Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


plavi neće tako dugo, jer dionice se ne tiskaju u tiskari već ima svoj broj dakle postoji ograničena količina i kada dionice dođu u prave ruke, više neće biti minusa………. Pozdrav

Naravno,pozdrav.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

bing10:

Ingra po fundamentima i jest najpodcjenjenija dionica među građevincima. Da li to automatski mora značiti da nije precijenjena? Moje mišljenje je da je precijenjen kompletan sektor, a Ingra najviše.

Ne bih htio zamarati temu komentari trgovanja dalje sa ovom prepiskom samo bih nadodao ako smo se složili da je Ingra najjeftinija u sektoru, da je krajem slijedeće i početkom ove godine građevinski sektor procjenjen kao jedan od najperspektivnijih od strane vodećih fond managera / analitičara. Ako se to sve ostvari u ovoj godini evo nas na bluemanovih 80 000.
[thumbsup]

Nismo se složili da je najjeftinija. U najmanju je ruku jeftina kao i IGH

Hell is Empty and all the Devils are Here


daleko smo mi od Europe…ne znam kako se naše tržište može mjeriti s europskim… evo prošla je 15.00…čeka se stiskavac prema dolje…

Vrlo stručna analiza za završetak trgovanja.[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Vrlo stručna analiza za završetak trgovanja.[thumbsup]

naravno…nećemo biti nestručni…
evo na ATPL se već zagrijavaju…
[thumbsup]

indikator aktivnosti raje, tj semafor u investoru se crveni[lol]
dal se kupuje ili prodaje?


… DA ne govorimo da su velike blok transakcije prolazile između 55-60 000 kuna, nisu niti oni papci. Njihovi izvori cash-a su stalni ako se napravili projekciju da je 60 000 kuna isplativ ulaz, onda možemo samo nagađati koja im je pretpostavljena fer cijena kroz određeno razdoblje.

A vidimo koliki su stručnjaci. Mogli su za trećinu jeftinije kupiti koliko hoćeš.[smiley] Ja bi ipak rekao da se tu radi o nečem drugom. Lova nije njihova pa baš ih briga. Udri po asku pa što bude – bude. Na kraju krajeva i naš uvaženi kolega je rekao da fond menadgeri ne mogu odgovarati za gubitke ulagača. Ulagači trebaju biti svjesni rizika ulaganja u dioničke fondove. Nadam se samo da nema puno onih koji su pratili ove genijalce i kupovali Ingru na ATH.


Opet ponavljam korekcija je zahvatila najviše one koji su najviše rasli.[thumbsup]

Krivo. Ima dionica koje su pale i više od Ingre, a prošle su godine ostvarile zanemariv rast ili su se prvi put pojavile na burzi. Ja bih rekao ovako: korekcija je zahvatila one koji su najviše rasli i to zasluženo, ali ima i puno kolateralnih žrtava koje su pale potpuno nezasluženo.

Pozdrav

Ne znam meni je isto tako vjerojatno da se dionice vrate u okvire p/e do maksimalno 15….pogledajte NYSE pa će te vidjeti da je rijetka dionica koja se trži na p/e koji je veći od 20.

Danas predviđam obrnuti finiš od jučer. Tak je bar do sada bilo. Finiš je ovisio o Evropi i Americi. A pošto je tamo zeleno bit će lupanja po asku zadnjih pola sata.[thumbsup]


A vidimo koliki su stručnjaci. Mogli su za trećinu jeftinije kupiti koliko hoćeš.[smiley]

Ja bih rekao ovako: korekcija je zahvatila one koji su najviše rasli i to zasluženo, ali ima i puno kolateralnih žrtava koje su pale potpuno nezasluženo.

Pozdrav


Vorda,
1. Tko je mogao znati da ce se bas ovo dogadjati???
2. Ovakva izjava da je to zasluzen pad zato sto je najvise raslo je nesto sto se nisam nadao od tebe?! Potpuno zanemarujes na temelju cega su rasle pojednie dionice, kao da su razlozi rasta nevazni???

ionako je nase trziste krzljavo, ali ovakve izjave?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

gdje su stotice sa aska na atpl [smiley]


Ne znam meni je isto tako vjerojatno da se dionice vrate u okvire p/e do maksimalno 15….pogledajte NYSE pa će te vidjeti da je rijetka dionica koja se trži na p/e koji je veći od 20.

Eh. Ipak je SAD prva država po BDP-u u svijetu (odnosno čini 20% cjelokupnog svjetskog BDP-a). A mi još nismo ni na razini prije rata i procvat nas tek čeka

Hell is Empty and all the Devils are Here


Von Braun: ” Vrlo stručna analiza za završetak trgovanja.[thumbsup] ” naravno…nećemo biti nestručni… evo na ATPL se već zagrijavaju… [thumbsup]

Ne bih rekao. Jača kupnja. KOEI, INGR…i ostali[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

New Report

Close