Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

plavi:

Nisu fondovi u škripcu, barem velika većian njih, varaš se, ali čekaju povoljan trenutak za kupovinu većih razmjera. Da li je to Kosovo, Zerp ili nešto drugo vidjet ćemo.

ne bi se složio da fondovi nisu u škripcu…možda novčani…
gotovo svi dionički i mješoviti fondovi nalaze se na razinama gdi su bili prije 8 mjeseci…pa ako to nije kriza, onda ne znam šta je…i ako im ove trenutne cijene nisu povoljne za kupovinu, onda ne znam koje im jesu….


marcipane ja sam mislio da si ti sposoban za bolje postove..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

, dakle smanjenje prometa u toj situaciji je i te kako pozitivan moment.

Slažem se sa Plavim ![thumbsup]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Take negativne relativističke tvrdnje može pisati samo onaj tko je sve raspordao sa popriličnim minusom, i moli boga da sada jerftinije uđe kako bi smanjio gubitke. Kupnje na svim likvidnim dionicama ima i te kako, dakle smanjenje prometa u toj situaciji je i te kako pozitivan moment. [thumbsup]

da sam bar sve rasprodao…nikad u životu nisam bio s više novaca u dionicama…i da, dobar dio njih mi se crveni…al mi ne pada na kraj pameti prodavat…
molim da mi se nabroji na kojim to likvidnim dionicama ima kupnje…
nadam se da se svi slažemo kako ima trenutno puno jeftinih dionica na našem tržištu…pa šta onda ti fondovi na koje se toliko pozivate ne počnu kupovat…možda jer čekaju još niže ono što je trenutno povoljno?i ne znam kako to može pomoći nama ako će se oni ukrcavat na još nižim razinama od ovih koje su povoljne…stvarno ne znam….

evo jedan razlog za tebe, marcipane.. makli kupnju da vide kolko su ljudi u stanju spustiti ask.. pa kad ga dovoljno spuste…

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

zasto bi kupovali po ovim razinama, odnosno otkud znas da ne kupuju. Pitanje je zasto bi dizali si cijenu dionica koje ih zanimaju. Ovako si mogu na ovim razinama puno jednostavnije slagati idealni portfelj…. sve su dionice pale, bez obzira opravdano ili neopravdano s obzirom na rezultate- idealna prilika za preslagivanje, IMHO

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Današnja preporuka

Poslije ručka popijte čašicu vina iz KUTJEVAČKOG PODRUMA,
poslije toga zasladite s čokoladom ZVEČEVO.

I ne brinite, sve će biti u redu.

da…to je istina…mali kupuju…a veliki prodaju….
pogledaj malo naloge na PTKM, INGR, INA, TNPL, ATPL, KOEI i ostalim “likvidnim” dionicama…[bye]

Postavlja se pitanje;
nije li prodaja dionica od strane fondova istog osnivača mirovinskom fondu tog istog osnivača zakonski kažnjiva obzirom da navodi na mogučnost malverzacije cijenama dionica.
Svima je jasno da mirovinci ne kuouju od drugih(pogotovo pakete) već od svojih fondova , jer su tim fondovima postali jedino pribježište za osiguranje likvidnosti gotovine, ako netko izlazi (ipak su u istoj kući na pozajmice obračunavaju kamate)
Osobno mislim da je ovo posao za HANFA-u, jer i največem laiku je vidljivo kako to utjeće na tržište vrijednosnim papirima.

mali su kupovali inu na IPO-u, ingru na 50 000, KOEI na 1400 isl.. sad kupuju veliki (ponovno)

KOEI je stvarno podcijenjen, iako nema neku dobit ima ogromnu perspektivu.. a ak padne jos 200-300 kuna vjerujem da floricic nece imati nista protiv dokupa..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

nije samo KOEI podcijenjen…a da veliki kupuju, onda cijena ne bi klizila ovako dolje kako klizi na većini dionica…a i likvidnost bi bila veća…
a osim toga, zašto bi sad kupovali…kad će moći još niže…


da su barem kolege u pravu kad tvrde da će se trend uskoro promijeniti…jer je raspoloženje na forumu poprimilo sive tonove…a da tržište reagirao suprotno od iščekivanja većine (a većini su trenutno torpedirani prinosi…i ne naziru kraj ovom crvenilu)
unatoč očekivanju pojedinaca boljih dana….Amerika, Azija i Europa se još uvijek crvene…i naravno, mislim da ne treba naglašavati kako se mi nećemo zazeleniti, a oni će i dalje čamiti u crvenom…treba doći do preokreta na globalnoj razini…jer ova korekcija je ipak globalnih razmjera…
a onda dalje ne treba zaboraviti da je naše tržište još opterećeno kojekakvim ZERP-ovima, sredstvima iz pretpristupnih fondova, izborima u Srbiji, stanju na Kosovu, povlačenju stranog kapitala, našim fondovima koji su se našli u teškoj situaciji zbog povlačenja sredstava iz fondova i još zbog hrpe malih ulagača koji su ušli u svijet dioničarstva kroz IPO HT-a….
ali…burza je kako su kolege rekli, nepredvidiva…pa nam ne preostaje ništa drugo nego da se nadamo da će i dalje biti nepredvidiva i da će uskoro doći dan kad će se sve zeleniti…onako…neočekivano…

Kolega marcipan, nisu stvari na burzi uvijek baš tako jednostavno objašnjivo običnim činjenicama. (I Newton bi bolje prošao, a ne bi izgubio toliko puno na burzi, da se moglo sve izračunati matematički…) Psihološki faktor – kako ljudi (sudionici tržišta kapitala) doživljavaju neku vijest, događaj, najavu itd. – često je daleko važniji od same te činjenice. U bikovskom tržištu svaka negativna vijest se ublažava, u bikovskom potencira…
Moguće je da će stvari zbilja nastaviti ići negativno i da će se zbilja poklopiti sve moguće negativne činjenice i pretjerana reakcija tržišnih subjekata na njih, ali to uopće ne mora biti tako: ZERP se može riješiti vrlo lako (a izgleda da je i na putu); tko kaže da se strani fondovi mahom povlače?; mnogo novih IPO-ulagača već je vjerojatno pobjeglo (neke osobno poznajem i ovo potvrđujem); komu je u interesu toliko potenciranje utjecaja američkog gospodarstva na nas i naše prilike? … Bez velikog polemiziranja samo želim reći kako su stvari uvijek moguće i drugačije od onoga što većina očekuje, a to se najčešće i dogodi…

eto na Belju stiglo više od 2000 komada na prodaju na 340 kn…sigurno neki daytrejder…[lol]
a i na KOEI ima po 950 opet kolko hoćeš…

New Report

Close