. te.
Imali su priliku, pokazali da nemaju pojma i doviđenja.


a ako mi dokažete da ovi koji su se zadužili (govorim samo o državi) zadnjih četiri i pol godine 12 milijardi dolara znaju bolje od mene i vas i zadnjih 15 sudionika foruma voditi ovu državu ja vam skinem kaupu.
[undecid]

dan je pametniji od noći

samo da se razumijemo ja sam hrvatski desničar i nacionalista!

dan je pametniji od noći

molim ljude da se prestane sa politickim prepucavanjima. odite na forum.hr

New Report

Close