Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Netko pokupio BLJE-R-A 14:22:39 2.830 komada po 319,00 kuna902.770,00.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Na Tehnici ukupno na prodaji 245 dionica koje se nalaze u 5 prodaja , zadnja na 5000 . Jaaako dobri rezultati dolaze.

Zaista je strašno izgubiti novac

Nova studija ljudskog mozga pokazala je da strah od gubitka novca može nalikovati strahu od fizičke boli. Zato su veliki igrači na burzama napetiji od onih koji se igraju sitnišem.

“Ovo otkriće moglo bi baciti novo svjetlo na činjenicu da neki ljudi, koji donose financijski visokorizične odluke, kao što su brokeri na burzi, ponekad razviju poremećaje napetosti”, rekao je Mauricio Delgado sa Sveučilišta Rutgers.

U novoj su studiji Delgado i kolege pozvali 15 studenata da dobrovoljno kockaju na računalu, koje im je, bez njihovog prethodnog znanja, uvijek davalo dobitak od 59 dolara.

Tada im je bilo rečeno da će ili izgubiti 6 dolara ili će zarađena suma ostati 59 dolara. No, tim su porukama prethodile različite boje na monitoru.

U sljedećem dijelu pokusa, umjesto gubitka 6 dolara, studenti su primali blagi elektrošok u zapešće. I opet su rezultatu prethodili monitori u različitim bojama. Dobrovoljci su ubrzo naučili kakav ishod predstavlja koja boja.

Bez boli nema zarade
Snimke mozga, napravljene dok su sudionici pokusa gledali monitore, pokazale su da su boje povezane s gubitkom od 6 dolara ili elektrošokovima inducirale sličnu količinu aktivnosti u dijelu mozga nazvanom strijatum. U prethodnim su istraživanjima znanstvenici aktivnost u tom dijelu mozga povezali sa strahom od fizičke boli.

Istraživači su pratili i provodljivost kože ispitanika, čime se mjeri znojenje koje ukazuje na stres. Boja koja je govorila ispitanicima da slijedi gubitak ili elektrošok uzrokovala je gotovo identično relativno povećanje provodljivosti kože.

“Nova studija je zanimljiva jer je prvi put povezala aktivnosti u strijatumu sa strahom od financijskog gubitka”, komentirao je Read Montague s Medicinskog koledža Baylor u Houstonu, koji nije sudjelovao u istraživanju.

Delgado kaže da studija pruža čvrsti dokaz da novac može uzrokovati pravu ustrašenu reakciju u mozgu. Kaže da njihovi rezultati mogu pomoći u objašnjenju zašto neki ljudi, koji donose visokorizične financijske odluke, ponekad razviju probleme s napetošću.

Society for Neuroscience
Rutgers University: Mauricio Delgado

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


Na Tehnici ukupno na prodaji 245 dionica koje se nalaze u 5 prodaja , zadnja na 5000 . Jaaako dobri rezultati dolaze.

ovo baš i nije neki komentar
[smiley8]

Nije niti taj… nije valjda to zbog netrgovanja trenutno sa varteksom pa se nema što drugo pisati?

Bez uvrede molim [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti


Nije niti taj… nije valjda to zbog netrgovanja trenutno sa varteksom pa se nema što drugo pisati?

Bez uvrede molim [smiley2]

drži se ti davanja dubokoumnih savjeta za dizanje margin kredita,a zaobiđi VART

Izgleda da sam ostao bez brokera.

Se sjećate slučaja MMTZ i otkaza trojici. Izgleda da je moj popušio otkaz.

Službeno je na “bolovanju”.[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

darko09:

Na Tehnici ukupno na prodaji 245 dionica koje se nalaze u 5 prodaja , zadnja na 5000 . Jaaako dobri rezultati dolaze.

ovo baš i nije neki komentar
[smiley8]


Ako ovo nije komentar trgovanja onda ne znam šta je.Prodaje nema , dionice se čuvaju . Jesi zadovoljan ?


Ako ovo nije komentar trgovanja onda ne znam šta je.Prodaje nema , dionice se čuvaju . Jesi zadovoljan ?

ajde sad je malo ipak bolje[smiley2]

Ne mre čoek biti zadovoljan vidiš kako odmah piše… I to samo zbog brata [smiley4]

nema mi druge nego se zae..ti

darko09:

Ako ovo nije komentar trgovanja onda ne znam šta je.Prodaje nema , dionice se čuvaju . Jesi zadovoljan ?

ajde sad je malo ipak bolje[smiley2]


Hvala . Da znam tromjesječne rezultate stavio bih na forum, ali po poslovima koje izvode mislim da su odlični. Pozdrav !

Jel to moje oči dobro vide, zar je FNVC ( još ) na 505 kuna??
A BRA analize , zar ne daju očekivane rezultate??[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close