Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nego , nevjerojtno je to da kada kod Amera dođe do “tektonskog poremečaja” bez da se radi o fundamentalnom urušavanju gospodarstva ,osim realnog , na burzi i to puno manji razmjera i posljedica po cijelokupno pučanstvo digne se hitno sve na noge (zato što nisu zavidni) od predsjednika USA do guvernere FED-a smanjuju se kamate (promptno) regulira se porezna politika (promptno), da se normalan čovijek pita u čijem to oni interesu i to tako brzo rade i provode, pa najvjerojatnije da se vrati povjerenje u poljuljano tržište, a poslije će tražiti krivce.
A što se kod nas digne da popravi situaciju i zaštiti investitore? Da mi oprostite digne se veliki k…..rac
Sve po onoj “nek susjedu krava crkne glavno da nije meni” kao i iz jala, “neka neka , do jučer su tako i tako puno zarađivali -bez muke” (volio bi da ovu situaciju svako od njih osobno osjeti na leđima pa da onda čujemo retoriku)

Ne znam šta u ovoj situciji misle , rade i poduzimaju Roha, Šuker Sanader i Mesić, , je li možda Mesić kao Bush sazvao Kongres (Sabor) radi poduzimanja hitnih mjera zaštite investitora , a sve u svrhu povrata povjerenja u tržište, ili on to čini samo kad hoče s….jebat ili (iz…..bat)Dropuličku.

Dakle da rezimiram;
stvarno smo što se tiće tržišta, zaštite interesa inv.-ulagača i interesa cijelokupnog gospodarstva od trenutno prisutnih utjecaja ..,,,, (NA STADIUJU LIČINKE ) odnosno na vjtrometini ovovrsnih događanja, prepušteni sami sebi, a što nadalje treba imati u vidu i nikako ne zaboravit, to ne piše u nikakvoj str. litearuri bez obzira koji od znamenitih autora ju pisao (Kostllany. Buffet , Richardson itd.) dakle ovi naši stručnjaci jednostavno nisu dorasli ovakvoj vrsti “prirodne nepogode”

Smrt fašizmu i neznanju, “glavno da mi vodimo državu” !!!!!!!


Ma ja svakih pet minuta mislim drukcije, imam puno u dionicama sutra ubacim jos i ne diram godinu -dvije ako tad ne budem u plusu ,izvadit cu to sto je i pozdravit burzu.To je ono moje pravo misljenje[huh]

Na ovoj fuckin burzi više ne vrijedi onaj moto “Time is money”.
Slažem se kolega. Pozdraviti se. A ostatak trošiti i uživati u životu.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Kaj sad Šprajc priprema da mi je znati [rolleyes]…

Ako je onda bila “Kataklizma Crobex-a” kaj bu danas “Armageddon na ZSE” ali onda ce ostati bez ideja za sutra… [lol] [lol] [lol] [lol]

Ali mislim da za koji dan vise necemo padati. Jednostavno nece biti kupnje! [lol] [lol] [lol]

skype - ivek1234


Bilo bi lijepo kad bi jednom svi trijezno probali analizirati i predvidjeti situaciju možda bi nam se rjeđe događale ovakve situacije.

Čim netko od nas predvidi kakav loš scenario odmah na njega drvljem i kamenjem da je druker i da dokupljuje[angry]


Slažem se. Ovo je jedan od pametnijih prijedloga.
Od 100 korisnika možda su samo 3-4 spominjali mogućnost pada, dok je ostalih 96 dizalo burzu u nebesa uz istovremene napade da drukaju samo da mogu jeftinije kupovati. Očito je manjina bila u pravu.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Nije neka euforija ali je zelena

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


Nije neka euforija ali je zelena

Evo primjetio sam da smo se učlanili na isti datum. Samo ti si u maloj prednosti po broju postova.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


mravak: ” Nije neka euforija ali je zelena ” Evo primjetio sam da smo se učlanili na isti datum. Samo ti si u maloj prednosti po broju postova.

