Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Miro, vi izgleda niste ni svjesni što bi se dogodilo u nekim scenarijima o kojima spekulirate, možda i bolje, jer bi vas bilo strah vlastitih razmišljanja, ne ide to baš tako. Kad bi crobex probio suport liniju, to sigurno ne bi bilo zbog želje fondova.

Fondovi trenutno plešu na tankoj žici, no za ovu korekciju nisu krivi. Ulagači u fondove mogli su trpiti minuse s obrazloženjem da padaju burze u cijelom svijetu, ali ako se ovaj oporavak burzi nastavi (a hoće) kako bi onda naši fondovi ulagačima objasnili da im vrijednost udjela i dalje pada dok se drugdje oporavlja? Uz to, ulagači su navikli na velike prinose i fondovi će sad morati krenuti u akciju jer će ih ulagači jednostavno napustiti i otići dalje! A to onda znači prisilnu rasprodaju dionica, katastrofične natpise u novinama itd.
Dosta je da jedan fond bude u gabuli s isplatama i počela bi masovna histerija i bježanje iz SVIH fondova. S ovakvim cijenama na burzi vrlo su blizu toga, tako da ne treba očekivati da će fondovi namjerno još gurnuti cijene dolje jer bi time sami prepilili granu na kojoj sjede i ostali bez ulagača. Toliko glupi ipak nisu i zato će uskoro (možda već sutra) krenuti rast tržišta, na zadovoljstvo svekolikog ulagačkog puka (osim onih koji još čuče u kešu). [wink]

Ignore: KressoM, delux

dobro sad sam i ja malo zaglibio… ali recimo mogu birat dionice jednu po jednu… imaju podatke na sta se dizu margini… sa prinosma u tom slucaju mogu balansirati… ne bi izazvali povlacenje kapitala…

Štovše, ja ne bi podjenjivao male i srednje invenstore, ja bi čak ustvrdio da su jako pomogli obrani crobexa na ovom nivou, i ja među ostalima, i kolege [thumbsup] Fondovi baš i nisu, sad su oni na redu [thumbsup]


CROBEX se trenutno nalazi gledajući TA na snažnoj zoni podrške(linija 300 dnevnog pomičng prosjeka,linija Ralf Regresion Channel indikatora i 23,60 Fibonacci linija povrata).Kad bi se ona ipak probila smatram da bi to bila katastrofa za naše tržište kapitala jer je sljedeća zona podrške na 3760 bodova.
Umajući u vidu navedeno mislim da je pitanje dana ili sata kada će fondovi reagirati i dići CROBEX.

Da i krene opet dole nema šanse da se ne bi branila snažna psihološka granica od 4000 bodova. [smiley]

You either do it right or you get eliminated!


Štovše, ja ne bi podjenjivao male i srednje invenstore, ja bi čak ustvrdio da su jako pomogli obrani crobexa na ovom nivou, i ja među ostalima, i kolege [thumbsup] Fondovi baš i nisu, sad su oni na redu [thumbsup]

pa bas se o tom i radi, ja vise kesa nemam sve je u dionicama… a vjerujem dosta tih malih i srednjih investitora je u slicnoj situaciji… sada fondovi mogu s burzom sto zele… nema obrane od malih i srednjih investitora koji bi bili ravnopravni suparnik fondovima…

Ni fondovima nije u cilju da dionice dosegnu ath za 3 godine, tako da mislim da će uskočit. Bilo bi potrebno zaista puno loših stvari da se support probije IMHO [thumbsup]


pa bas se o tom i radi, ja vise kesa nemam sve je u dionicama… a vjerujem dosta tih malih i srednjih investitora je u slicnoj situaciji… sada fondovi mogu s burzom sto zele… nema obrane od malih i srednjih investitora koji bi bili ravnopravni suparnik fondovima…

Upravo to.
Sjest, predahnut i cekat, cekat, cekat.
Pustit burzu i posvetiti se necemu sto smo zanemarili.

