Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danasnji dan u zargonu – Cistka! [smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Gledam DDJM, sve se danas skida sa 500, načuo sam da i RBA ulazi..Biće tu kruha..[smiley2]

DDJM-R-A 15:22:30 139 500,00 69.500,00
DDJM-R-A 15:10:28 34 500,00 17.000,00
DDJM-R-A 13:30:23 5 500,00 2.500,00
DDJM-R-A 13:27:51 10 500,00 5.000,00
DDJM-R-A 12:22:18 285 500,00 142.500,00
DDJM-R-A 12:20:18 300 500,00 150.000,00
DDJM-R-A 12:12:14 537 500,00 268.500,00
DDJM-R-A 12:12:13 60 499,00 29.940,00

Kupnja – DDJM-R-A
37 480,00
26 472,00
53 471,00
263 470,00
85 466,03

Prodaja – DDJM-R-A
177 500,00
48 540,00
24 545,00
30 548,90
371 550,00


Joj jako mi je zao sto mi neki dan pade na pamet u vezi Adrisa, jer danas kako izgleda neki (“Plavi”) izlaze iz PBZ i Podravke (i drugih) a ulaze u Adris. I sve mi se cini tome nece biti kraja bar jos 3 tjedna. Indijanac cuvaj skalp i prodaj krzno za duhan jer kauboj Nathan mi se nikako ne svidja……

Kolega vidim da se posredno obraćate meni, očigledno dobro poznajete stanje stvari što me navodi na jedinu logičku pomisao – ovo je jedan od rezervnih nickova.
No nema veze , ne ljutim se , nigdje ne piše da nije dozvoljeno imati i deset nickova , je li tako?

Što se tiče mog PBZ-a koji Vas toliko brine , nisam prodao niti jednu dionicu , niti namjeravam tako skoro.
A jednoga dana kada se odlučim iskrcati , tu ste u pravu , iskrcavanje će potrajati , nisam papak pa da stavim sve na prodaju ili još gore lupim sve po bidu i time rušim cijenu. Imam poštovanja prema svakoj dionici i ulagaćima i najbolje znam kako je meni ( nama ) kada se dešavaju ovakve rasprodaje.
Očekujem ( opet ) dobro izvješće, a vama preporučujem ( ako već niste ) da prođete temu PBZ, i malo pročitate postove , imate tamo dosta argumenata i činjenica koje su išle i ići će i te kako u prilog ovoj dionici.

A što se tiće vašeg Adrisa, želim vam svu sreću, međutim meni ova dionica nije niti među primislima ( za uložiti ).Zašto? Pa jednostavno zato što ne vidim budučnost u ovoj dionici. U kuloarima se već naveliko prića o redovnima, mislim da bi vas to i te kako trebalo zaintrigrirati kolega. Ne bojte se , većinski vlasnici će se i te kako pobrinuti za sebe . Fondovi također, iz dvije različite strane imam takav info, da se fondovi naveliko povlače ili misle povući, a idealna prilika koju čekaju je upravo ova kada se ( logički ) nameće povećani interes za ovom ” blue chip ” dionicom. Budučnost duhanske industrije je neupino loša – neki dan čitam u novinama da u cigarete proizvođaći stavljaju mirise čokolade i sl. kako bi privukli mladež i djecu u pomami za ovom bolešću zvanom – duhan. Uprava TDR-a na to je odgovorila da je sve po zakonu – biti će njima zakona čini mi se i previše u dogledno vrijeme.Mislim da je pitanje vremena kada će se krenuti sa sudskim tužbama , a uskoro možemo očekivati ( kao u EU ) striktne zabrane pušenja na svakom zatvorenom prostoru , pušaći će drugim rijećima postati toliko nepoželjni , da će se u konačnici desiti očekivano – smanjenje broja pušaća. Pitajte g. Budišu , kada je prije desetak godina, kao tada okorijeli pušać putovao po Europi , kakve je sve neugodnosti doživljavao.Kako će te tužbe i moguće nagodbe utjecati na bilo ulagaća za ovom dionicom možete samo zamisliti. Ovo što su sada proživljavali sa radnicima i Novim sindikatom biti će mačji kašalj.
Btw. navodno je onaj čelnik sindikata izjavio da će ići do kraja i raskrinkati cijelu ovu priču sa krađom TDZ-a , makar mu to bilo zadnje…
Taman i kada bi se cijena ( opet ) srozala , preveliki je to rizik….kada bih trenutno tražio dionicu sa rizikom prije bih se odlučio za Petrokemiju ili Industrogradnju, nego Adris.