E odlično skupa će mo slavit rođendan[thumbsup]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


Nego , nevjerojtno je to da kada kod Amera dođe do “tektonskog poremečaja” bez da se radi o fundamentalnom urušavanju gospodarstva ,osim realnog , na burzi i to puno manji razmjera i posljedica po cijelokupno pučanstvo digne se hitno sve na noge (zato što nisu zavidni) od predsjednika USA do guvernere FED-a smanjuju se kamate (promptno) regulira se porezna politika (promptno), da se normalan čovijek pita u čijem to oni interesu i to tako brzo rade i provode, pa najvjerojatnije da se vrati povjerenje u poljuljano tržište, a poslije će tražiti krivce.
A što se kod nas digne da popravi situaciju i zaštiti investitore? Da mi oprostite digne se veliki k…..rac
Sve po onoj “nek susjedu krava crkne glavno da nije meni” kao i iz jala, “neka neka , do jučer su tako i tako puno zarađivali -bez muke” (volio bi da ovu situaciju svako od njih osobno osjeti na leđima pa da onda čujemo retoriku)

Ne znam šta u ovoj situciji misle , rade i poduzimaju Roha, Šuker Sanader i Mesić, , je li možda Mesić kao Bush sazvao Kongres (Sabor) radi poduzimanja hitnih mjera zaštite investitora , a sve u svrhu povrata povjerenja u tržište, ili on to čini samo kad hoče s….jebat ili (iz…..bat)Dropuličku.

Dakle da rezimiram;
stvarno smo što se tiće tržišta, zaštite interesa inv.-ulagača i interesa cijelokupnog gospodarstva od trenutno prisutnih utjecaja ..,,,, (NA STADIUJU LIČINKE ) odnosno na vjtrometini ovovrsnih događanja, prepušteni sami sebi, a što nadalje treba imati u vidu i nikako ne zaboravit, to ne piše u nikakvoj str. litearuri bez obzira koji od znamenitih autora ju pisao (Kostllany. Buffet , Richardson itd.) dakle ovi naši stručnjaci jednostavno nisu dorasli ovakvoj vrsti “prirodne nepogode”

Smrt fašizmu i neznanju, “glavno da mi vodimo državu” !!!!!!!

Slažem se. Ali kod nas je najveća prepreka neznanje i totalna inkometentnost političara za bilo kaj kaj ima veze s gospodarstvom. S druge strane kad se pridodaju politički interesi koji nemaju nikakve veze s napretkom gospodarstva dobivamo ovo što se sad događa…

You either do it right or you get eliminated!

Što se fondova tiće, fondovi koji rade zadnjih 80 godina su u prosjeku 10% u zaradi godišnje. Iako su nekih godina bili i -20%. U prospektu svakog equity fonda piše da je 3-5 godina minimalno preporučeno vrijeme za ulaganje.

gledam današnja stanja top 10 na SDA i, ovo nisam još vidio, od 10ak dionica koje pratim, samo su se na dvije dionice po jedna pozicija u top 10 promijenile, tj. pojačale, vidi se da je u ponedjeljak bio mali promet, nitko iz top 10 nije ni kupovao ni prodavao. Ili su kupili koliko i prodali ili obratno, pa se promjena ne vidi

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Lijepo je vidjeti amere malo u zelenom ,ali do sada se pokazalo da kad se zazelene u prosjeku 0.50% narednih dana crvenilo opet prevlada i index ide niže nego prije ,mislim da smo u padajučem trendu a i ono zna malo stati i dati lažnu nadu pa opet dole ,a to več svi znamo ,što idemo niže bit če manje love za pucanje i dok se ne raziđu svi kupci i ostanu samo prodavači ,to če bit pravo dno ,nikad pravo dno ne traju 1 dan ili kako neki misle 2 h,oni koji su to prošli znaju o čemu pričam

živjeli!!!

Iđe Dnevnik, drž’te fige… I to Šprajc!

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close