Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ma i ja sam pokusao biti duhovit
[thumbsup]

btw, mnogi su se pitali sto to Lukovic zna a mi neznamo da prodaje ZABA na 12.800… e pa, mozda sada imamo odgovor[tongue]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Evropa u prvoj sekundi odmah +1![thumbsup]


prema gore ili dolje! u kom smijeru se odebijamo, što kaže pouzdani izvor!?[thumbsup]

ajd još jednom promisli što si napisao

I love the Smell of Profits in the Morning

Servis Crobexa je pri kraju , danas idemo na probnu vožnju[thumbsup]

Jučer se Ameri zazelenili , a danas se Europa debelo zeleni


Ne kužim tu logiku fondova, pa molim da mi netko kompetentan pojasni. Utukli su danas – jučer cca 900.000.000 kn u obveznice koje nose prinos cca 4,5% , a uz najavu da će inflacija biti najmanje 6 % god. , pa po novinama kukaju kako ne znaju od kuda će financirati mirovine i da treba povečati izdvajanja s 5 na 10% u drugi stup, ujedno kupuju dionice na TA razinama od strane Uprava i čl. NO ( INGRA), Po meni stvarno upitni stručnjaci, a možda i griješim. Unaprijed zahvaljujem na pojašnjenju.

Zamisli se u situaciji da želiš istovariti 1.000 kom dionice xy koja se tog dana trži po recimo 55.000kn [lol] .
Nema teorije da to prodaš osim uz teški diskont, vjerojatno bi zadnjih par komada prodao po 10.000.

Osim…osim ako naiđeš na fond XYZ zainteresiran za “suradnju” pa se dogovoriš recimo da će “cijena” te transakcije biti 1.000.000 kn.
Računica je jasna, redovnom prodajom postigao bi max. 25-30. milijuna, ovako dobijaš recimo 54.000.000.[thumbsup]

Dajte malo optimizma[thumbsup]


Dajte malo optimizma[thumbsup]

Taj optimizam će biti izražen, onda kada budemo prestali gledati sve okolo,
ako drugi pale i ruše svoje kuće, obezvrijeđuju svoje dionice, zašto bi morali i mi isto…………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Ne kužim tu logiku fondova, pa molim da mi netko kompetentan pojasni. Utukli su danas – jučer cca 900.000.000 kn u obveznice koje nose prinos cca 4,5% , a uz najavu da će inflacija biti najmanje 6 % god. , pa po novinama kukaju kako ne znaju od kuda će financirati mirovine i da treba povečati izdvajanja s 5 na 10% u drugi stup, ujedno kupuju dionice na TA razinama od strane Uprava i čl. NO ( INGRA), Po meni stvarno upitni stručnjaci, a možda i griješim. Unaprijed zahvaljujem na pojašnjenju.

macro, evo uz najbolju volju:
-900 000 kn je smijesna cifra za bilo kojeg mirovinca
-prinos je veci
-pitanje je hoce li inflacija biti toliko
– pa ako su kupili po 60 000, a nisu nista prodali, da li su izgubili bilo sto
– zasto bi branili cijenu, njima je u interesu da zarade. A, ako smatraju da kupovinom 200 kom Ingre nece zaustaviti cijenu, zasto bi kupovali, ako mogu jeftinije
– ovo nisu “normalni” uvjeti trzista i znaju da ce pogotovo Ingru dignuti uz relativno malu kupnju….
– najkvalitetniji ljudi su u mirovincima-druga stvar je sto oni gledaju samo svoj djep (sto je sasvim normalno)
– evo, ovo su moja razmisljanja….

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Dajte malo optimizma[thumbsup]

Ja isto mislim da je kraj ovog bear runa. Polovili smo i jelene, vrijeme je da bikovi započnu svoju utrku.

I love the Smell of Profits in the Morning

Veliki optimizam u Europskim burzama danas ,sve je u debelom zelenilu

joj danas ko ima cashaaaaaaaaa ……koji je kralj…daj pogledajte npr dlkv koja cijena….aaaaa

New Report

Close