Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@misko
Ja sam siguran da hoćemo jer zbog njihove neizvjesnosti su naši institucionalci suzdržani.

Ja se ne mogu oteti dojmu, unatoč razmišljanjima mnogih kolega ovdje koji tvrde suprotno, da je ovo naše tržište ipak pod velikom kontrolom fond menadžera i puno manje ovisno o vanjskim faktorima nego što to možda izgleda u zadnje vrijeme. Opet s druge strane, niti oni ne mogu baš započeti bull run u ovakvim trenucima kad se sve oko nas crveni. Potrebno je par pozitivnih vijesti, da bi, ako ne ništa drugo bar imali “izliku” započeti pumpanje cijena dionica. Svi fondovi su u minusu od početka godine i neće to dobro izgledati ako izvještaji za siječanj i posebno prvi kvartal budu isto tako negativni.

Jel zna netko zasto se tako naglo okrenuo trend u Americi?

No pain no Game

naučio sam il primjetio, kako oćeš, da je kraj korekciji najčešće upravo u momentu kad posegneš za tabletama za smirenje, kupiš još šteku cigareta il taman sve ugasiš i pošalješ u pm, te odeš prošetat! [wink]


Jel zna netko zasto se tako naglo okrenuo trend u Americi?

Jedino sto sam ja uspio ulovit je pad cijene nafte i objavljen nelos CPI (Consumer Price Index)…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Jel zna netko zasto se tako naglo okrenuo trend u Americi?

bolji od ocekivanih rezultati JP Morgan Chase, Wells Fargo, onda preuzimanje BEA Systems od strane Oraclea, i ovo sto spominje kolega deimos (povecanje zaliha nafte = smanjenje cijene nafte, i dosta dobar consumer price index)
ali sve to zajedno nije nesto posebno, danas je velika volatilnost, ne mora znacit da ce nesto posebno narast indexi (npr. Nasdaq je jos uvijek u laganom minusu)

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!

Ne moraju ni rast, neka za razliku od prethodnih dana ne padaju. Dovoljno je i to. Da, definitivno JP Morgan, kao i IBM nekidan, pravi zelenilo u US.
Očito se nadaju kako rezultati i neće biti toliko loši na nekim dionicama, kako se predviđalo.

No respect

Volatilno dosta u zadnje vrijeme. Treba vodit racuna da su tamo, za razliku od naseg trzista, u igri i opcije i shortanje. Ovi koji su shortali JP Morgan sada negdje panicno pokrivaju pozicije… [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

mogli bi okusiti sutra i bull trap,nesto novo za svjeze korisnike[smiley]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Međedi bi rekli bull trap!

Hm, ali moje mišljenje je malo drukčije, ne znam jel to zato što sam uvijek pozitivac! Ali ovako, mislim da će već sutra izaći neslužbena vijest da FED smanjuje kamatne stope za ne znam ni ja koliko, jer koliko god da smanje idu u još dublju agoniju! Njihovo tržište će se zazeleniti a to će pratiti i Europa. Ameri se uvijek izvuku, svaki put privremeno, pa opet privremeno, i tako već jako dugo…

A šta je s nama? Još uvijek mislim da sve to ne utječe previše na naše tržište i da je sve ovo dobro došlo našim fondovima za jeftiniji ulaz. Omjer k/p na njima najzanimljivjim dionicama je već danas jako primamljiv a sutra ujutro će biti još bolji za njih. Mogle bi i naše vijesti sutra izgledati malo bolje. Mnogi bi mogli u kupnju, pametniji i iskusniji mali ulagači, a naravno i fondovi! A imat će i dobre razloge za to, jer kao kriza na svjetskom tržištu prolazi! U suprotnom bi ovakvim tempom mogli sami sebi stvoriti velike probleme ako do kraja tjedna ne reagiraju! Jer mi smo još uvijek malo i prozirno tržište, podložno manipulacijama, a sve to jer smo kao narod takvi! Kad vidim na kakve glupe i beznačajne naslove u novinama i izjavama nestručnih političara, masa reagira rasprodajom ili masovnom kupnjom, onda mi je puno toga jasnije.

Samo je dovoljna usporedba trenutne situacije: zašto američki fondovi ne mogu manipulirati njihovim tržištem i braniti cijene svojih dionica a naši to mogu kako god požele?! Totalno smo različita tržišta i ne vidim razloge zašto bi stanje u njih utjecalo na nas, osim kad to treba našim fondovima za jeftin dokup!
A do nekakve globalne krize koja bi sve pogodila i stvarno utjecala na naše tržište mislim da još neće doći!

Ali to je samo moje mišljenje!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Neznam misko, nisam vise pametan. Ne kuzim kaj ti fondovi rade. Gle ingru danas, ili su oni poklapali male, ili je plavi izletio…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Neznam misko, nisam vise pametan. Ne kuzim kaj ti fondovi rade. Gle ingru danas, ili su oni poklapali male, ili je plavi izletio…

Nisam nikad ni bio, rekli bi zlobnici [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close