Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bull trap je situacija u kojoj tržište pada, pa se onda oporavi par dana pa onda nastavi padati, recimo CROBEX padne s 5.000 na 4.000 pa poraste na 4.200 (Bull trap), pa padne na 3.500. Svi koji su kupovali od 4.000 do 4.200 su upali u bull trap. Normalno, može se to primjeniti i na dnevno trgovanje, ali mislim da si ovaj put falija.

Ponavljam: ova korekcija nema uporište u hrvatskoj ekonomiji. Jednostavno dobro nam ide: poslovi, zarade, nezaposlenost …

I love the Smell of Profits in the Morning

ono gore objasnjenje je zasto nam je takvo trziste kod nas a Fazan je rekao za US i bull trap

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Bull trap je situacija u kojoj tržište pada, pa se onda oporavi par dana pa onda nastavi padati, recimo CROBEX padne s 5.000 na 4.000 pa poraste na 4.200 (Bull trap), pa padne na 3.500. Svi koji su kupovali od 4.000 do 4.200 su upali u bull trap. Normalno, može se to primjeniti i na dnevno trgovanje, ali mislim da si ovaj put falija. Ponavljam: ova korekcija nema uporište u hrvatskoj ekonomiji. Jednostavno dobro nam ide: poslovi, zarade, nezaposlenost …

Na kraju kad Crobex padne na nulu i ode u minus, još ćemo biti i dužni[wink]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Zabluda je da stranci povlače i bježe glavom bez obzira. Da smanjuju neke pozicije s tim se slažem. Evo primjer KOEI. Bank of NY je prodala 3.000 komada, a imala je gotovo 110.000 komada. Ako ovim tempom nastave izlaziti, trebat će im barem 2 mjeseca. Meni se to čini kao štreberski risk managament ili nešto slično. Vipy će to bolje objasnti, on je na ti sa tim engleskim izričajima.

I love the Smell of Profits in the Morning


Zabluda je da stranci povlače i bježe glavom bez obzira. Da smanjuju neke pozicije s tim se slažem. Evo primjer KOEI. Bank of NY je prodala 3.000 komada, a imala je gotovo 110.000 komada. Ako ovim tempom nastave izlaziti, trebat će im barem 2 mjeseca. Meni se to čini kao štreberski risk managament ili nešto slično. Vipy će to bolje objasnti, on je na ti sa tim engleskim izričajima.

proucavo sam i zakljucak je
3000×1000 je 3,000,000kn. to je otprilike iznos koji je fond menadzer dobio za bonus zato sto je odabrao za HR kao zemlju za ulaganje[lol]
Naravno za nagradu je kupio gradiliste u Istri s pogledom na more gdje ce odmoriti svoje gerijatorske kosti kad za to dodje vrijeme[lol] [lol] [lol] [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Jako me zanima mirkoslavov top 10 u petak,
http://www.mojnovac.net/forumi/forumdisplay.php?f=21&page=11&order=desc
za one koji nemaju taj link, ne stignem ovako sve pratiti.

nije da dozivam, ali ujutro bi moglo bit zesce panike na europskim burzama, pazi ovo

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=a_4VyhJYfZfQ&refer=home

trenutno su daily futuresi od DAX30a na -100 bodova, a FTSE100 na -65 bodova, DJIA -136

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!


Zabluda je da stranci povlače i bježe glavom bez obzira. Da smanjuju neke pozicije s tim se slažem. Evo primjer KOEI. Bank of NY je prodala 3.000 komada, a imala je gotovo 110.000 komada. Ako ovim tempom nastave izlaziti, trebat će im barem 2 mjeseca. Meni se to čini kao štreberski risk managament ili nešto slično. Vipy će to bolje objasnti, on je na ti sa tim engleskim izričajima.

pa niti ne mogu naglo izlaziti kad nema ko da pobere.Nisu nasi mirovinci jedini na planeti,svugdje u svijetu ih ima i svi su sirom.I njima gori u vlastitom dvoristu i zato izlaze iz tudjeg dvorista.Nastradaju uvijek najmanji,pa srednji i mozda veliki.Sto bi postigli NY da pukne 110k komada na ask,ljestvica bi se spustila i tak stalno.Ak lupaju po bidu, kratko sto se vidjelo u korekciji kak su pojedine dionice ostale bez bida ili prejeftino za izlaz.Ak si primjetio mirovinci se uopce nisu trudili braniti cijene dok nije doslo do grla.U biti to su samo moje kalkulacije u glavi

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Evo dežurnog!!!!!!!!!!!!
Australia ASX 100 +16.20 +0.35% 4,570.80 1/31 1:21pm
Australia ASX All Ords +14.00 +0.24% 5,679.30 1/31 1:21pm
Australia ASX Mid-cap 50 -26.70 -0.45% 5,792.70 1/31 1:21pm
Hong Kong Hang Seng +36.32 +0.15% 23,690.01 1/31 10:26am
Hong Kong HSCC Red Chip +2.96 +0.06% 5,066.33 1/31 10:26am
Japan Nikkei 225 +73.13 +0.55% 13,418.16 1/31 11:00am

ako nama prijeti inflacija
zasto kuna jaca?

Pitanje: hoćemo li danas pratit NIKKEI ili HANG SENG ? Naravno, da smatram da nemamo veze sa svjetskim indexima, nego se iskrcavaju stranci(nadam se ne potpuno)[huh]


Duser:
” Nevera: ” …jer je vise nego jasno sta se desava zadnjih 10 -ak dana.
” što? meni nije jasno [huh] ”
I meni također….

Ne zna se tko pije tko plaća, bolje se ne zamarati time. Jedino što se može zaključiti je da je CASH na cijeni (uz zlato i ostale kovine)

New Report

Close