Slijedi objava izvješća , imate li info o očekivanjima?
Navodno će se ove otpremnine vidjeti u rashodovnoj strani……

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Taman i kada bi se cijena ( opet ) srozala , preveliki je to rizik….kada bih trenutno tražio dionicu sa rizikom prije bih se odlučio za Petrokemiju ili Industrogradnju, nego Adris. Slijedi objava izvješća , imate li info o očekivanjima? Navodno će se ove otpremnine vidjeti u rashodovnoj strani……

Kako se usuđuješ uspoređivati Adris sa Petrokemijom ???
PTKM i Adris su kao Chrysler i Zastava !!![smiley1]


Kako se usuđuješ uspoređivati Adris sa Petrokemijom ??? PTKM i Adris su kao Chrysler i Zastava !!![smiley1]

Pa upravo sam napravio suprotno, Adris ne bih niti pod razno, a Petrokemiju bih pod razno….
[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Evo, dok sam ja dobio novce (danas) TPKM mi pobježe sa 210. Šteta.

[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Evo, dok sam ja dobio novce (danas) TPKM mi pobježe sa 210. Šteta. [smiley2][smiley2][smiley2]

Koja ti je to akcija ????[smiley10]

Misliš vrijednosnica?
McIntosh tipkovnica. Nezgodna. [smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


hakela9: ” Kako se usuđuješ uspoređivati Adris sa Petrokemijom ??? PTKM i Adris su kao Chrysler i Zastava !!![smiley1] ” Pa upravo sam napravio suprotno, Adris ne bih niti pod razno, a Petrokemiju bih pod razno…. [smiley1]

Kolega Plavi, jako Vas postujem i nije mi bila ni najmanja namjera izazvati vasu ljutnju. Vasa strucnost mi uvijek puno pomogne. Nemam vise Nikova sto bi vi odma skuzili da ste ikad obratili paznju na mene i citali moje postove koji su specificni.
Zavidim vam na vasoj strucnosti i najcesce dobrim procjenama pa i hrabrosti potrebnoj u pravom trenutku.
No:
1. Plivu ste primjetili tek negdje oko 500 kn, a trebalo ju je primjetiti onog dana kada se trzila po 305
2. Pbz sam ja zapazio u vasim postovima tek iznad 7xx, a trebalo ga je imati vec od 630 najkasnije.
3. S obzirom da moj potpis sve govori, a da ste vi i te kako pametni (mudri cete biti kad se necete svadjati preko foruma) ja vam zelim da Adris zapazite malo ranije….
4. U vezi duhana ste potpuno u pravu pa ce zato izgleda i biti prodana ta proizvodnja i donjet korist kako vlasniku, tako dionicarima i nasoj lijepoj (ako ju volite bit ce te sretni i vi)

“HYPO ALPE-ADRIA-BANK DAILY COMMENT :
….Adris Group and Ericsson NT continued to benefit from the outflows from Pliva as the tobacco-to-tourism group gained 2.4% and hit the highest level since January 2005 of HRK 4,400 while the telecommunication equipment producer rose 2.1% to HRK 2,370. Surge in Adris Group has lately also been spurred by remerging rumours that conglomerate’s tobacco division will become a takeover target…..
(12.10.2006. 16:26, Hypo Alpe-Adria-Bank Research) ”
P.S.
Izgleda nakupovali se Adrisa ali i ERNT-a, vidjet ce mo u kome ce biti srece

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Kolega vidim da se posredno obraćate meni, očigledno dobro poznajete stanje stvari što me navodi na jedinu logičku pomisao – ovo je jedan od rezervnih nickova.
No nema veze , ne ljutim se , nigdje ne piše da nije dozvoljeno imati i deset nickova , je li tako?

Mozda ce zazvucati cudno, ali ucinilo mi se u crticama ovg teksta da vi kolega plavi u svoj svojoj slijeposti aludirate na mene…? Pa zar vi stvarno mislite da bih ja u cilju da vam spustim koristio neki drugi nick? Stvarno sam mislio da imate vise misljenje o meni, kao primjerice ja o vama ali nema veze… taman i da je tako, zar stvarno mislite da bih ja iskoristio ovaj, tek bjedni skok ADRS-a, da vam to utrljam u ranu? Nemojte se zavaravati, za ADRS tek prestoje dobri dani, osim ako nas sve zajedno ne zahebu korejci, a moje nasladjivanje ce zapoceti tek tamo negdje nakon cca 5500 [smiley2]

p.s. na forumu doista koristim samo jedan nick, onaj drugi za slucaj nuzde sam iskoristio tek kad sam potpao pod moderiranje… sve sto imam za reci kazem straight out, bez skrivanja iza kojekakvih nickova…

