Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


[
toka:

franci, švabe, englezi u plusu, talijani blagi minus!

a Srbi??
[lol]


oni su mi zadnja rupa na svirali……[lol] /srpska izreka/[lol]

dan je pametniji od noći


Mirovinski fondovi bi morali kupovati fundamentalno dobre dionice. E sad, da pustimo navlačenje na ovu i onu stranu, nek mi netko pokaže jedan INGRIN fundament koji opravdava cijenu od 40.000??? A o 55.000kn /share da ne pričam, to su stručnjaci u RBA valjda uračunali prinos za narednih 30 god.

Vele u Jutarnjem, pala je INGRA sa 50.000 na 38.000, te je kupnja te dionice sad svakako dobar posao. >>>> članak je naravno nepotpisan jer bi u suprotnom autor bio podložan izvjesnim akcijama od strane HANFA-e.

Što tebi reći osim da si obični provokator, hočer reći da je Ingra pala zbog fundamenata?
Okani se ti dionica stari moj ili prestani zaj…. ljude.
Ingra je trenutno jedna od dionica koja je pala iznad prosjeka tržišta zbog toga što je imala najveći rast u zadnjih godinu dana.

Kupovali su ju ne samo sva 4 mirovinska fonda, nego i ostali fondovi na cijenama od 50-60 000, hočeš reći da niti jedan fond nema svog fond analitičara, ili možda to da su svi pogriješili u svojoj procijeni?
Halo, ne jedan fond nego njih preko 10.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


[
toka:

franci, švabe, englezi u plusu, talijani blagi minus!

a Srbi??
[lol]


zadnja su mi rupa na svirali![lol] /srpska izreka/[lol]

dan je pametniji od noći

Vidi KRAS -6 ,sta se njima desava..Da ih nisu optuzili za propadanje zubne cakline u Hrvata[rolleyes]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Sve dok na tržištu ne dođe do preuzimanja dionica od strane onih koji ne gledaju kako amerikanci rade već kako poduzeća rade, onda će biti padova, ali po prometima i minusima već se vidi da su dionice došle u prave ruke, jer više nema onih blokada……………
Još malo i nestati će paničara i doći će vrijeme gdje će fundamenti doći do izražaja…………..
Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Jel ima benzina na ININIM crpkama

po cijeni bi se reklo da je nestalo goriva i ko zna kad će opet doći

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Što tebi reći osim da si obični provokator, hočer reći da je Ingra pala zbog fundamenata? Okani se ti dionica stari moj ili prestani zaj…. ljude. Ingra je trenutno jedna od dionica koja je pala iznad prosjeka tržišta zbog toga što je imala najveći rast u zadnjih godinu dana. Kupovali su ju ne samo sva 4 mirovinska fonda, nego i ostali fondovi na cijenama od 50-60 000, hočeš reći da niti jedan fond nema svog fond analitičara, ili možda to da su svi pogriješili u svojoj procijeni? Halo, ne jedan fond nego njih preko 10.

Bio je članak nedavno “INGRA na 43k skupa samo laicima”[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


bing10: ” Mirovinski fondovi bi morali kupovati fundamentalno dobre dionice. E sad, da pustimo navlačenje na ovu i onu stranu, nek mi netko pokaže jedan INGRIN fundament koji opravdava cijenu od 40.000??? A o 55.000kn /share da ne pričam, to su stručnjaci u RBA valjda uračunali prinos za narednih 30 god. Vele u Jutarnjem, pala je INGRA sa 50.000 na 38.000, te je kupnja te dionice sad svakako dobar posao. >>>> članak je naravno nepotpisan jer bi u suprotnom autor bio podložan izvjesnim akcijama od strane HANFA-e. ” Što tebi reći osim da si obični provokator, hočer reći da je Ingra pala zbog fundamenata? Okani se ti dionica stari moj ili prestani zaj…. ljude. Ingra je trenutno jedna od dionica koja je pala iznad prosjeka tržišta zbog toga što je imala najveći rast u zadnjih godinu dana. Kupovali su ju ne samo sva 4 mirovinska fonda, nego i ostali fondovi na cijenama od 50-60 000, hočeš reći da niti jedan fond nema svog fond analitičara, ili možda to da su svi pogriješili u svojoj procijeni? Halo, ne jedan fond nego njih preko 10.

