Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ajde dobro onda …

može odbijanac kuda god, samo ne diraj INDG [lol]

I love the Smell of Profits in the Morning

Apeliram na banke na kulturno rješavanje margin callova, a n ena način kao jučer, jer režu granu na kojoj sjede!!! Kad se već čita forum.

Mislim da se ova korekcija pomalo pretvara u sijanje panike. Nema potrebe za tim. Tržišta rastu i padaju pa tako i naše. Osnovni razlog pada je korekcija na svjetskoj razini, recesija u SAD-u…..

Danas ćemo vjerovatno biti u plusu, a za optimizam ćemo još malo sačekati.

U svakom slučaju bez obzira što trenutno svi gubimo, ne treba gubiti glavu već slušati common sense i pričekati kraj korekcije za koju sumnjam da će još dugo trajati.

Pozdrav i uspješno trgovanje ![proud]


Crobex danas prelazi u pozitivan smjer

vjerujem u to, ali mislim da ćemo prvo zaronit ,sudeći po nalozima na prodaji.
bojim se da se fondovi moraju namirit zbog masovnog izlaska ljudi ,a nije ni zanemariti i namiru po margin kreditima [undecid]

dizu se i cerifikati na
http://kurse.wienerborse.at/wbag/wbag_live/demozugang_en.php

Postanite Eu-robovi

Oops!Na Ingri 100 komada na kupnji!!!!!!!!!![thumbsup]

Hjah, cuj bilo bi i vrijeme. Neke dionice su stvarno povoljna kupnja na ovim razinama. Samo me zanima hoce li masa opet navaliti na margin callse pa nam slijedi jos jedan pojacani krug ili su se konacno opametili?

Hm… sad bi se donje granice cijena dokle mogu ići dionice trebale staviti na višu razinu jer je rizičnije razdoblje za banke pa ne znam koliko će se ljudima isplatiti onda dizati margine [rolleyes]…

You either do it right or you get eliminated!

I nadam se kad potegne do 40.000 da će se to obraniti. Mada, ako je htio lupiti po 40.000, onda je to trebao napraviti u 9.59, ovako bi se prodahja mogla podići na 40.000. Bojim se da će on pobjeći do 10.00. Njegova je svrha da se digne prodajna cijena. ja to tako vidim.

macro:

Ne kužim tu logiku fondova, pa molim da mi netko kompetentan pojasni. Utukli su danas – jučer cca 900.000.000 kn u obveznice koje nose prinos cca 4,5% , a uz najavu da će inflacija biti najmanje 6 % god. , pa po novinama kukaju kako ne znaju od kuda će financirati mirovine i da treba povečati izdvajanja s 5 na 10% u drugi stup, ujedno kupuju dionice na TA razinama od strane Uprava i čl. NO ( INGRA), Po meni stvarno upitni stručnjaci, a možda i griješim. Unaprijed zahvaljujem na pojašnjenju.

macro, evo uz najbolju volju:
-900 000 kn je smijesna cifra za bilo kojeg mirovinca
-prinos je veci
-pitanje je hoce li inflacija biti toliko
– pa ako su kupili po 60 000, a nisu nista prodali, da li su izgubili bilo sto
– zasto bi branili cijenu, njima je u interesu da zarade. A, ako smatraju da kupovinom 200 kom Ingre nece zaustaviti cijenu, zasto bi kupovali, ako mogu jeftinije
– ovo nisu “normalni” uvjeti trzista i znaju da ce pogotovo Ingru dignuti uz relativno malu kupnju….
– najkvalitetniji ljudi su u mirovincima-druga stvar je sto oni gledaju samo svoj djep (sto je sasvim normalno)
– evo, ovo su moja razmisljanja….

Radi se o 900 milja, a ne o 900 tisuća kn [wink].

You either do it right or you get eliminated!


Bojim se da će on pobjeći do 10.00. Njegova je svrha da se digne prodajna cijena. ja to tako vidim.

nema smisla sada nagađati… vrlo brzo ćemo vidjeti što će biti… uvjeren sam da neće pobjeći i da je to trezor koji kupuje svoje prejeftine dionice, jer znaju da će im se isplatiti bolje od štednje na banci
[rolleyes]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Znanče, slažem se u potpunosti s vama, ali ipak oko srca ” zebe “. Sve ovo nije nimalo ugodno gledati, a u principu ništa ne moći učiniti ( nema se više novca za dokup danas, sutra, preksutra… ) Dokle ?.


@evogaopet

bura činu čodo od ljudi, sve mi se čini da je za sve bila kriva južina![thumbsup]

dan je pametniji od noći

New Report

Close