Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

na temelju tehničke analize pravi početak rasta nam tek prethodi, prošli tjedna zabilježio je “niveliranje” pojedinih dionica, dosta veliki cjenovni skokovi pojedinih dionica… današnji dan je na burzi bio relativno mršav, malo se trgovalo … no izgleda da je to bilo samo “navlačenje prema dolje” onih većih igrača koji kako izgleda danas uopće nisu igrali, već su ispitivali snage i omjere… kakav će biti kraj tjedna ?

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

na dnevniku nove tv bilo je govora o Sanaderovu posjedu Americi, razgovorima i dogovorima, i naravno o nabavi oklopnih vozila i o DDJH koji će dobiti posao s oklopnjacima. Prednost očito ima General dynamics… Izgleda da su za Đuru lijepi dani na vidiku[smiley2]


na dnevniku nove tv bilo je govora o Sanaderovu posjedu Americi, razgovorima i dogovorima, i naravno o nabavi oklopnih vozila i o DDJH koji će dobiti posao s oklopnjacima. Prednost očito ima General dynamics… Izgleda da su za Đuru lijepi dani na vidiku[smiley2]

Hmmm ::) mislim da bi DDJH mogao eventualno izvoziti kombajne u ameriku, a i tu mu je John Deere velika konkurencija, što se tiće oklopnjaka je jaaako mala vjerojatnost …

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

ne radi se o izvozu Ameriku, ali nisam tu da bih poučavao. Imate dosta postova na temi, ako vas baš zanima

tony:

na dnevniku nove tv bilo je govora o Sanaderovu posjedu Americi, razgovorima i dogovorima, i naravno o nabavi oklopnih vozila i o DDJH koji će dobiti posao s oklopnjacima. Prednost očito ima General dynamics… Izgleda da su za Đuru lijepi dani na vidiku[smiley2]

Hmmm ::) mislim da bi DDJH mogao eventualno izvoziti kombajne u ameriku, a i tu mu je John Deere velika konkurencija, što se tiće oklopnjaka je jaaako mala vjerojatnost …

Bljedoliki alesare, Gjuro je proizvodnju kombajna prodao, Linic dogovorio s nekim ( a kim bi drugim ) talijanima. ( isto kao i Arenaturist ) Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

S obzirom da se stalno priča o precijenjenosti tržišta stojim da je potrebno objasniti nekoliko činjenica. Iako, naravno, ima istine u tome, neke hrv. kompanije tek trebaju opravdati svoje rezultate. Zato ću krenuti redom:

PTKM – Petrokemija koliko je poznato u sljedećih nekoliko godina pretvorit će se u dobitnika, i to već od sljedeće godine, a 2010. godine s nekih 40 milijuna kuna
BLJE – Belje – ukoliko ova odina završi s 100 milijuna dobiti i nastavi s rastom dobiti u sljedećem periodu, vrijednost dionice će biti još veća i prije svega opravdana,
KOEI – Končar, tek je počeo da ostvaruje veću dobit, obrtni kapital dobar i budućnost je vrlo izvjesna,
VIRO – ulazak u prvu kotaciju, bit će zanimljiva mirovinskim fondovima, porast prihoda i dobiti ovisit će o mnogo faktora, sve u svemu, ima puno razloga za optimizam kod ove dionice.

Znači, uz sve one pesimiste i one koji su u cashu dakako nije drago da tržište raste, već bi rado htjeli da ono padne čim i što prije.
Također, u sljedećem razdoblju nam dolazi novac od Plive koji će dodatno potaknuti tržište + INA i sve što već znamo.
Zbog većeg broja investitora, što manjih, što većih, ušlo je puno novaca na tržište i stoga su mnoge dionice i one dobre i one koje to nisu, porasle. Prije godinu i pol nije bilo puno investitora, malo pomalo, ali eto, hvala boga, stvari su se promijenile, a po mojem mišljenju tek će se promijeniti u sljedećih dva tjedna.
ADRIS je nova uzdanica, i današnji rekord od 4.650 kuna.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica


S obzirom da se stalno priča o precijenjenosti tržišta stojim da je
potrebno objasniti nekoliko činjenica. Iako, naravno, ima istine u
tome, neke hrv. kompanije tek trebaju opravdati svoje rezultate. Zato
ću krenuti redom:
PTKM – Petrokemija koliko je poznato u sljedećih nekoliko godina
pretvorit će se u dobitnika, i to već od sljedeće godine, a 2010.
godine s nekih 40 milijuna kuna
BLJE – Belje – ukoliko ova odina završi s 100 milijuna dobiti i nastavi
s rastom dobiti u sljedećem periodu, vrijednost dionice će biti još
veća i prije svega opravdana,
KOEI – Končar, tek je počeo da ostvaruje veću dobit, obrtni kapital
dobar i budućnost je vrlo izvjesna,
VIRO – ulazak u prvu kotaciju, bit će zanimljiva mirovinskim fondovima,
porast prihoda i dobiti ovisit će o mnogo faktora, sve u svemu, ima
puno razloga za optimizam kod ove dionice.
Znači, uz sve one pesimiste i one koji su u cashu dakako nije drago da
tržište raste, već bi rado htjeli da ono padne čim i što prije.
Također, u sljedećem razdoblju nam dolazi novac od Plive koji će
dodatno potaknuti tržište + INA i sve što već znamo.
Zbog većeg broja investitora, što manjih, što većih, ušlo je puno
novaca na tržište i stoga su mnoge dionice i one dobre i one koje to
nisu, porasle. Prije godinu i pol nije bilo puno investitora, malo
pomalo, ali eto, hvala boga, stvari su se promijenile, a po mojem
mišljenju tek će se promijeniti u sljedećih dva tjedna.
ADRIS je nova uzdanica, i današnji rekord od 4.650 kuna.

