Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


daj Vjeko please odmoderiraj kolegu tenkistu. on nam je jedino svitlo, a u tunelu smo. [pray][pray][pray][pray]

pridružujem se i uopće mi nije jasno zašto ga moderiraju [undecid]

tenkista

Gdje ti gledaš da se indexi u Americi zelene. U 17.42 h Dow – 1,37 i Nasdaq – 2,74

deimos

Rizik je po svemu sudeći na svim dionicama [proud]

Floki je još dvije stvari rekao:

– Ulaganje u dionice je dugoročno ulaganje
– Prinosi od ulaganja u dionice su na dugi rok veći od prinosa od ulaganja u druge stvari poput obveznica ili nekretnina

Zašto je mnogima ovdje taj pojam “dugoročno” toliko mrzak i misle da je njihova taktika bolja od onog što govore Graham, Buffet ili Floki.


Gledam Amerikance na finance Yahoo i sve se više zelene, međutim neznam gdje vi vidite prosječan index? Hvala!

http://www.bloomberg.com/index_americas.html



deimos

Rizik je po svemu sudeći na svim dionicama [proud]

Trzistem osim fundamenata i ekonomije vlada i opce psihicko stanje investitora. Kad je ono negativno kao sada, sve dionice dobe po nosu. Na vama ja da izaberete one fundamentalno najjace, koje su nepravedno pretrpjele udarac i njih kupite. One druge prodajte.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Kad kazem fundamentalno najjace, ne mislim nuzno na one sa najmanjim P/E ili slicno. Nazalost, bilo bi prejednostavno da je tako.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Tenkista, najvažniji američki, i azijski indexi su na kućnoj stranici Jahu financa

http://finance.yahoo.com/

Već dugo vas pratim i nisam se nikada javljao ali sam puno naućio i nisam se još opekao(ne s nekim velikim minusom), u ovom masakru sam držao belje i dalekovod s tim da sam belje danas prodao po 360 kn i kupio po prosijeku 332( prvi ulaz mi je bio 315), a dalekovod sam kupio iza korekcije po cijeni od 1580 kn 35 kom i jućer i danas sam ga nadokupljivao tako da sam uspio spustit na 1527 kn, i uzeo sam viro po prosijeku 1441, ostalo mi je još nešto novaca sad me zanima dali sam dobro postupio ako nastavi padati imam još za dokup i jesam li dobre dionice odabrao

Meni se čini da dosta dionica pada gdje stranci imaju udjele , i masovno rasprodaju, na Ingri se čini da izlazi skrbnički račun Skandinavska Enskilda, 15.11.2007. imali su još 600 komada, prije toga su imali 900 kada sam zadnji puta gledao.
Ne vjerujem da imaju još puno, no vidjet ćemo, dobar dio prodaje i rušenja zadnjih tjdana mogao bi biti sa njihove strane. Inaće naravno da su ulazili davno , kada sam ja ušao skrbnički je bio na ca. 900 komada.
Vidim da je i na Adrisu sličana situacija kao i na Ingri prorijeđena prodaja , ali sa velikim količinama, nažalost tamo je situacija lošija, zbog toga što stranci imaju neuporedivo više količinski za prodati.

Na većini drugih dionica prodaja izgleda jako čudno rekao bih dosta prorjeđeno, što se vidjelo i danas ujutro kada je sve naglo poskočilo. Kada se sve stabilizira vjerojatno ćemo krupnim koracima nazad.

Još mi ostalo samo 40 t. to sutra trošim, ako nastavi padati stand by aranžman..
[wink]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Već dugo vas pratim i nisam se nikada javljao ali sam puno naućio i nisam se još opekao(ne s nekim velikim minusom), u ovom masakru sam držao belje i dalekovod s tim da sam belje danas prodao po 360 kn i kupio po prosijeku 332( prvi ulaz mi je bio 315), a dalekovod sam kupio iza korekcije po cijeni od 1580 kn 35 kom i jućer i danas sam ga nadokupljivao tako da sam uspio spustit na 1527 kn, i uzeo sam viro po prosijeku 1441, ostalo mi je još nešto novaca sad me zanima dali sam dobro postupio ako nastavi padati imam još za dokup i jesam li dobre dionice odabrao

Imamo slične prosjeke. Meni je Dlkv 1550, a Viro 1420.

Za Viro sam siguran da je ovo odličan prosjek dok me Dlkv već nekoliko puta razočarao tako da sam odustao od ove dionice. Čim pređe 1700 (kad god to bilo) rješavam ga se i ne vraćam u njega.

Kolega plavi, ja bi podrzao vase misljenje u svezi glede izlaska stranih. Vidlo se prekjucer i jucer. Prekjucer, veliki poklapaju, nista u blokadu. U utorak ujutru naslov u jutarnjem: “Strah na burzi” (vise crnila bilo na prvoj stranici nego kad je Tito umro). Odmah blokade na malim prometima, sa par dionica (panicari procitali i bjeze). Nakon toga, i jucer i danas, poklapanje oprezno.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


….dalekovod sam kupio iza korekcije po cijeni od 1580 kn 35 kom i jućer i danas sam ga nadokupljivao tako da sam uspio spustit na 1527 kn, i uzeo sam viro po prosijeku 1441, ostalo mi je još nešto novaca sad me zanima dali sam dobro postupio ako nastavi padati imam još za dokup i jesam li dobre dionice odabrao

Po meni OK.
Dalekovod svakog dana očekuje odobravanje kupovine Aluminija u Mostaru (već bio cca 1.900 kn), a Viro ti je jaaako solidna dionica (već bio cca 1650 kn). Sada samo strpljenja bez obzira na sutrašnje turbulencije.
[thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

New Report

Close