A zašto je Mr.O prodavao po 50 k,kasnila mu plača?


Jel ima benzina na ININIM crpkama po cijeni bi se reklo da je nestalo goriva i ko zna kad će opet doći

Što se to loše dogodilo u našim firmama da vrijede manje, ništa jedino u americi…………..
A amerikanci nama ništa nisu dali već su sve jako puno naplatili

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


bing10: ” Mirovinski fondovi bi morali kupovati fundamentalno dobre dionice. E sad, da pustimo navlačenje na ovu i onu stranu, nek mi netko pokaže jedan INGRIN fundament koji opravdava cijenu od 40.000??? A o 55.000kn /share da ne pričam, to su stručnjaci u RBA valjda uračunali prinos za narednih 30 god. Vele u Jutarnjem, pala je INGRA sa 50.000 na 38.000, te je kupnja te dionice sad svakako dobar posao. >>>> članak je naravno nepotpisan jer bi u suprotnom autor bio podložan izvjesnim akcijama od strane HANFA-e. ” Što tebi reći osim da si obični provokator, hočer reći da je Ingra pala zbog fundamenata? Okani se ti dionica stari moj ili prestani zaj…. ljude. Ingra je trenutno jedna od dionica koja je pala iznad prosjeka tržišta zbog toga što je imala najveći rast u zadnjih godinu dana. Kupovali su ju ne samo sva 4 mirovinska fonda, nego i ostali fondovi na cijenama od 50-60 000, hočeš reći da niti jedan fond nema svog fond analitičara, ili možda to da su svi pogriješili u svojoj procijeni? Halo, ne jedan fond nego njih preko 10.

OK, ja sam provokator, a ti si me tako prozvao bez i jednog navedenog argumenta.

P/E =?
BV=??

Ukupni prihodi, dobit nakon oporezivanja, ugovoreni projekti??

Šta od ovoga opravdava cijenu od 40.000??

Evo tog čuvenog članka, koji je u cjelini bullshit , prema mom mišljenju naravno.

bing10, 06.02.2008. u 14:12
A kako stoje fundamenti Ingre? Prema posljednjim devetomjesečnim rezultatima i cijeni od 44.000 kuna, oko koje se kretala većina današnje trgovine, Ingru bez velikih zadrški možemo prozvati “najjeftinijim” građevinarom. Jer omjerom cijene i zarade po dionici koji je pao do 41 daleko je ispod prosjeka sektora, a na razinama iznad 50.000 kuna u nekoliko navrata osporavan relativno visok omjer cijene dionice i njene knjigovodstvene vrijednosti sada je pao uvjerljivo ispod 4, daleko ispod istog pokazatelja primjerice IGH, Dalekovoda i Hidroelektre.

Iako menadžment Ingre nije slijedio primjer Dalekovoda ili Đuro Đaković montaže koji su prije nekoliko tjedana objavili očekivane poslovne rezultate za čitavu prošlu godinu, analitičari u slučaju Ingre očekuju ponavljanje dobrih rezultata koji sasvim sigurno neće ugroziti profitabilnost tvrtke.

A neto profitna marža iznad 11 posto, kao i EBIT marža od oko 6,6 posto, izračunate na temelju devetomjesečnih brojki, respektabilne su sektorske brojke

.

P/E = 41 hahahah…..koga briga što je to ispod prosjeka sektora…[lol]

Svi ovi fundamenti vrijedili su i prije god. dana, kad je INGRA vrijedila znamo koliko, to što se sad neki pitaju, a kako pada kad jednako posluje, nisu se pitali kako je narasla 800% ili 1000%….

Što sad mirovinci čekaju da ne lupe po ovom jeftinom Tisku. E neće oni meni penziju davati…[cry]


Bio je članak nedavno “INGRA na 43k skupa samo laicima”[thumbsup]

Pa evo prilike za znalce – udrite po asku kada je jeftino!! [lol] [lol] [lol] [lol]

skype - ivek1234

New Report

Close