Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja potpisujem svaki dan rasta 0,5%.

na ingri netko lupio po asku. svaka čast.

postavljena nova obrana – 12 kom po 42k

DAX 6,826.98 6:06AM ET 387.77 (6.02%)

Zar i dalje netko ovdje misli da mi imamo ikakve veze sa Europom i svijetom? Pa ljudi nemojte (više) biti naivni. I što ste se uhvatili mirovinaca? Što su oni, Armija spasa? Pa njihovi manageri rade samo za sebe. Zar itko od vas ne zna da uz fond (koji gubi) ide gomila novca (privatnog) koji zarađuje. Veliki privatni investitori koji su vezani uz fondove na bilo koji ilegalan način (fond manageri, njihova rodbina, prijatelji ili partneri) udare po bidu velikom količinom dionica i uhvate još koliko toliko visoku cijenu. Nakon njih nastupaju fondovi koji se istresaju ali na nižim razinama i još spuste cijenu. Pri kraju dana ovi prvi (privatni investitori) kupe natrag dionice na vrlo niskoj cijeni bilo od “svojih” fondova ili od paničara i ostvare vrlo visoku zaradu. Tko gubi? Fondovi (boli ih briga nije njihov novac) i ostali mali koji pokušavaju daytradati i paničari koji rasprodaju kao da je smak svijeta. A u korist im idu i najave tzv. analitičara da će burza porasti i ujutro se dosta malih naivaca skupi da uleti u vlak koji sigurno kreće gore te još svojim optimizmom podignu cijene uvis prvih par minuta. O tome sam pisao na forumu o HT-u pa da se ne ponavljam. I nakon toga slijedi potop. I to se događa već danima. A to su radili i u studenom samo bilo je prvi puta i nije bilo tako očito.

A što se tiče mirovinaca kakva je razlika ostvarili godišnji prinos od 10% ili gubitak od 10%? Ali da svi budu u uskim granicama dobiti ili gubitka. Što ćete napraviti? Prestati izdvajati u drugi stup? Nećete jer nemate izbora. Odabrati drugi fond? Zašto kada su svi sličnih prinosa (dobiti ili gubitka). Dakle vojske spasa nema dok sama ne odluči nastupiti odnosno dok se veliki (i investitori i fondovi) ne dogovore da povuku gore. A kada će to biti? Kada mi mali “izdojimo” kako veli jedan moj frend ili se približi krah burze koji si nitko ne smije dopustiti. A panika na burzi je dopuštena i itekako (za velike igrače) poželjna. Dosta od mene za danas idem nešto i raditi.


asdfgh123: ” Analitičari podijeljeni između pada i rasta Crobexa I eto ti analitičara. ” Ljudi moji, kad bi analiticari znali sto ce biti na burzi, nebi radili ko analiticari. Mada sumnjam da postoji netko na svijetu koji sa velikom sigurnoscu moze reci sto ce biti ili nece. Kaotican sustav je burza.

super su mi ti analitičari koji pojma nemaju ni kako su postali analitičari, valjda ih je netko zaposlio na to radno mjesto, pa su se sad našli u nebranom grožđu..
kod nas to izgleda ide samo u jednom smjeru…prema dolje
[bye][lol] [lol]


na ingri netko lupio po asku. svaka čast.

postavljena nova obrana – 12 kom po 42k

I novih 15, sad ćemo vidjeti ako izdrži, onda logički idemo gore, jer prodaja je tanka.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

asdfgh123:

Analitičari podijeljeni između pada i rasta Crobexa

I eto ti analitičara.

Ljudi moji, kad bi analiticari znali sto ce biti na burzi, nebi radili ko analiticari. Mada sumnjam da postoji netko na svijetu koji sa velikom sigurnoscu moze reci sto ce biti ili nece. Kaotican sustav je burza.

Baš gledam analize ovog Petrova na Business.hr-u. Ne znam je li tko primijetio da svaki put u članku spominje x raznih dionica, a u potpisu uvijek stoji da je autor vlasnik dionica HT-a (a dužan je po zakonu navesti da je vlasnik dionica koje je spomenuo, ako ih ima u svom portfelju). Mislim, neš ti analitičara s jednom dionicom. Mogao bih i ja tako biti analitičar: kupim jednu dionicu u IPO-u i prosipam pamet na webu. [rolleyes]

A cuj, mislim od OIF-ovi imaju garantirani prinos, za koji garantira banka. Nitko ne voli gubit novac. Najmanje bankari.

Anyway, za sad izgleda stabilno, mozda ne najljepse, ali stabilno i likvidno.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


A cuj, mislim od OIF-ovi imaju garantirani prinos, za koji garantira banka. Nitko ne voli gubit novac. Najmanje bankari. Anyway, za sad izgleda stabilno, mozda ne najljepse, ali stabilno i likvidno.

nema nikave garancije kod njih

Dobro Rijeka govori, puno govori, malo kaže, ali to malo zvuči i pametno. Iako nije sve tako crno bijelo, manipulacije ima.

Evo recimo Tehnika, cijena je 8.850 kuna. Ne može ni to vječno dolje. Otpora će biti samo je pitanje na kojoj razini.

Također, nakon ovakih strelovitih padova, svi oni kojima knjiga ništa ne znači, a žele brzo okrenuti novac preći će u štrebere koji kupuju, čitaju knjige i uče i na taj način ne žele samo brzo okrenuti novac, a svojim prijateljima neće samo tako okrenuti leđa jer tržište pada. Nema krivca, to je tako.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


asdfgh123: ” na ingri netko lupio po asku. svaka čast. postavljena nova obrana – 12 kom po 42k ” I novih 15, sad ćemo vidjeti ako izdrži, onda logički idemo gore, jer prodaja je tanka.

na ingri sa 200.000 kuna se dođe na 44000. i to već bolje zvuči

deimos:

A cuj, mislim od OIF-ovi imaju garantirani prinos, za koji garantira banka. Nitko ne voli gubit novac. Najmanje bankari. Anyway, za sad izgleda stabilno, mozda ne najljepse, ali stabilno i likvidno.

nema nikave garancije kod njih

Da, fakat, imaju neki zivotni osiguravatelji, neku bijedu.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Dobro Rijeka govori, puno govori, malo kaže, ali to malo zvuči i pametno. Iako nije sve tako crno bijelo, manipulacije ima. Evo recimo Tehnika, cijena je 8.850 kuna. Ne može ni to vječno dolje. Otpora će biti samo je pitanje na kojoj razini. Također, nakon ovakih strelovitih padova, svi oni kojima knjiga ništa ne znači, a žele brzo okrenuti novac preći će u štrebere koji kupuju, čitaju knjige i uče i na taj način ne žele samo brzo okrenuti novac, a svojim prijateljima neće samo tako okrenuti leđa jer tržište pada. Ne krivca, to je tako.

Drugi mirovinski stup moram puniti, ali OIF ne moram. A OIF živi od naknade. Pa koliko uloga toliko para.

New Report

Close