Ovo s fondovima je dosta problematično. Ako dođe,ne daj bože,do daljnje korekcije i pada cijene udjela fondova od svega par postotaka, oni se mogu pozdraviti sa cijelom godinom. Panika je zavladala već sad dobrano među udjelničarima nenaviknutim na ovakve situacije, i kapital im je već otišao, a na udaru su naročito mali fondovi.
Čak mi ovo izgleda u jednom dijelu kao situacija istiskivanja malih od strane velikih što je apsolutni debilizam, jer
tržište ne može funkcionirati bez jednih i drugih. Osim toga sve više dolazi do izražaja apsolutna nepripremljenost i nesposobnost naših precjenjenih fond menađera. U suštini oni su tu da oplode uloženi novac, a ne da ga puše.
U situaciji kad azijska, evropska, pa čak i američka tržišta zadnjih par dana rastu, cijene udjela u našim fondovima padaju. Meni je jasno kad padne moj portfelj koji je u potpunosti izložen na jednoj burzi, ali fondovi navodno široko diverzificiraju svoj portfelj.?Ma dajte molim vas! Čak više i ne vjerujem u neke prevelike igre brdskobalkanskog tipa već u totalnu nesposobnost ljudi u fondovima. Njih još samo drže preostale ovce za šišanje, ali će im i one odmaglit vrlo brzo nastave li tako. Budite sigurni u to! Radio sam dugo vremena s ljudima i lovom i naučio nešto: čovjek će stvarno svašta izdržat,ali htjeli mi to priznati ili ne, NE DIRAJ MU NOVAC, tu je najosjetljiviji….
BTW, već mi je pun kufer raznoraznih financijskih pametnjakovića koji se slikaju po televiziji i novinama unazad
par mjeseci. Njih ima dvije vrste: oni koji nemaju love pa sad likuju,te oni koji su nesposobni da zarade lovu (tuđu) pa opravdavaju svoju nesposobnost…..

http://whycroatia.blogspot.com/


CROBEX se trenutno nalazi gledajući TA na snažnoj zoni podrške(linija 300 dnevnog pomičng prosjeka,linija Ralf Regresion Channel indikatora i 23,60 Fibonacci linija povrata).Kad bi se ona ipak probila smatram da bi to bila katastrofa za naše tržište kapitala jer je sljedeća zona podrške na 3760 bodova. Umajući u vidu navedeno mislim da je pitanje dana ili sata kada će fondovi reagirati i dići CROBEX.

3760 i nije tako lose

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

zzidak:

CROBEX se trenutno nalazi gledajući TA na snažnoj zoni podrške(linija 300 dnevnog pomičng prosjeka,linija Ralf Regresion Channel indikatora i 23,60 Fibonacci linija povrata).Kad bi se ona ipak probila smatram da bi to bila katastrofa za naše tržište kapitala jer je sljedeća zona podrške na 3760 bodova. Umajući u vidu navedeno mislim da je pitanje dana ili sata kada će fondovi reagirati i dići CROBEX.

3760 i nije tako lose

vjeruj mi bilo bi jako loše makar bio 300% u kešu.izgubila bi se gomila investitora i vjeruj mi godinama se nebi oporavilo.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

zzidak:

CROBEX se trenutno nalazi gledajući TA na snažnoj zoni podrške(linija 300 dnevnog pomičng prosjeka,linija Ralf Regresion Channel indikatora i 23,60 Fibonacci linija povrata).Kad bi se ona ipak probila smatram da bi to bila katastrofa za naše tržište kapitala jer je sljedeća zona podrške na 3760 bodova. Umajući u vidu navedeno mislim da je pitanje dana ili sata kada će fondovi reagirati i dići CROBEX.

3760 i nije tako lose

Nije valjda da si i ti prijatelju prodao dionice? Ako jesi napravio si životnu grešku.[shocked]

New Report

Close