Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da su barem kolege u pravu kad tvrde da će se trend uskoro promijeniti…jer je raspoloženje na forumu poprimilo sive tonove…a da tržište reagirao suprotno od iščekivanja većine (a većini su trenutno torpedirani prinosi…i ne naziru kraj ovom crvenilu)
unatoč očekivanju pojedinaca boljih dana….Amerika, Azija i Europa se još uvijek crvene…i naravno, mislim da ne treba naglašavati kako se mi nećemo zazeleniti, a oni će i dalje čamiti u crvenom…treba doći do preokreta na globalnoj razini…jer ova korekcija je ipak globalnih razmjera…
a onda dalje ne treba zaboraviti da je naše tržište još opterećeno kojekakvim ZERP-ovima, sredstvima iz pretpristupnih fondova, izborima u Srbiji, stanju na Kosovu, povlačenju stranog kapitala, našim fondovima koji su se našli u teškoj situaciji zbog povlačenja sredstava iz fondova i još zbog hrpe malih ulagača koji su ušli u svijet dioničarstva kroz IPO HT-a….
ali…burza je kako su kolege rekli, nepredvidiva…pa nam ne preostaje ništa drugo nego da se nadamo da će i dalje biti nepredvidiva i da će uskoro doći dan kad će se sve zeleniti…onako…neočekivano…

Ne bih se složio sa gornjim postom marcipana , nije bitno raspoloženje na forumu , već trenutak kada će fondovi odlučiti krenuti u kupnju. TReba pitati Šprajca jesu li fond manageri još na skijanju?[wink]

Amerika , Azija i Europa su se bitno oporavili krajem prošlog tjedna , a mi nismo, već smo stagnirali tonuli i dalje.
U minusu smo od početka godine preko 18 %, ne znam ima li i koliko takvih indexa u svijtu sa takvim minusom.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

stranci najvjerojatnije izlaze, vjerojatno moraju, prevelika izloženost. naši fondovi žele to debelo iskoristiti. (jedna od teorija)

[cool][cool][cool]
[smiley][smiley][smiley]


Ne bih se složio sa gornjim postom marcipana , nije bitno raspoloženje na forumu ,

nisam ja rekao da je raspoloženje bitno…odi par stranica unatrag…
fondovi trenutno nisu u stanju pokrenuti neku jaču kupnju i time prokrenuti trend jer su u škripcu…imaju velikih isplata…
Da oporavili su se indeksi u SAD-u, EU i Aziji u dva dana nešto sitno…a koliko su prije toga padali?i još uvijek padaju…
A mi smo u minusu preko 18% zbog značajne uloge stranog kapitala, a jedan dio tog kapitala se izgleda odlučilo povuć s našeg tržišta…
A kolko ima u svijetu takvih tržišta kapitala kao što je hrvatsko?
[wink]

plavi:

Ne bih se složio sa gornjim postom marcipana , nije bitno raspoloženje na forumu , ”

nisam ja rekao da je raspoloženje bitno…odi par stranica unatrag…
fondovi trenutno nisu u stanju pokrenuti neku jaču kupnju i time prokrenuti trend jer su u škripcu…imaju velikih isplata…
Da oporavili su se indeksi u SAD-u, EU i Aziji u dva dana nešto sitno…a koliko su prije toga padali?i još uvijek padaju…
A mi smo u minusu preko 18% zbog značajne uloge stranog kapitala, a jesan dio tog kapitala se izgleda odlučilo povuć s našeg tržišta…
A kolko ima u svijetu takvih tržišta kapitala kao što je hrvatsko?
[wink]

U minusu smo više nego strani indexi, što je potpuni nonsens.
Nisu fondovi u škripcu, barem velika većian njih, varaš se, ali čekaju povoljan trenutak za kupovinu većih razmjera. Da li je to Kosovo, Zerp ili nešto drugo vidjet ćemo.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Likvidnost je rapidno pala u odnosu na prošli tjedan.


Likvidnost je rapidno pala u odnosu na prošli tjedan.

a to je loše…

U ovom slučaju JAKO DOBRO !

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Nisu fondovi u škripcu, barem velika većian njih, varaš se, ali čekaju povoljan trenutak za kupovinu većih razmjera. Da li je to Kosovo, Zerp ili nešto drugo vidjet ćemo.

ne bi se složio da fondovi nisu u škripcu…možda novčani…
gotovo svi dionički i mješoviti fondovi nalaze se na razinama gdi su bili prije 8 mjeseci…pa ako to nije kriza, onda ne znam šta je…i ako im ove trenutne cijene nisu povoljne za kupovinu, onda ne znam koje im jesu….


a to je loše…

To ćemo vidjet još, možda se prodaja, pogotovo stranih fondova, ispuhala a zbog neizvjesnosti situacije ne usude se ni kupci lupati po asku. Ovakva stagnacija bi mogla potrajati još neko vrijeme pa ćemo onda vidjet gdje ćemo.

Croblack:

Likvidnost je rapidno pala u odnosu na prošli tjedan.

a to je loše…

Loše bi bilo kada ne bi bilo kupnje, a kupnje na većini likvidnijih dionica ima i te kako.
Pogledaj malo. DAkle ima se kome prodati ali se sve manje prodaje po tim cjenama, dakle složio bih se sa lukijem – DOBRO JE ![thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

U svakom slučaju u ovakvim situacijama je dobro da je rasprodaja stala. Nadam se samo da to nije uzimanje predaha da se skupi dovoljno naloga na kupnji.

New Report

Close