Samo je jedan nathan47 [smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


Kolega Plavi, jako Vas postujem i nije mi bila ni najmanja namjera izazvati vasu ljutnju. Vasa strucnost mi uvijek puno pomogne. Nemam vise Nikova sto bi vi odma skuzili da ste ikad obratili paznju na mene i citali moje postove koji su specificni. Zavidim vam na vasoj strucnosti i najcesce dobrim procjenama pa i hrabrosti potrebnoj u pravom trenutku. No: 1. Plivu ste primjetili tek negdje oko 500 kn, a trebalo ju je primjetiti onog dana kada se trzila po 305 2. Pbz sam ja zapazio u vasim postovima tek iznad 7xx, a trebalo ga je imati vec od 630 najkasnije. 3. S obzirom da moj potpis sve govori, a da ste vi i te kako pametni (mudri cete biti kad se necete svadjati preko foruma) ja vam zelim da Adris zapazite malo ranije…. 4. U vezi duhana ste potpuno u pravu pa ce zato izgleda i biti prodana ta proizvodnja i donjet korist kako vlasniku, tako dionicarima i nasoj lijepoj (ako ju volite bit ce te sretni i vi)

Kolega Plivu sam primjetio davnih dana a kupio ju prvu puta kada je cijena pala oko 400.
Kasnije sam ju više nadokupljivao oko 524 i 580 ako se dobro sječam.Ne bih rekao da je kasno, neki su ju ” primjetili ” puno kasnije , neki nisu uopće, ili su mislili da je prekasno. U svakom slučaju što se forumaša tiće ja sam ju ako ne prvi , među prvima ” primjetio “. No to i nije tako bitno, dalje, PBZ sam ” primjetio oko 500 , nažalost prodao oko 580 ako se dobro sijećam. Kasnije sam ju kupovao najviše oko 740-780, dokupljivao i na 800 i nešto, te na 920 , 1000 i zadnje 1040. Ponder mi je negdje oko 820.
Što se tiće Adrisa primjetio sam ga davno i spušio( iako dokle je poslije pao , na vrijeme sam pobjegao , glavom bez obzira ) , istina samo koji postotak, ali kako je pušiona do sada bilo za nabrojati na prste jedne ruke, možda još koji ( prst ), nije mi baš bilo drago .Inaće Adris ubrajam u svoje zweimal dionice, odnosno duple pušione ( dionice u koje sam dva puta ušao i dva puta izašao sa gubitkom, vjerovali ili ne ) . Još je samo jedna takva….
Oprostite kolega , pomislio sam da je ovo jedan od rezervnih nikova , očigledno sam pogriješio.
Vidite kako brzo priznam pogrešku, to mi je velika odlika , zar ne?

P.S. Zgodan signature…

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Mozda ce zazvucati cudno, ali ucinilo mi se u crticama ovg teksta da vi kolega plavi u svoj svojoj slijeposti aludirate na mene…? Pa zar vi stvarno mislite da bih ja u cilju da vam spustim koristio neki drugi nick? Stvarno sam mislio da imate vise misljenje o meni, kao primjerice ja o vama ali nema veze… taman i da je tako, zar stvarno mislite da bih ja iskoristio ovaj, tek bjedni skok ADRS-a, da vam to utrljam u ranu? Nemojte se zavaravati, za ADRS tek prestoje dobri dani, osim ako nas sve zajedno ne zahebu korejci, a moje nasladjivanje ce zapoceti tek tamo negdje nakon cca 5500 [smiley2] p.s. na forumu doista koristim samo jedan nick, onaj drugi za slucaj nuzde sam iskoristio tek kad sam potpao pod moderiranje… sve sto imam za reci kazem straight out, bez skrivanja iza kojekakvih nickova… Samo je jedan nathan47 [smiley2]

Ma kolega nathanečetrdesetšest nisi mi bio niti na kraju pomisli stvarno.[smiley7]
Ma znaš da ja tebe cijenim ( pobogu valjda možemo na Ti nakon toliko vremena? ), najviše tvoju osobinu za razvijanjem vlastitog stava u bilo kojoj prilici, a to što si malo kriv u procijenama, bože moj , sutra ću možda i ja pogriješiti , a ti biti u pravu.

Puno sreće u trgovanju i srdačan pozdrav.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close