Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

che
Osobno ne vjerujem u tu priču jer mi nismo Amerika da nam tržište ide dolje narednih godinu dana, pa kolike bi cijene dionica bile onda?

Doduše kad ameri padnu 1% mi padnemo 3%,tako da je nama ne treba godinu dana pada za strašno loše rezultate,tomi rješimo u puno kraćem roku..[undecid]

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....


macro: ” Netko, (ne da mi se tražiti po forumu), je predskazao pad CROBEX-u na 4500 sa 5200, bilo je to mislom prije 3-4 tjedna. Molio bi dotičnog kolegu da se očituje je li to lupio samo onako , odnosno da pojasni na bazi kojih pokazatelja , tada, je zaljučio cca 20% ovog strmoglavog pada. Zahvaljujem ” Ako se mogu uključiti, što se tiče ovog pada, pogledajte graf ktretanja Crobexa uočite trend i vidjelo se odavno da bi dno moglo biti na cca 4500 bodova, inače to još nije nikakva garancija da smo se definitivno odbili, ako u slijedećem razdoblju nakon očekivanog rasta ponovno padnemo, ali ovaj put ispod te razine, bojim se da nas čega dugoročniji negativan trend Crobexa. Osobno ne vjerujem u tu priču jer mi nismo Amerika da nam tržište ide dolje narednih godinu dana, pa kolike bi cijene dionica bile onda? Ukratko proučite malo Tehničku analizu i tumačenje financijskih grafikona i bit će vam mnogo toga jasnije.

ja nazalost ne znam tumaciti grafikone,kupila sam razne knjige i polako ucim,ono sto sam shvatila
TA vrijedi za analizu proslosti a buducnost ovisi koliko o gledanju u grah toliko i o TA
ako sam u krivu,probajte mi staviti neki grafikon i protumaciti sto ce dalje biti,probacu shvatiti
[undecid]

1.Na koju foru je crobex jučer bio + 2,05 % ?!
2. Ako danas ne odemo barem 3-5%, pa u ponedjeljak i utorak barem po 1-2 % , mislim da smo u krizi.
Ovo nije bila neka znanstvena metoda izračuna a kamoli TA , ovo je samo slutnja.
Ima li netko podatke za burzovne indexe?Ako ima , mislim da smo mi najviše pali od Nove godine[bye]


kako su jučer sve europske burze bile u naglom rastu, sinoć američke i južno mameričke, jutros je u aziji i australiji strašan rast burzi, može se zaključiti da mi danas a još je i petak sigurno idemo dolje. kod nas ti je sve kontra, i kada je sigurno nešto ni to nije sigurno i tako to biva.[angry]

a ja mislim da ćemo ipak danas gore. hoćemo okladu?

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

ja mislim da cemo jako gore ali potajno se nadam padu jer nisam uspio kupiti sto sam namjeravao

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9


toka: ” kako su jučer sve europske burze bile u naglom rastu, sinoć američke i južno mameričke, jutros je u aziji i australiji strašan rast burzi, može se zaključiti da mi danas a još je i petak sigurno idemo dolje. kod nas ti je sve kontra, i kada je sigurno nešto ni to nije sigurno i tako to biva.[angry] ” a ja mislim da ćemo ipak danas gore. hoćemo okladu?

Idemo gore polako. Čemu negativnost.[thumbsup]
Po mojoj procjeni nas slijedeći tjedan čeka barem jedan dan minusa Crobexa, a onda dalje.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


macro: ” Netko, (ne da mi se tražiti po forumu), je predskazao pad CROBEX-u na 4500 sa 5200, bilo je to mislom prije 3-4 tjedna. Molio bi dotičnog kolegu da se očituje je li to lupio samo onako , odnosno da pojasni na bazi kojih pokazatelja , tada, je zaljučio cca 20% ovog strmoglavog pada. Zahvaljujem ” Ako se mogu uključiti, što se tiče ovog pada, pogledajte graf ktretanja Crobexa uočite trend i vidjelo se odavno da bi dno moglo biti na cca 4500 bodova, inače to još nije nikakva garancija da smo se definitivno odbili, ako u slijedećem razdoblju nakon očekivanog rasta ponovno padnemo, ali ovaj put ispod te razine, bojim se da nas čega dugoročniji negativan trend Crobexa. Osobno ne vjerujem u tu priču jer mi nismo Amerika da nam tržište ide dolje narednih godinu dana, pa kolike bi cijene dionica bile onda? Ukratko proučite malo Tehničku analizu i tumačenje financijskih grafikona i bit će vam mnogo toga jasnije.

odlicno, a sad hoces reci da su grafovi sami sebi svrha? Da je apsolutno nevazno npr. sto cini crobex, sto se dogadja s firmama koje cine crobex, sto ako nam ovi za NATO u 4 mjesecu kazu, da zao mi je Albanija ide u unutra, a vi ste toliko zaostali da vas ne zelimo, kakva ce biti izvjesca, sto se dogadja s ovim xxxx iz US, kakvu ce mirovinci politiku imati,,,,

ovo sto si ti objasnio se zove u logici:
POGRESKA, KRUG U DOKAZU…

Naravno da nam TA pomaze, ali prema ovom ispada da je sama sebi svrha!!!!!

