Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

stari moj , bez brige, poznam je ja po mirisu…
Pozdrav

Bluzmenu, pedofilu stari, treba te prijavit društvu za zaštitu ovaca ![thumbsup]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Miro25: ” dejanR: ” ” Po tebi fondovima odgovara stanje stvari i gubitak u prosjeku 10%? Kako će s takvim Istina. A kad pocnu pumpat burzu/cijene i shodno tome cijene njihovih udjela krenu prema gore, svi ovi koji su izasli iz fondova ce se opet vratiti ali po visim cijenama. Sve je to jedno neprekidno ”kolo srece”.

i ono glavno: fondovi ne žele da ljudi jednostavno drže novce u njima. oni žele da ga povlače pa vraćaju, tako zarađuju hrpe novaca na ulaznim i izlaznim naknadama. što veće oscilacije izazovu, to je njima veća zarada.

uz janjetinu obavezno ide mlada kapulica.[lol]


Ovakvo stanje ne odgovara nikome, a ponajprije malim ulagačima. Zbog nestabilnog regionalnog okruženja svatko se nada da će kroz tjedan ili dva moći možda još jeftinije kupovati. U prilog nam nikako ne ide nadolazeća inflacija koja je neizbježna, smanjenje javne potrošnje u ovoj godini, moguća prolongacija ulaska u EU, i po svemu usporavanje gospodarskoga rasta. Sve to zajedno + globalna svjetska zabrinutost rezultiraju ovom letargijom. Ali biti će bolje, u to sam uvjeren.

Ovakvo stanje odgovara Vama!!!

Dragi moji .. ….ani Vi znate koji, (sto nemate vremena, vec samo procitati na brzinu) ne vjerujte ovim kvazi strucnjacima i znalcima koji prosrfaju cijeli internet da bi bili prvi informirani. Oni su uglavnom dobro potkozeni i dobro je da su toliko splaseni da sada prodaju sto jeftinije.

Tako Vi mozete kupiti jeftinije i to dionice po nominali, onih firmi za koje se ne bojite da ce propasti, i jos ako su proglasene kao prioritet vlade, onda stvarno ne trebate imati straha. Logicno je da treba poticati proizvodnju i izvoz, a ulaskom u europu neke firme i vlasnistva koja imaju jednostavno i ako padne trziste nemogu biti cijenom nize nego sada. Zato npr. PTKM, ADRS, PODR … ne moguce je da budu jeftinije, jer su prakticki u nominali, a PTKM i nize. A dobit na njima je tisucu posto sigurna ako ih kupite na dugi rok, i to visestruko veca nego orocenje ili bilo kakva stednja.

Cuvajte se dionica koje su rasle po 300% i vise. Nikad neznate kako nisko ce ih vlasnici zabiti uzimanjem profita, a i ujedno da ponovnim kupovanjem jeftinih naprave novi krug zarade na njima.

Sretno!

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Dečki index opasno raste, pogodite zašto?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

evo nas skoro u +[proud]

Pogledaj DLKV trži se na cijeni od 1.375kn po kojoj sam ga kupovao u petom mjesecu prošle godine!?!?.
Tko tu koga.

i to mislim da cemo dan zavrsit cca.+1

jesam li optimistican??[smiley]

Sonniboy:
” Ovakvo stanje ne odgovara nikome, a ponajprije malim ulagačima. Zbog nestabilnog regionalnog okruženja svatko se nada da će kroz tjedan ili dva moći možda još jeftinije kupovati. U prilog nam nikako ne ide nadolazeća inflacija koja je neizbježna, smanjenje javne potrošnje u ovoj godini, moguća prolongacija ulaska u EU, i po svemu usporavanje gospodarskoga rasta. Sve to zajedno + globalna svjetska zabrinutost rezultiraju ovom letargijom. Ali biti će bolje, u to sam uvjeren.

Bit će bolje kad ti sjedne svježii kapital, a dotle drukaš na korekciju, a ?!
Biće da si učio zanat od Znanca !
Ko te nezna s maslom bi te pojeo, drukeru ![thumbsup]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

izgleda da ce biti i peti napad odozdola na 4500 danas. upravo ga je probio drzmo fige da ostane iznad. za sada dobro ide.

cipp:

OK, mislim da je vrijeme da se i kod nas odriješi kesa. Europa sva u plusu, Amerika futursi u plusu, jedino papci pokušavaju nas dovest u zabludu!

Kesa se nece tako skoro odrijesit… fondovima nije u interesu da krenu u shoping nego ce i dalje rusit cijenu… ova korekcija je ko narucena dosla za fondove… vecina im je love u kesu sto se moze i vidjeti iz njihovog gubitka u vrijeme korekcije, dok je crobex roknuo za 15% oni u prosjeku imaju gubitke 7%… iz toga je vidljivo da znaju sto rade… margini su se poceli palit… puno je panicara koji su novi u svijetu dionica… ekipa koja nesto kuzi o dionicama je bez kesa jer nisu ocekivali tolku korekciju… to koriste fondovi i nisko se postavljaju i stalno micu letvicu na dole… mislim da je sada najpametnije bjezat u dionice s fundamentima i dobrom dividendom… ovo sve ostalo ce biti tobogan…

Potpisujem.

New Report

Close