Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@inquirer

Kad ste već tako odlučili mogli bi kolega onda i koje slovo za medveđi brlog ponekad napisati [smiley]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


… da ne citiram sve…

Gle, slazem se ja s tobom ako imas “onaj” feeling da treba izici van onda si dobro postupio. Sve ovo sto si nave stoji iako je to vidjenje nekih analiticara a kao sto rekoh nitko nema kristalnu kuglu. Zadnjih par godina se govori kako je sve napuhano i kako nije normalno pa sljedece godine ode jos vise gore.

Dobro se sjecam VDKT na 120 kuna kada su govorili da to nije normalno da to mora ici dolje. Pa ista prica na 350kn kada su svi prognozirali slom burze.

Osobno mi se cini da do ulaska u EU nema brige. Ponovno, slazem se sa svime navedenim u tvojem postu ali biti ce tu pristupnih fondova, ulazaka stranog kapitala sve vise, raznih preuzimanja itd…. Ja na tome nekako temeljim svoj optimizam.

Malo sam analizirao ostale zemlje koje su ulazile u EU i sve do jedne su imale slican patern na burzama. Ne vidim zasto bi mi bili iznimka. Naravno, ako odvali meteor negdje ili dodje do WW III biti ce drugacije ali za sada ne vidim razloga za neku pretjeranu brigu.

skype - ivek1234



@inquirer

Kad ste već tako odlučili mogli bi kolega onda i koje slovo za medveđi brlog ponekad napisati [smiley]


[lol] [lol] [lol] Medo, tvoje vrijeme sigurno dolazi. Samo mislim da ima jos vremena do tada. Sinus funkciji ne mozes pobjeci sve i da hoces. Pitanje je samo kolike su amplitude….

skype - ivek1234


Ja upravo rasprodao kompletan portfelj. Jednostavno više namam ideja što kupiti, ovo što valja mi se čini skupo, a ovo što je jeftino je ili netransparentno i nelikvidno ili fundamentalno loše. Čekam priliku. Nekak imam osjećaj da će tržište u 2008. kilavit.

Sada, portfelj koji si rasprodao, prijavi u virtualni Top 10 za 2008…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Malo sam analizirao ostale zemlje koje su ulazile u EU i sve do jedne su imale slican patern na burzama. Ne vidim zasto bi mi bili iznimka. Naravno, ako odvali meteor negdje ili dodje do WW III biti ce drugacije ali za sada ne vidim razloga za neku pretjeranu brigu.

Nije meteor nego asteroid, i odvaliće Mars cca 30. siječnja. A dotad ima fore. 🙂

http://space.newscientist.com/article/dn13129-asteroid-may-hit-mars-in-january.html

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


SLK:
Mislim da većina novijih korisnika nije zlonamjerna, nego jednostavno neiskusna po pitanju procjene kretanja tržišta. Ali je činjenica da je došlo do osipanja starih forumaša, gdje brojim registrirane krajem 2005. pa do kraja 1Q06. To je prva generacija, utemeljitelji ovog foruma.


U svakom poslu pa tako i ovom uvijek će biti novih(početnika) a stariji će postati još stariji (bilo po stažu ili godinama) i pomalo odlaziti. Tako je to u životu. Općenito za znalce a i neiskusne je dobro da se broj članova(novih ulagača) povećava jer će na njihovom neiskustvu vjerojatno dodatno zaraditi, a opet neiskusni će nešto i naučiti(što na svojim greškama a što dijelom i na čitanju postova). Smatram da je cilj svakog tržišta pa i ovog širenje jer samim tim povećava se masa u bilo kojem obliku što je glavni razlog profita.Mišljenja sam da nema nas pojedinaca koji čine veliku masu da se ne bi osnivali fondovi i postizali ovakvi prinosi na godišnjem nivou. Dobar dio vas(ili nas) je dizao razne oblike kredita i uvećavao imovinu fondova a ovi su mogli dizati cijene dionica i tako u krug, jer nisu naše tvrtke (čast izuzecima) u globalu tako dobro poslovale. E sad zaključite je li bolje da nas je više ili manje, jer ako pojedinci žele izmjenjivati dojmove imaju PM. Inače ova replika od kolege je slučajno izabrana i bez uvrede.

