Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ljudi, niko ništa o objavi iz Atlantica?!? Povećanje neto dobiti više od 100%! Moglo bi poletit? Komentar? “U Atlanticu očekuju da će ove godine ostvariti neto dobit nakon oporezivanja oko 55 milijuna kuna. U odnosu na prošlogodišnjih 26,49 milijuna ili 22,62 milijuna iz 2005. godine ovako impresivne najave Uprave ukazuju na znatno poboljšavanje pokazatelja profitabilnosti tog poduzeća.” (hina/business.hr)

Hm…ovo je odlicna vijest! ali reakcija nikakva…mozda je onda vec u cijeni…

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

jel to moj dojam il se polagano smiruje? il se ceka pucanj pa ce krdo na prvi znak….[lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Na ddjh velika podrška na 220 kuna, tko li skuplja na tim razinama.


dominik101: ” Ljudi, niko ništa o objavi iz Atlantica?!? Povećanje neto dobiti više od 100%! Moglo bi poletit? Komentar? “U Atlanticu očekuju da će ove godine ostvariti neto dobit nakon oporezivanja oko 55 milijuna kuna. U odnosu na prošlogodišnjih 26,49 milijuna ili 22,62 milijuna iz 2005. godine ovako impresivne najave Uprave ukazuju na znatno poboljšavanje pokazatelja profitabilnosti tog poduzeća.” (hina/business.hr) ”

Hm…ovo je odlicna vijest! ali reakcija nikakva…mozda je onda vec u cijeni…

Ne možda nego sigurno.


jel to moj dojam il se polagano smiruje? il se ceka pucanj pa ce krdo na prvi znak….[lol]

Ja se nadam da je krdo više postalo pametnije. Pa vidi se da sve ovo sami sebi radimo!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


dominik101: ” Ljudi, niko ništa o objavi iz Atlantica?!? Povećanje neto dobiti više od 100%! Moglo bi poletit? Komentar? “U Atlanticu očekuju da će ove godine ostvariti neto dobit nakon oporezivanja oko 55 milijuna kuna. U odnosu na prošlogodišnjih 26,49 milijuna ili 22,62 milijuna iz 2005. godine ovako impresivne najave Uprave ukazuju na znatno poboljšavanje pokazatelja profitabilnosti tog poduzeća.” (hina/business.hr) ” Hm…ovo je odlicna vijest! ali reakcija nikakva…mozda je onda vec u cijeni…

komentari analitičara prije izlaska IPO-a su izračunali da je u cijenu ugrađena dobit do 2012 g. mene je osobno ta ćinjenica i ulazak njemačkog fonda po cijeni oko 550 kn po dionici i odbila od sudjelovanja u IPO-u,
nisam stručan u izračunavanju vrijednosti kompanija pa molim kolege sa foruma da iznesene teze uzmu kao komentar na ono što sam pročitao na webu .[undecid]

Poštovani kolege, razloga za zabrinutost i korekciju ima sve manje.
Naime, već danas slijedi stagnacija i polagani rast crobex-a i cijena dionica opčenito, a koji bi trebao kulminirati krajem siječnja ili na samom početku veljače.
Argumente za navedeno pronalazim u slijedećem:
1. Jučer su osigurani temelji za formiranje nove vlade koja će biti prihvaćena u saboru već krajem idućeg tjedna a koja svojim programom jamči nastavak dosadašnje politike rasta i razvoja posebice gospodarskog sektora…
2. Krajem ovoga tjedna u mirovinske se fondove slijeva ogromna količina novca koju će isti ulagati u dionice te na taj način direktno podizati cijene istih.
3. U ponedjeljak se čelni ljudi fondova ali i neki bogati pojedinci koji su u kešu (Luković i ekipa) vraćaju sa skijanja i kreču sa ulaganjima.
4. Kako bi fondovi privukli nove ljude sa kešom moraju aktivno poraditi na dizanju cijene dionica
5. Završilo je izvlačenje novca iz dionica (rasprodaja) za potrebe godišnjih odmora, skijanja i trošenja po šoping centrima.
6. Već ovoga tjedna stabilizirat će se stanje na svjetskim burzama

Sukladno svemu navedenome prestaje korekcija i krečemo sa rastom a i svi vi možete pripomoći tako da jednostavno povučete naloge sa prodaje, izgasite kompjutore i zabavite se drugim bitnim stvarima u životu.

Neki će reći Plavi ne s.r.i ali ja vam želim svima sve najbolje a i moj brat također.

[color=black][/color]

@plavi

PNSR

[rolleyes]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Mene veseli da plavi986 zna da će se stabilizirati stanje na svjetskim burzama[thumbsup]
Treba javiti Bernakeu da ne brine[lol]

Stagflacija je svemu kriva

Nisam već dugo vidio da je u prvih pola sata DDJH protrgovao više komada dionica nego HT. Očito na HT-u treba dizati cijenu da se mali potaknu na izlazak.

Plavi , od svega se slažem samo s MnS konstatacijom pod 3.

na ddjh se nesto opako dogadja

http://www.diplomata.org/diplomata/drzave/index.php?broj=9

New Report

Close