Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hanfa ponovo uhvatila manipulatora jednom dionicom

Tomislav Petrov
tomislav.petrovatcharbusiness.hr 10.01.2008 12:27
Pročitaj komentare(16)

Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga donijela je rješenje kojim se poništava transakcija jednom dionicom Karlovačke banke koja je 8. siječnja sklopljena na Zagrebačkoj burzi.
Ovlaštena društva Abacus brokeri i Hita vrijednosnice o poništenju transakcije dužna su bez odgode obavijestiti klijenta nalogodavca, stoji u Hanfinom rješenju.

Dionicom Karlovačke banke trgovalo se 75 posto trgovinskih dana u zadnjih šest mjeseci te je Burza zbog pada cijene te dionice više od 10 posto u skladu s Pravilnikom o obustavi trgovanja dionicama na burzama u Republici Hrvatskoj obustavila trgovanje tom dionicom. Naime, nakon što je zaključena transakcija jednom dionicom, došlo je do pada cijene 26,01 posto prema izračunu definiranom u Hanfinom pravilniku (pada cijene 25,75 posto u odnosu na zadnju jučerašnju cijenu).

Prvi nalog Abacus brokera za kupnju jedne dionice realiziran je u predotvaranju po cijeni 346 kuna. Drugi nalog Abacus brokera za prodaju jedne dionice realiziran je u 15:26.47 sati po cijeni 339 kuna, dakle 7 kuna nižoj od cijene u prvom nalogu. Treći nalog Abacus brokera za kupnju jedne dionice realiziran je u 15:39.28 sati po cijeni 336,50 kuna. Četvrti nalog Abacus brokera za prodaju jedne dionice realiziran je u 15:42.32 sati po cijeni 251,01 kuna.

Kako je nalogodavac Abacus brokera po transakcijama ostvarivao gubitak uz dodatne troškove provizije brokerske kuće, Zagrabačka burza zaključila je da je nalogodavac djelovao s namjerom snižavanja cijene i manipulirao tržištem te preporučila Hanfi poništavanje transakcija i pokretanje odgovarajućih zakonskih postupaka protiv nalogodavca manipulatora.

Hanfa je ocijenila kako se opisanom transakcijom na tržištu stvorila kriva slika o ponudi, potražnji i cijeni redovne dionice Karlovačke banke i donijela opisano rješenje kojim se poništava transakcija jednom dionicom Karlovačke banke.

[angry] [angry] [angry] [angry] [angry] [angry] [angry] [angry]

evo pravde i sigurnosti na našem tržištu!!!!!

najbolji je jedan komentar s bussinesa, prenosim ga u cijelosti

limun 10.01.08 13:11
To meštre,….naj.. mu se m…e !

[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

A ja opet pitam za Puris?

Meni se čini da je to sa Purisom odigrano i da se ne ukine sa tržišta, jer cijelu godinu nije bilo transakcije. Vidim da su sad skinuli neke sa usporednog tržišta zbog neaktivnosti.

No respect


Meni se čini da je to sa Purisom odigrano i da se ne ukine sa tržišta, jer cijelu godinu nije bilo transakcije. Vidim da su sad skinuli neke sa usporednog tržišta zbog neaktivnosti.

Negdje sam pročitao da Podravka planira kupiti (između ostalih tvrtki) i Puris i da zato Belupo ide na IPO.

I love the Smell of Profits in the Morning


.” Negdje sam pročitao da Podravka planira kupiti (između ostalih tvrtki) i Puris i da zato Belupo ide na IPO.

Je, to je ozbiljan plan. Sad ne znam da li baš zbog toga rade IPO Belupa, mislim da im to čak ni ne treba. Osim ako nemaju u planu još nešto.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

fazan:
” .” Negdje sam pročitao da Podravka planira kupiti (između ostalih tvrtki) i Puris i da zato Belupo ide na IPO.

Je, to je ozbiljan plan. Sad ne znam da li baš zbog toga rade IPO Belupa, mislim da im to čak ni ne treba. Osim ako nemaju u planu još nešto.

akvizicije u BiH.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

A gle ove pacijente šta se lipare na INGR, kao da su na DDJH! [lol]

ECB i BoE zadržale kamatnu stopu…nema promjena!
englezi su spasili funtu samo pitanje je kako će na to reagirati njihov bankovni sustav…nadam se dobro…europa je željela dizati kamatnjak ali su očito u strahu od posljedica zadržali s.q.
možda danas doznamo i što planiraju ameri…
[thumbsup]

hmmm tek sada vidim…europa je reagirala jako loše na gore navedene vijesti [undecid]
pa alternativa im je bila još gora…ne kužim ih baš [huh]


ECB i BoE zadržale kamatnu stopu…nema promjena! englezi su spasili funtu samo pitanje je kako će na to reagirati njihov bankovni sustav…nadam se dobro…europa je željela dizati kamatnjak ali su očito u strahu od posljedica zadržali s.q. možda danas doznamo i što planiraju ameri… [thumbsup]

ako je suditi po indexima i nisu bas odusevljeni sa tim odlukama[lol] crveni se samo tako…[shocked]

two bad....milosh dead


hmmm tek sada vidim…europa je reagirala jako loše na gore navedene vijesti [undecid]
pa alternativa im je bila još gora…ne kužim ih baš [huh]

to ti je kao kod nas kad iziđe dobro izvješće, a cijena dolje ko da je rat


fazan: ” .” Negdje sam pročitao da Podravka planira kupiti (između ostalih tvrtki) i Puris i da zato Belupo ide na IPO. ” Je, to je ozbiljan plan. Sad ne znam da li baš zbog toga rade IPO Belupa, mislim da im to čak ni ne treba. Osim ako nemaju u planu još nešto. akvizicije u BiH.

Konkretno,drugu po veličini farmaceutsku tvrtku u BiH…..

New Report

Close