Mislim kolega da je nas “malih” investirora sve više, i to svakim danom. Možemo staviti na papir pa da izračunamo koliko više ugrubo ali to bi bilo gubljenje vremena. Ovo sam saznao iz razgovora sa svojim brokerom.
Naravno da jedna velika grupa želi oboriti cijene da bi opet zaradili ali mislim da im to neće poći za rukom.
Pozitivan trend poslije Plive se neće tek tako prekinuti. A ovo je možda i reakcija na prijetnje iz Hanf-e.
Znam samo da i oni imaju prste u ovoj današnjoj korekciji i da rade stvari koje propagiraju suprotno. Na žalost, žalosno ali istinito.
Sreća da ima onih utvrda do kojih oni ne mogu doći.
Pozdrav!

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.


Dejavue: ” Ali je onda opet pao na 140… ” s VART je danas protrgovano 301# dionica-uz promet od 44228,79kn i prosjek 146,94kn,a to je složit ćemo se premala količina da bi se govorilo o katastrofalnom padajućem trendu[smiley2]kao što bi bilo neozbiljno reći da je nešto i poraslo na maloj količini-ono što je činjenica,to je: -da se očekuje najbolje kvartalno izvješće nakon dosta vremena -da se radi o 1.kotaciji -da se radi o nekonsolidiranoj extra vrijednoj imovini itd. -a dugovi se smanjuju polako,ali sigurno

Gazda vjerujem da si puno duže na buzi o mene i bolje kužiš neke stvari. Zanima me gdje je bid na Varteksu? Jutros nije bilo naloga od 130-150 kn. Čini mi se da na jednoj takvoj dionici koja je u prvoj kotaciji na VSE i ima solidnu likvidnost to nije normalno? Mislim da to plaši male ulagače koji se ne usuđuju kupovati takvu dionicu koju kasnije nemaju kome prodati.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


na temelju tehničke analize pravi početak rasta nam tek prethodi, prošli tjedna zabilježio je “niveliranje” pojedinih dionica, dosta veliki cjenovni skokovi pojedinih dionica… današnji dan je na burzi bio relativno mršav, malo se trgovalo … no izgleda da je to bilo samo “navlačenje prema dolje” onih većih igrača koji kako izgleda danas uopće nisu igrali, već su ispitivali snage i omjere… kakav će biti kraj tjedna ?

Bacio sam malo pogled na RSI i MACD. Iako mi se to ne sviđa jer sam 100% u dionicama, iskreno, RSI je jakooo dugi bio visoko. U ovoj korekciji je malo pao ali to nije dovoljno da se možemo opustiti na malo duže vrijeme. Na MACD-u smo skoro imali buy ovih dana. Opet, čini mi se malo pre brzo. Moj zaključak, mislim da ćemo ipak rasti par tjedana usprkos TA ali uz puno više opreza. Iskreno sam se nadao malo jačoj prije nego je prodana Pliva što bi stvorilo bolje temelje za ovaj rast.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Mislim kolega da je nas “malih” investirora sve više, i to svakim danom. Možemo staviti na papir pa da izračunamo koliko više ugrubo ali to bi bilo gubljenje vremena.
Jedino je pitanje koliki to kapital definira –maalog– ulagača?… [smiley11] Ballpark… 20, 50, 100 tisuća kuna, ili 500?

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.


Gazda vjerujem da si puno duže na buzi o mene i bolje kužiš neke stvari. Zanima me gdje je bid na Varteksu? Jutros nije bilo naloga od 130-150 kn. Čini mi se da na jednoj takvoj dionici koja je u prvoj kotaciji na VSE i ima solidnu likvidnost to nije normalno? Mislim da to plaši male ulagače koji se ne usuđuju kupovati takvu dionicu koju kasnije nemaju kome prodati.

-činjenica je također da se traže veći paketi dionica VART pošto se na burzi protrguje svega par stotina komada dnevno-ako projiciramo npr.da netko želi doći do samo 0,5% VART (cca 7700#) to jednostavno nemože skupiti bez da ozbiljnije digne cijenu-ili da skuplja od radnika koji prodaju u pravilu manje od 100#(za što opet treba vremena)
-a to što “nema bid-a” to može biti i neka vrsta optičke varke jer dovoljno se prisjetiti vremena kad je VART porastao sa 85 kn na cca 120 kn -u tom trenutku također “nije bilo bida i bila je vidljiva kupnja čak na 50kn
-evo npr. prošle godine sam pisao da bi MAIS trebala doći do razine od nekih 350kn i to je tada izgledalo kao SF,a danas je realnost,tako da bih se usudio prognozirati vrijednost dionice VART (kroz cca 1,5-2 godine na također nekih 350kn) pa možda opet bude realnost-važno je samo strpljenje
[smiley2]

Bid or not to bid, ispod 150 slavuja nećete ništa ( tj. vrlo malo ) skupiti, hi,hi,hi to je mišljenje jednog indijanca[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

New Report

Close