Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


To je stvarno super.Šta da ja kažem minus 20 % a sa PDBA već 1.5 godinu u minusu i svaki dan govorim sutra prodajem.Ali kad se uvijek nećemu nadamo…..

jako puno investitora muči istu brigi..pa i ja samo na drugim dionicama…kad reći dosta…

fundamenti.blog.hr - vjeruj u fundamente! moj skype: markoqc5

BDI povukao za sobom likvidnost na ZSE.

još da hnb kapne koju kunu u sustav, bit će super sutra, za fed ne sumnjam da će rezati.


mislim da FED treba bit veceras oko 8 po nasem vremenu ako se ne varam….

U 20h i 15min

Nikad nemoj biti dole jer te dole noge bole. Up,up,up


još da hnb kapne koju kunu u sustav, bit će super sutra, za fed ne sumnjam da će rezati.

o cemu ti pricas????????
ulazi u znanje kako bi ledasi rekli


BDI povukao za sobom likvidnost na ZSE.

bojim se da je ovo samo privremeno. a ionako nasi nemaju capesize
to ti sve godvori o nasim investitorima

ZSE: Analitičari očekuju rast Crobexa
Većina analitičara danas na Zagrebačkoj burzi predviđa blagi porast cijena dionica, no i oprez ulagača u očekivanju novih vijesti iz kompanija te odluke američke središnje banke Fed o kamatnim stopama.
Od 12 anketiranih analitičara brokerskih tvrtki, njih osam očekuje danas porast Crobexa, a po dvoje njegov pad i stagnaciju.
Jučer je Crobex završio trgovanje na 4.488 bodova, 1,3 posto u plusu. Redovni promet bio je ispod 55 milijuna kuna.

“Očekujem blaži oporavak cijena dionica. Nizak jučerašnji promet i blagi oporavak Crobexa ukazuje da su ulagači oprezni”, ocjenjuje situaciju na tržištu Goran Vorkapić, broker i investicijski savjetnik tvrtke To One.
“Trenutno je na burzi prilično mirno razdoblje, a ulagači iščekuju bilo kakve nove vijesti”, kaže Vorkapić.
Tržišni sudionici čekaju odluku Feda o kamatnim stopama. Nakon prošlotjednog smanjenja za 0,75 postotnih bodova, očekuje se novi rez kamata od 0,25 do 0,50 postotnih bodova.
Analitičari se slažu da bi smanjenje kamata u SAD-u imalo pozitivan učinak na burze diljem svijeta.
Pozorno će tijekom dana pratiti i zbivanja na globalnim burzama. Američki indeksi jučer su blago ojačali.
“Očekujemo blago pozitivan dan s fokusom na odluku Feda o kamatnim stopama. Na Wall Streetu je zabilježen blagi porast indeksa, no objavljen je niz poslovnih izvješća za četvrto tromjesečje, koji ukazuju na pad poslovnih aktivnosti kompanija, posebice u sektoru čelika”, kaže Tomislav Kovalisko, voditelj brokerskih poslova i investicijski savjetnik Volksbanke.

Na burzi se očekuju i nove vijesti iz Turske vezane uz ponudu Agrokora za preuzimanje maloprodajnog lanca Migros.
Nadalje, polako počinju na tržište pristizati i prva poslovna izvješća kompanija za prošlu godinu, poput izvješća Magme i Hrvatske poštanske banke.
U Hininoj anketi pojedini analitičari ističu da bi fokus tržišta, uz dionice kompanija iz sastava Agrokora mogao biti i na financijskim dionicama.
A nakon što je Upravno vijeće Lučke uprave Rijeka jučer na svojoj sjednici prihvatilo prijedlog o pokretanju postupka raskida ugovora s japanskom tvrtkom Kajima Corporation o izgradnji novog kontejnerskog terminala, neki analitičari kažu kako bi se i dionica Luke Rijeka mogla naći u fokusu.
H
30.01.2008.

NEZNAM DA LI MOGU PRIMJETITI ALI ZADNJA DVA, TRI DANA NIJE ZA TRADERE. MOŽDA SE ZATO LAGANO PENJEMO. A I LIKVIDNOSTI NEMA.[sad]

Lakše je imati starog neprijatelja, nego novog prijatelja!


NEZNAM DA LI MOGU PRIMJETITI ALI ZADNJA DVA, TRI DANA NIJE ZA TRADERE. MOŽDA SE ZATO LAGANO PENJEMO. A I LIKVIDNOSTI NEMA.[sad]

neznam kak ti primjetis al ja primjetim da me bole usi od tvoje galame.Daj se stisaj malo i pisi malim slovima

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Hvala kolegi forumašu koji je postao “permanentni kružni tijek burze u ljusci oraha”

sada sam ga isprintala i čeka ga uramljivanje na zidu iznad monitora.

čini mi se danas; da neki B1 želi van na B2 iz jedne velike R-A ,ali isključivo po cijeni koja njemu odgovara…


ŠPANCIR: ” BDI povukao za sobom likvidnost na ZSE. ” bojim se da je ovo samo privremeno. a ionako nasi nemaju capesize to ti sve godvori o nasim investitorima

A što to govori?


Gledam ovu ATPL, ko da je netko odlučio reći e sad bi bilo dosta, neš me više je…. da vidimo mogu li ja više kupititi li ti više prodati.

Stvarno se netko zaigrao, ali posteno. Ovo bi se moralo vidjet po nekoj promjeni u top 10.

Svatko danas trguje na burzi ali rijetki ostaju psihicki zdravi!

New Report

Close