Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…e sad vidim da je Amerika dobro završila….možda i bude dobro…

Ha, ha pa sinoć smo dobar dio naš forumaša pratili USA-u ko sportski prijenos. Iz minus 2 u plus 2,5. Za minus su jučer rekli u vijestima a danas ujutro nisu rekli da je preokrenuto u debeli plus. Očito su mediji ti koji namjerno stvaraju paniku.[cry]

Dobro je što nisu +10% i slično, to je opasno jer sutra može biti -10%. Neka padne još ako treba da se potpuno stabilizira, bitno je da se smiri što prije. Jer svaka euforija završava katastrofično, zar ne?

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ali mi smo najpametniji, pa ćemo sad izvuć Kosovo i njegovu neovisnodt i idemo opet dole.[bye]

Morao sam sam naći. Crobex od Nove godine pad 15 % a Dow Jones 5%.
Da je bilo suprotno, shvatio bi ali ovo nema smisla, Idemo up, treba nadoknaditi sve to.[thumbsup]

Za opću kataklizmu na našoj burzi, između ostalog kriv je i Tomislav Petrov business.hr.

Ja sam mu jučer uputila pismenu zamolbu, da pozitivnije intonira napise na portalu, jer su bili živčani, paranoični, nakon njegovog lošeg nastupa na NOVA TV- s čim očito nije bio zadovoljan, jer su kritike
na nastup bile loše, kao da se mrzovoljan i bijesan istresao na portalu.
Nakon toga ,na portalu pojavio se ribič koji peca na lijepom sunčanom danu…. / bože dragi/
P/k se smirila, ljudi su prestali panično prodavati, situacija je ,kao i u svijetu, krenula mirnijim tempom..
Ubrzo nakon toga, skinuo je taj tekst, zamijenio ga novim , još bjesomučnijim…. sve je počelo padati
ko ludo… kriza je otišla nekontrolirano pod zemlju……….!
I što onda reći takvim ljudima, kojim upravljaju bilom nacije… ? Da su zli…? / premalo je ……………

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

FUTURE ON HOLD

Sanader neće popustiti

Premijer je telefonirao Olliju Rehnu i rekao da ne pristaje na odgodu primjene ZERP-a. Tako su odnosi EU i Hrvatske pali na još niže grane. Sanader je priznao da je moguća i blokada pregovora.
Pa sad mi kažemo da sami sebi ne kopamo jamu.
Pa šta sad očekivati od burze.[bye]

Miami, u pravu si 100%, ali tragedija je da je 95% ljudi zločesto i ljubomorno, a ašta onda očekivati od burze. Pogledaj naslove u dnevnim novinama i samo crne vijesti na naslovnicama, niti jedne pozitivne. Izgleda da samo katastrofični događaji prodaju novine, a kad nastupi euforija i pozitivne stvari svi viču baloni, koji će puknuti i tako u krug ….

Cijeli svijet je pametan i nitko ne voli gubiti novce, zato i ovo rade sve da se smiri stanje. kapitalisti mogu dozvoliti da izgube 5% od zarađenih 20% ali nikako da idu u minus, a kod nas je sve napoako, dok netko ne propadne ne valja ništa, zato kad je na podu udari gajoš nogom …


FUTURE ON HOLD Sanader neće popustiti Premijer je telefonirao Olliju Rehnu i rekao da ne pristaje na odgodu primjene ZERP-a. Tako su odnosi EU i Hrvatske pali na još niže grane. Sanader je priznao da je moguća i blokada pregovora. Pa sad mi kažemo da sami sebi ne kopamo jamu. Pa šta sad očekivati od burze.[bye]

Za ono što ti sad imaš mnogi si ginuli. A ti bi to sada ne rasprodao nego i poklonio samo da tebi ostane koja kuna viška viška u đepu.
Samo naprijed Drivo, nedaj se pa makar ja izgubio i zadnju paru.

Soros: Recesiju u razvijenom svijetu pratit će suprotan trend u zemljama u razvoju
Business.hr/Hina
23.01.2008 17:51
Pročitaj komentare(11)
Godišnji sastanak Svjetskoga gospodarskog foruma (WEF) u Davosu otvoren je u srijedu pozivima supredsjedatelja poslodavcima neka pokažu inovativnost i suradnju u upravljanju kako bi odgovorili na izazove kao što su gospodarska nestabilnost i klimatske promjene, stoji na internetskim stranicama WEF-a.
Vezane vijesti

Soros: Svijet pred najgorom financijskom krizom od Drugog svjetskog rata

Tradicionalan skup gospodarstvenika i političara, koji će u pet dana održati više od 240 zasjedanja s 2,500 sudionika, počeo je u švicarskom zimovalištu nekoliko dana nakon potresa na svjetskim tržištima kapitala koji su izazvali pad burzovnih indeksa zbog straha od recesije u Sjedinjenim Državama.

Milijarder George Soros pozvao je u srijedu vlade na masovnu injekciju regulative i nadzora nad financijskim tržištima čije su pretjerane slobode, drži Soros, izazvale “ne jednu redovitu krizu, već kraj jednog doba”.

Nastavi čitati
Oglas:

“Vlasti se moraju uključiti i pregledati knjige” financijskih institucija i dati jamstva da će “spasiti, čak preuzeti banke koje su postale nesolventne”, rekao je, a prenosi agencija Associated press.

Soros je predvidio preraspodjelu moći i bogatstava jer “će recesiju u razvijenom svijetu pratiti suprotni trend u zemljama u razvoju”.

Ekonomist Nouriel Roubini ocijenio je u raspravi da “postoji teška recesija u SAD-u, da je u tijeku usporavanje rasta u zemljama koje će biti nove gospodarske sile te da je nastupilo veliko usporavanje u Europi”.

U sličnoj raspravi vođenoj lani u Davosu, Roubini je bio jedini koji je predvidio financijsku krizu u SAD-u što se kosilo s tada vladajućim općim optimizmom, podsjeća agencija France presse.

Na skupu bi u srijedu poslije podne trebala govoriti američka državna tajnica Condoleezza Rice, nakon privatnih sastanaka s pakistanskim predsjednikom Pervezom Musharrafom i afganistanskim Hamidom Karzaijem.

U Davosu će se ove godine naći i 27 šefova država i vlada, 113 ministara, te vjerski vođe i raznorodni stručnjaci.

Slažem se i nisam tako mlad pa znam dobro sve, ali šta je onda slao generale u Haag, zašto onda nije rekao NE Europi, nego je skidao gaće pred onom svrakom Carlom. A šta se tiče kuna meni je svjedno i uopće me nije briga, nego samo sam htio reći kakvi smo mi ljudi.

Evo i Njemačka koja je pala strašno danas je veću euforiji.Prije otvaranja je prognoza da će 4 % gore već na otvaranju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Inaće sinoć je Citygroup otišla 10% gore !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

New Report

Close