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


” Dugoročni prinosi na prošlogodišnjim razinama su teoretski nemogući ili barem ne postoji nitko na svijetu koji je takve prinose ostvario na rok od 10 godina. Ako gledamo duge rokove, oni će biti povezani s rastom ekonomije, znanja, tehnologije. Najbogatiji svjetski investitor Warren Buffet je ostvario prinos od 22 posto u više od 30 godina. Zanimljivo je da Buffet još uvijek drži dionice Washington Posta, a kupio ih je za 11 milijuna dolara na početku svoje karijere. One danas vrijede više od milijardu dolara.” Ma vidi ti to: Samo na jednoj dionici – nešto što je bilo 11 mil, a sada je više od 1 milijarde, a zaradio samo 22% u svom životu. Da je i nama takvih 22%.

Kolega Mise naucite osnove matematike pa se onda javite.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


mise99: ” ” Dugoročni prinosi na prošlogodišnjim razinama su teoretski nemogući ili barem ne postoji nitko na svijetu koji je takve prinose ostvario na rok od 10 godina. Ako gledamo duge rokove, oni će biti povezani s rastom ekonomije, znanja, tehnologije. Najbogatiji svjetski investitor Warren Buffet je ostvario prinos od 22 posto u više od 30 godina. Zanimljivo je da Buffet još uvijek drži dionice Washington Posta, a kupio ih je za 11 milijuna dolara na početku svoje karijere. One danas vrijede više od milijardu dolara.” Ma vidi ti to: Samo na jednoj dionici – nešto što je bilo 11 mil, a sada je više od 1 milijarde, a zaradio samo 22% u svom životu. Da je i nama takvih 22%.” Kolega Mise naucite osnove matematike pa se onda javite.

Aha , zato ja naš PDV 22% !!
Po BUFFETU !

tko zna objasniti što u TA znače 3 dna crobexa, sa sve manjim šiljcima


Che: ” macro: ” Netko, (ne da mi se tražiti po forumu), je predskazao pad CROBEX-u na 4500 sa 5200, bilo je to mislom prije 3-4 tjedna. Molio bi dotičnog kolegu da se očituje je li to lupio samo onako , odnosno da pojasni na bazi kojih pokazatelja , tada, je zaljučio cca 20% ovog strmoglavog pada. Zahvaljujem ” Ako se mogu uključiti, što se tiče ovog pada, pogledajte graf ktretanja Crobexa uočite trend i vidjelo se odavno da bi dno moglo biti na cca 4500 bodova, inače to još nije nikakva garancija da smo se definitivno odbili, ako u slijedećem razdoblju nakon očekivanog rasta ponovno padnemo, ali ovaj put ispod te razine, bojim se da nas čega dugoročniji negativan trend Crobexa. Osobno ne vjerujem u tu priču jer mi nismo Amerika da nam tržište ide dolje narednih godinu dana, pa kolike bi cijene dionica bile onda? Ukratko proučite malo Tehničku analizu i tumačenje financijskih grafikona i bit će vam mnogo toga jasnije. ” ja nazalost ne znam tumaciti grafikone,kupila sam razne knjige i polako ucim,ono sto sam shvatila TA vrijedi za analizu proslosti a buducnost ovisi koliko o gledanju u grah toliko i o TA ako sam u krivu,probajte mi staviti neki grafikon i protumaciti sto ce dalje biti,probacu shvatiti [undecid]

TA naravno je samo statistički alat i ništa drugo. Istina je da nitko ne može predvidjet budućnosti, no TA nam pomaže da povećamo vjerojatnost predviđanja događaja što nikako ne znači da će tako stvarno i biti, no ja sam imao jako dobre preko 90% tne pogotke kretanja tržišta upravo primjenjujući TA, no svjestan sam itekako da tako nije moralo biti.
Ipak najjednostavnije je da ulažete dugoročno tako ćete najmanje pogriješiti, dakle odaberite nekoliko fundamentalno dobrih firmi, kupite dionice i pogledajte rezultat svog ulaganja nakon npr. 5 godina siguran sam da ćete biti zadovoljni, a TA je za špekulante i vrijedi samo kratkoročno dakle treba stalno kupovati prodavati buljiti u monitor a na dugi rok ne znači baš ništa

Slažem se s mišljenjem da su i naši fond manageri malo zatečeni ovom situacijom, nisu reagirali (kao inače) a sve je tako jeftino! Pa nisu ni oni svemogući, ne znaju ni oni kako će se odvijati situacija u Americi, Aziji, Europi… Iako osobno mislim da ta situacija nije ni trebala na nas utjecati, bliži su nam EU, inflacija, ZERP, Kosovo, Srbija…
Evo sad imamo 2 dana zaredom da se cijeli svijet poklopio u zelenilu, danas moraju počet kupovat i spašavat i svoju guzicu dok stvarno ne počne raprodaja udjela! Dosad je prolazila priča da smo i mi bili u crvenom jer je i cijeli svijet!
Petak je dan za metak, a nakon pogleda na hrportfolio i toliko krvi, ipak su subota i nedjelja u obiteljskom okruženju peviše rizični i mogle bi u ta 2 dana paste mnoge obiteljske odluke poput: ajmo mi to u ponedjeljak prodat dok sve ne izgubimo, vidiš ti, dragi, da su svi u minusu!
Ne očekujem nikakvu veliku i naglu kupovinu kao onu u prosincu, dovoljno je i pomalo jer je sve stvarno jako jeftino!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close