Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I još par sitnica. INGRA ima 50.000 dionica. Temeljni kapital 100.000 kn 50.000 x 50.000 (recimo ciljana cijena) = 2,5 milijardi kn ….. hahahahhaha, dajte ono molim vas…[thumbsup] P/E=41, dakle povrat ulozenog po današnjoj cijeni dionice za 41 godinu. Boli jelda? A to su ti fundamentalni pokazatelji šta ćeš…..Hypo i RBA daju godišnju kamatu na oročenje od 6,5% – to je zarada od 100% za nekih 7-8 god [thumbsup][cool]

Znaš šta je tvoj greška. Ne uspoređuješ sektor. Namjerno to ne želiš jer bi onda INGRa bila
najpodcjenjenija dionica u sektoru, jel tako??

Kolega bing10 je samo 22 posta napisao u godini dana na forumu.
Ili je multinick, ili je fond manager koji navlači. Ziher.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


tko je sad ovaj bing 10?…..

Raspravljajte, ne mora se odmah uništiti drugo razmišljanje ionako nećete ništa promijeniti. Ja nikoga ne branm, svejedno mi je, samo komentiram.
Samo mogu konstatirati da iza određenih nickova postoje ljudi, neki pogađaju, a neki bogami jako znaju dobro što pričaju.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

ULPL-R-A? WTF-R-A?

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Znaš šta je tvoj greška. Ne uspoređuješ sektor. Namjerno to ne želiš jer bi onda INGRa bila najpodcjenjenija dionica u sektoru, jel tako?? Kolega bing10 je samo 22 posta napisao u godini dana na forumu. Ili je multinick, ili je fond manager koji navlači. Ziher.

Ingra po fundamentima i jest najpodcjenjenija dionica među građevincima. Da li to automatski mora značiti da nije precijenjena? Moje mišljenje je da je precijenjen kompletan sektor, a Ingra najviše.

Uzmimo za primjer taj “novi posao” od 400 mil. kn. Šta to znači za Ingru? Uz sadašnju profitnu maržu Ingra će na tom poslu zaraditi oko 40 milijuna kn netto, uz očekivano trajanje posla od 2 god, ta dobit će biti prikazana u dva izvješća. Ili u 8 kvartalnih, praktički ništa.


Bare: ” EIG se danas odlično drži.[smiley] ” I Cror![smiley]

Njega sam se riješio isti dan kad je kupljen,on mi je u dobrom plusu u portfelju za razliku od ove druge.[sad]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

Sonniboy:

tko je sad ovaj bing 10?…..

Raspravljajte, ne mora se odmah uništiti drugo razmišljanje ionako nećete ništa promijeniti. Ja nikoga ne branm, svejedno mi je, samo komentiram.
Samo mogu konstatirati da iza određenih nickova postoje ljudi, neki pogađaju, a neki bogami jako znaju dobro što pričaju.


konačno jedno kvalitetno razmišljanje kolega[wink]

dan je pametniji od noći

Akcijsko sniženje na INGRI … 30 % popusta
Možete to gledat i na ovaj način! [shocked]

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila


ili je fond manager koji navlači. Ziher.[/b]

Pa kažu da su praktički svi fondovi ušli u Ingru, tko bi sada navlačio prema dolje, nema logike.
Samo pokušavam dati second opinion. [lol]

Netko namjerno reže kablove

Oštećen četvrti kabel

U manje od tjedan dana u sredozemnim i bliskoistočnim vodama su ukupno oštećena čak četiri optička komunikacijska kabla, što zadaje velike probleme Bliskom Istoku i Indiji.

Podsjetimo, sredinom prošlog tjedna su u razmaku od nekoliko sati oštećeni kabeli Se Me We 4 i Flag Europe-Asia. U petak je oštećen treći kabel, Falcon (u djelomičnom vlasništvu indijske kompanije Reliance Communications, kao i Flag) i to pedesetak kilometara od Dubaija na potezu Ujedinjeni Arapski Emirati – Oman.

Istog dana je oštećen i četvrti kabel u vlasništvu Qatar Telecoma između Katarskog otoka Haloul i otoka Das u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Posljednje oštećenje je imalo naviše utjecaja na stanovnike Katara, ali su preusmjeravanjem uspjeli zadržati gubitak kapaciteta na manje od 40 posto.

Popravci bi mogli potrajati i nekoliko tjedana, ekonomske štete su već poprilične, a nitko još ne zna pravi uzrok kvarova. Teoriju o brodskom sidru u prva dva slučaja je već odbacilo Egipatsko ministarstvo komunikacija tvrdeći kako je područje gdje su kabeli oštećeni zabranjeno za plovidbu iz tih razloga te da u tom trenutku ondje nije bilo brodova.

Internet kapaciteti Egipta su se ustalili na nekih 70-tak posto. Inače, podvodni kabeli drže oko 95 posto ukupnog svjetskog telekomunikacijskog i Internet prometa, a najkritičnija su spojna mjesta – obale Egipta te Singa

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Prošlo 1700komada na ULPL po 3001kn [thumbsup]
ukupan promet 8,5m, lijepo nam se piše [proud]

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

ova rasprav je gurnula nizbrdo INGR za 2% u pol sata[angry] [angry]

dan je pametniji od noći


Prošlo 1700komada na ULPL po 3001kn [thumbsup] ukupan promet 8,5m, lijepo nam se piše [proud]

Šta to znači? Jel se to netko ukrcao?

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

New Report

Close