Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

krejzihors:

LKPC u pozitivnoj blokadi? tko kupuje sad i ovako diže cijenu? a u tijeku izglasavanje dokapa…

možda oni koji se nadaju da neće danas proći dokap

Vjerujem da ima još onih koji misle da ako danas kupe da ostvaruju pravo upisa. [huh]

Hell is Empty and all the Devils are Here


Malo ste previše zabrijali na fondove.
Tko bi apsorbirao ovo sve što stranci istresaju da nema fondova? Kaj bi trebali lupat po asku?
Nisu fondovi krivi za globalnu krizu i strah inozemnih ulagača kod nas.
Pričekajmo još malo. Pretrpili smo i teže trenutke prije par dana pa možemo još malo pričekati.

Pozdrav i strpimo se još koji dan [thumbsup]

O kakvoj globalnoj krizi ti pričaš? Daj ne blebeči, si čitao današnje vijesti. Prije 3 dana je kriza prestala a sad je stanje suprotno, sad je euforija. Osim kod nas. Evo, sad slabe plusevi u Evropi sad će opet rušitelji burze pisati o krahu. A moraju valjda vani i stati, ne mogu 100 dana za redom imati plus 6.

Ipak nadam se da su vijesti jučer smirile ulagače u fondove i da će fondovi prestati s rasprodajom. Možda već danas. A onda ćemo valjda slijediti svijet i nadoknaditi ubrzo – 20 Crobexa i nakon toga se još 30% vinuti do ljeta. To bi bilo normalno i to očekujem.[thumbsup]


Simone: ” Ovo je zadnji put da objašnjavam…pa ću detaljno Burza je puna ljudi koji neznaju ali se i ne trude da saznaju. Većina od njih nije na ovom forumu (ne napadajte me odmah), već je uložila u fondove jer su sigurniji. Kad je počela frka ljudi su počeli povlačiti lovu iz fondova. Fondovi rasprodaju da namaknu keš da namire ljude koji povlače. Nije ih briga po kolko prodaju jer ne snose odgovornost za cijenu koja pada na malog xy koji im je dao lovu (“što ćete, takva je situacija na tržištu”). Jučer nismo rasli više upravo zbog toga…kad se situacija s fondovima smiri…evo nas na 5 k. ” Ajde jedno pitanje za raspravu koliko kod nas ima fondova i kolika je potreba za fond menadzerima? Sa svim duznim postovanjem, kod nas fali ovakvih osoba. Razgovarao sam s nekima i njihovo znanje nije takvo da mogu upravljati s lovom na profesionalnoj razini

Potpisujem

Mislim da sam pročitao negdje da se iz KD investmenta žale na nedostatak kvalitetnih fond managera, a vidi se i po tome kako im ide[lol]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Jel moze neki komentar o sljedecem razmisljanju:
“Crobex ne slijedi pozitivan trend vani jer je 2007 u RH bio balon koji se sad ispuhava i malo je vjerojatno da ce se skoro vratiti na razini prije nove godine “

Evo upravo čujem da nije izglasan dokap za LKPC [angry]

Obzirom da su svi fondovi u debelom minusu u 2008. vrijednost pojedinačnih udjela je također smanjena. Kako smo proteklih dana imali globalnu paniku vjerovatno je i broj isplata u fondovima rastao. U takvoj situaciji fondovima nije u interesu braniti cijene dionica i vrijednost svoga udjela jer bi u tom slučaju isplaćivali više onima koji su u bežaniji. Logično, zar ne. Kad se situacija smiri i pritisak na isplate iz fondova padne, tada će i fondovi krenuti s kupnjom i povećavati vrijednost udjela. Fondovi se vode istom logikom kao i svi drugi, a to je zašto isplatiti više ako možeš manje. Prosto ko pasulj [cool].

ništa od dokapitalizacije Luke[shocked]


Potpisujem Mislim da sam pročitao negdje da se iz KD investmenta žale na nedostatak kvalitetnih fond managera, a vidi se i po tome kako im ide[lol]

Fond manageri bi htjeli plaće od 50 tisuća kuna mjesečno, aimaju jedva 10 tisuća.
Zato tako i rade ofrlje.
Neka stave natječaj ovdje na forum. Ovdje je svaki drugi kvalitetniji od nekog fond managera.[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

Ne znam da li neko prati trenutnu promjenu u odnosu na cijenu otvaranja. Kod mene se sve crveni osim BLJE-R-A i PTKM.

Izgleda da ce prvi napad danas na 4500 poceti u iducih pola sata.

pilar


ništa od dokapitalizacije Luke[shocked]

ajme koji gubitak ljudi i jos ovdje uvazenog kolege koji je prodao mislim JDPL da bi usao zadnji dan u LKPC.ajme bas mi je zao,ajme ne mogu zamisliti kolko je tu ljudi rasprodalo jeftino dobre dionice samo zbog dokapa[cry] .Stvarno nisu u redu da to rade ulagacima,da nemaju svoju rijec[angry]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Hm, ali drzava se duzna rijesti svog udjela u LKPC. Kako ce to sad izvest?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close