Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovaj na atlantskoj iskrcava stotke kao da mu gori pod petama
*** obrisano ***

Postanite Eu-robovi


Evo još malo crnih slutnji. Svi su se naveliko raspričali o kretanju kamatnih stopa u Americi, a po meni je veći problem rast kamatnih stopa. kod nas. Rast kamata koji je već započeo i pitanje je gdje će se zaustaviti svakako destimulira ulaganje u dionice. Tko bi radije uložio u već prenapuhanu dionicu i riskirao gubitak nego uložio u banku uz cca 7-10% kamata i mirno spavao. Nisu više vremena koja su bila i koje se teško mogu ponoviti. Kod nas su naši problemi, a ne u Americi ili u Aziji. Pozz.

Ovo nije mjesto za kamatare.

Popuštaju živci na JDPL i KOEI, lupa se po kupnji.


Popuštaju živci na JDPL i KOEI, lupa se po kupnji.

Ne bih se baš složio kolega—po meni ništa značajno, zanemarivo……..[embarass]

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

Nisu to svi živci koji popuštaju… [undecid]

ZSE INTRADAY UPDATE
Beograd atraktivniji od Zagreba
Autor/izvor: Mario Gatara
Serija od tri dana uzastopnog rasta BDI indeksa, koja budi nadu u prekid podužeg razdoblja korekcije, a bila je dovoljna da indeks na kraju prošloga tjedna učvrsti visoko na pozitivnom teritoriju, nikako nije pojava koja bi se mogla samo tako ignorirati.
Barem tako misli dio ulagača, koji su Atlantsku plovidbu (ZSE:ATPL-R-A) na startu tjedna promovirali u najlikvidniju domaću dionicu, makar konkretna brojka otkriva nešto posve drugo. Jer 3,8 milijuna kuna prometa za najlikvidnije izdanje domaćeg tržišta kapitala (u nešto više od dva sata trgovine) sugerira tek prilično nisku razinu likvidnosti, koja u najvećoj mjeri karakterizira današnju aktivnost ulagača.

Uostalom, tek dvadesetak milijuna kuna redovnog prometa na Zagrebačkoj burzi doista je mizeran rezultat, koji upućuje na konstataciju kako su institucionalni investitori trenutno puno aktivniji u istočnom susjedstvu. A tamo, točnije, na Beogradskoj berzi, imamo prilike vidjeti na djelu suverenu dominaciju optimista, koji proslavljaju poraz Radikala na predsjedničkim izborima i mogli bi u potpunosti neutralizirati minus u odnosu na početak godine, a Srbiju pretvoriti u jedinu iznimku od negativnog trenda koji trenutno prevladava na globalnoj razini.
U takvim okolnostima nije nimalo teško zamisliti kako se i dio domaćih institucionalnih investitora zaigrao u Beogradu, zaboravivši barem privremeno na tjeskobnu atmosferu u Zagrebu, iniciravši time i stanoviti odljev kapitala. Srećom po domaće dionice, Beograd, barem za sada, naprosto nije u stanju apsorbirati veće količine svježeg kapitala, a i za pretpostaviti je kako domaći fondovi, demonstrirajući sve češće suzdržanost i oprez, raspolažu s dovoljno izdašnim cash pozicijama. Jer u suprotnom bi ionako turobna slika domaćeg tržišta kapitala vjerojatno izgledala znatno lošije.

Inače, spomenuti BDI indeks svojom je prošlotjednom izvedbom (+6,1%) nadmašio korespondirajuća izdanja na domaćem tržištu, te su, osim već spomenute Atlantske plovidbe, i ostali su brodari dali solidan doprinos pozitivnoj izvedbi tržišta (kojom se CROBEX našao u plusu od 0,6%), a mjereno promjenom prosječne cijene, najdalje je otišla Uljanik plovidba (ZSE:ULPL-R-A), namaknuvši 4,3% rasta. Društvo su im (na ljestvici dobitnika) pravili Ledo (ZSE:LEDO-R-A) i Konzum (ZSE:KNZM-R-A), pri čemu je potonji našao i među rijetkom skupinom izdanja s više od milijun kuna prometa.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[yawn] uh ja mal odspavao i sto imam vidjet cca 43M prometa a kad sam otisao prilec prije cca sat vremena 30M.Ode ja sad fino na kavicu[yawn]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Evo još će JDPL završiti u minusu (trenutno -0,84 %). Sve više mi se čini da neko vrijeme zaista više nema smisla ulagati na ZSE… Barem dok se malo ne vrati “ratio” na tržište[cry]

nelikvidnost žešća, izgleda da je danas srbija u fokusu, dobro je, bar ne padamo [sad]

a baš je lijepo krenulo…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

Dizanje crobexa u zadnjoj sekundi za 0,3 s 1 dionicom INE, sramota.

Nista ekipa, svi smo dugorocni inverstitori zasada [lol] [lol] [lol]

New Report

Close