Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vorda: ” A vidimo koliki su stručnjaci. Mogli su za trećinu jeftinije kupiti koliko hoćeš.[smiley] Ja bih rekao ovako: korekcija je zahvatila one koji su najviše rasli i to zasluženo, ali ima i puno kolateralnih žrtava koje su pale potpuno nezasluženo. Pozdrav ” Vorda, 1. Tko je mogao znati da ce se bas ovo dogadjati??? 2. Ovakva izjava da je to zasluzen pad zato sto je najvise raslo je nesto sto se nisam nadao od tebe?! Potpuno zanemarujes na temelju cega su rasle pojednie dionice, kao da su razlozi rasta nevazni??? ionako je nase trziste krzljavo, ali ovakve izjave?

Kolega, to bi sve bilo tako da je sveukupna klima u svijetu ok! Ali, onda se kupovalo uz premiju a danas uz diskont!!!

Kad već pitaš tko je mogao predvidjet? Pa javno se govorilo o nadolazećoj krizi na svjetskom tržištu kapitala.(sjeti se opatije i Rohatinskog pred izbore) E sad tko je to ignorirao nek sad plati danak…..

Mene teško uvjerit da će crobex na stare razine u idućih 5 godina….(5000 i više bodova)

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

tenkista,

čisto sumnjam da bilo što kod nas ima veze sa događanjima u svijetu.
situacija zadnjih pola sata ide u prilog ovoj mojoj priči. Vaša inicijativa i želja je za pozdraviti i svima bi bilo bolje da ste u pravu


Danas predviđam obrnuti finiš od jučer. Tak je bar do sada bilo. Finiš je ovisio o Evropi i Americi. A pošto je tamo zeleno bit će lupanja po asku zadnjih pola sata.[thumbsup]

Čišćenje na po asku na VIRU i na još jednoj na kojoj sam na bidu pa neću reći kojoj.idemo prema plusu kao što sam rekao.Ko će platiti pivu.

Amerika otvorila zeleno, Evropa svi glavni indexi zeleni, sad čekam obrnut finiš kod nas nego jučer. sutra će morati dublje ruka u džep.[thumbsup]

Neko hrabro lupio PUNT po asku, 1000 kn [lol]

plavi:

plavi:

Iako se slažem da je IGH obzirom na najave u zadnje vrijeme dobra prilika sada za kupnju , trenutno IGH je na P/B 6,47, Ingra na 3,43. Ogromna razlika. DA bi Ingra dostigla IGH po tom pokazatelju trebala bi biti na bluemanovih 80 000 kuna. P/E također dosta niži kod INGR 36 , a kod IGH je 58. DA bi Ingra došla na P/E 58 kao IGH cijena bi trebala biti 64 000 kuna. SAmo bih rekao da su najave poslovanja trenutno jače po prihodima i dobiti kod INGR nego kod IGH, IGH ima trenutno jači PR.

Da ne bih ostao krivo shvačen da imam casha jedna od opcija za kupnju bila bi i IGH iako ne prva ili druga.
[thumbsup]

Dobro, P/E će s godišnjim biti na razini 25, osim ako Radić ne blebeće (u što sumnjam). P/B tu ne bih uzimao kao ključan element jednadžbe, uzevši u obzir da znanje/brand nije u bilanci.

Najbolje je uzeti Ingru i IGH zajedno i mirno čekati

To je OK.[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ne kužim…ta INGRA nekim niš ne valja, precjenjena itd..A kupuje se po ovim diskontnim ciframa ko luda. Trenutno danas otišlo 130 komada..Ti što kupuju sigurno kupuju precjenjenu dionicu…[thumbsup]

evo nekog ko proda 3 komada tehnike po 8029 kuna…. da bog da da ikad više kupio i jednu dionicu, drugo zavrijedio nije.

Scio me nihil scire

budd:

xman:

Ne znam meni je isto tako vjerojatno da se dionice vrate u okvire p/e do maksimalno 15….pogledajte NYSE pa će te vidjeti da je rijetka dionica koja se trži na p/e koji je veći od 20.

Eh. Ipak je SAD prva država po BDP-u u svijetu (odnosno čini 20% cjelokupnog svjetskog BDP-a). A mi još nismo ni na razini prije rata i procvat nas tek čeka

odnosno pogledaj stope rasta njihovih kompanija i nasih (btw, iako ovo za pe 15 ne stoji, postoje velike razlike u industrijama)

I opet me vipy preduhitrio.[thumbsup]
Naravno da postoje razlike, pa ne možemo usporediti P/E jedne amerike i jedne Hrvatske.
Ej!

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

bing10:

Khm, da, minimum 100.000 kn poslije korekcije, bez i jednog valjanog argumenta. A kad netko napiše nešto što se kosi s ovim razmišljanjem eto orkestriranog napada. [lol] Koliko ja znam Ingra je sve svoje inozemne reference uglavnom napravila u bivšoj Jugi za vrijeme klirinških plaćanja po Libiji, Alžiru, Iraku Iranu etc. U kontra smjeru je išla nafta. Gdje trenutno rade u inozemstvu? Alžir. U Irak i Iran nemaju ulaz, u Rusiju praktički nemoguće, eventualno neke sitnije stvari tipa shopping centara i sl. Na svom webu i sami kazu da se orijentiraju na domaće tržište, Arenu Zagreb, satanogradnju i cestogradnju. Ne znam tko bi ju po vama trebao podići na 80.000 kn. Mirovinci? Ili Oppenheim i Kostrenčić koji su prodavali na 50.000?

Ovoliko glupi post nisam dugo procitao.
Sitna stvar tipa shopping centar.
Tipa laniste gdje je investicija minimum 100 mil. EUR .
Ili tamo neko biogorivo od 400 mil. KN, sve je to sitno jel?

Kupi pounje, pusti velike dionice za velike igrace.


pa da svaki posao od 100 miliona treba rezultirati u porastu tkapa od barem 3x tolko.. il koja je to matematika?

ok 40 000 je ok cijena.. al 60000 je vec koju milijardu vise.. treba to i opravdati.. a moze ona vrijediti ne znam kolko kad nema tolko para na trzistu..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

THNK-R-A? WTF-R-A?

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

HT ima potencijala otić ispod 305 kuna danas…kupnja je nikakva…

New Report

Close