SLK:
Mislim da većina novijih korisnika nije zlonamjerna, nego jednostavno neiskusna po pitanju procjene kretanja tržišta. Ali je činjenica da je došlo do osipanja starih forumaša, gdje brojim registrirane krajem 2005. pa do kraja 1Q06. To je prva generacija, utemeljitelji ovog foruma

dobro je, svaka čast utemeljiteljima i prvoj generaciji forumaša, trebali bi ih mi ,noviji, poštivati. tako je to svugdje. među njima ima znalaca u svojoj struci (koja je bliska trgovanju vrijednosnicama) ali ima i nekih koje ne smatram znalcima. općenito ne nalazim da je puka činjenica to što je netko ovom forumu pristupio 2005., 2006. ili 2007. godine veći znalac od nekog drugog već je eventualno znalac po sadržaju svojih postova.
što bi onda trebala reći prva generacija hrvatskih brokera koji su pobrali vrhnje na tržištu hrvatske a i susjednih nam država, oni bi se trebali postaviti tako visoko da bi ih, po tome, kolega SLK, trebali oslovaljavati sa ..”Dozvolite da Vam se obratim…”
Što se mene osobno tiče, ulagao sam i prije 2005., ulažem i danas a ulagat ću i dalje u vrijednosne papire dokle god budem zadovoljan prinosima, ne smatram se preiskusnim investitorom i nastojim svaki dan nešto naučiti no učim i od onih koji su od 20.11.2007. na forumu baš kao i od onih čije prisustvo datira iz 2006. godine, jednako tako sa svakim sam spreman raspraviti i braniti svoje stavove ako smatram da imaju podlogu u vlastitom iskustvu.
da rezimiram, prisustvo na forumu od 2005. ne znači uvijek i veće iskustvo od nekoga tko je puno kasnije pristupio. što da se danas uključi i Waren Buffet, njegovi postovi ne bi vrijedili jer nije bio uključen u rasprave od početka foruma?
[huh]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


E sad zaključite je li bolje da nas je više ili manje, jer ako pojedinci žele izmjenjivati dojmove imaju PM.

Tako je, i upravo se to i događa. Prvo je komunikacija pojedinih Forumaša krenula putem PP, da se izbjegne gužva. Onda je putem PP krenula razmjena skype podataka, pa emailovi, pa mobiteli i sad su to osobna poznanstva i svakodnevne komunikacije izvan Foruma. Na forum se dođe reda radi. Govorim ti iz prve ruke.


Febo, trudim se dobro odmjeriti svaku svoju riječ prije nego ju napišem. Nisam bez razloga napisao “većina” a ne “svi”. I dalje stojim iza toga da je većina novih neiskusna, da ne poznaje barem elementarne stvari funkcioniranja Burze, kao što smo i mi nekoć bili.

Samo ima jedna velika razlika. Primjerice, ja i kolega Alien, a vjerojatno nas ima još, smo prvo šest mjeseci čitali forum, prije nego li smo se odlučili napisati prvi post. Razlozi: čitali smo i učili od pokojnog mreicha i još nekoliko forumaša i nismo htjeli praviti gužvu bezveze. Isto tako, nismo htjeli ispasti bedasti u startu.
Kad jednog dana više nisam mogao naći odgovore na svoja pitanja, potražio sam pomoć na Forumu. S tim da je nastup bio: “Dobar dan, oprostite, ja bih nešto pitao…”. To uopće nema veze sa trajanjem iskustva u samom investiranju.
Ali… postoje moderatori i odgovorni ljudi za Forum, pa neka vode politiku u dogovorenom smjeru.

No respect

SLK sada sam baš čitao Vaše prve postove na ovom forumu. Pa i nije baš da ste pristupali sa: “Dobar dan, oprostite, ja bih nešto pitao…”, ali su Vaši postovi imali svoj smisao i težinu. Pozdrav.


SLK sada sam baš čitao Vaše prve postove na ovom forumu. Pa i nije baš da ste pristupali sa: “Dobar dan, oprostite, ja bih nešto pitao…”, ali su Vaši postovi imali svoj smisao i težinu. Pozdrav.

Kroz tih nekoliko mjeseci samo praćenja, već sam imao određeno mišljenje o svakom pojedinom Forumašu, pa sam se prema svima od prvog posta ponio kao i u svim kasnijim postovima. Prema nekima sa većim, nekima manjim respektom.

No respect


hmihajlo: ” SLK sada sam baš čitao Vaše prve postove na ovom forumu. Pa i nije baš da ste pristupali sa: “Dobar dan, oprostite, ja bih nešto pitao…”, ali su Vaši postovi imali svoj smisao i težinu. