Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

odrađuju se margin callovi, no njih vjerojatno ima za cijeli tjedan! [smiley]

-1,68

99 % sam siguran u ovaj scenarij:
fondovi, da žele samo prodati a ne usput i srušiti cijene, sad bi odmah podigli cijene za 10% i ljudi bi vidjeli da se konačno oporavljamo i krenuli u kupnju a fondovi bi tada lakše prodavali i to po višim cijenama nego sad. Ili recimo da podižu po 2 % na dan. Ali oćito su tu posrijedi druge igre. Fondovi prodaju sami sebi(iovako imaju svi zajedničku kasu) a usput kupuju od plašljivaca po niskim cijenma.
Svatko ko je na burzi najmanje godinu dana, mora to znati.


primus: ” Mislim da tu nema nikakve zavjere fondova ili kojekakvih drugih grupacija, najvjerojatnije nema keša, banke traže svoje margin kredite a stranci izvlače šta se da izvući. I svi lagano pušimo. ” nisam ni sanjao da ću postati pljuger ! [sealed] [angry]

Misli da i oni sada koji izlaze i kapitaliziraju dobit, vrlo dobro znaju do kuda mogu ići.Ni njima nije u interesu srušiti cijelo tržište. Sada izvlače onoliko koliko mogu.


zvone101: ” primus: ” Mislim da tu nema nikakve zavjere fondova ili kojekakvih drugih grupacija, najvjerojatnije nema keša, banke traže svoje margin kredite a stranci izvlače šta se da izvući. I svi lagano pušimo. ” nisam ni sanjao da ću postati pljuger ! [sealed] [angry] ” Misli da i oni sada koji izlaze i kapitaliziraju dobit, vrlo dobro znaju do kuda mogu ići.Ni njima nije u interesu srušiti cijelo tržište. Sada izvlače onoliko koliko mogu.

Vidim te među njima.[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Ajme što svi kukate, k’o neke babe ste!! [rolleyes]

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

bojim se da je došlo vrijeme kada će se sve više nas početi tješiti s onom…”tako dugo dok se ne proda, ništa nije izgubljeno”…
a kad se ta izreka počinje primjenjivati na većinu…onda ne može nikako biti dobro…jer nam je prije bila utjeha pad ostalih burzi u regiji i svijetu…pa kad su one rasle, mi smo padali…a eto…nije ni to dugo trajalo…i sad je sve izglednije da je situacija i više nego ozbiljna…i da čak rezanje kamatnih stopa nije pomoglo,tek je prouzročilo kratkotrajni efekt…ipak sad je vidljivo da je situacija puno kritičnija i ozbiljnija nego što se mislilo…i tko zna koliko će biti vremena potrebno da se tržište oporavi…a tko zna na kojim će cijenama do početka oporavka biti neke dionice…masa ih je već sada popadala za 40-ak posto, pa se smatra njihova kupovina povoljnom….al nitko ne garantira da se neće moći kupiti s još većim diskontom…

Vidite da su fondovi ove godine “manje loši” od Crobexa a dosad je uvijek bilo suprotno. Zar vam to ne govori da se fondovi igraju s nama?

da se primjetiti da se i ne prodaje baš mahnito, većina je izišla koji su mislili

A kako stoje indeksi u EU dajte link

Moram priznati da mi je ovoliki pesimizam na forumu dobar znak da će vrlo skoro doći do promjene trenda prema plusu. Otkada posljednjih godina pratim dionice, mogu reći da je kretanje tržišta redovito išlo suprotno od očekivanja većine. Tako je primjerice bilo i prošle godine nakon prodaje PLIVE, pa onda u siječnju, pa ove godine, a sličan model vidi se i ranije…

U skladu s tim uvjerenjem danas sam kupio KORF, a spremam se polako i na još nekim interesantnim dionicama[cool]


A kako stoje indeksi u EU dajte link

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close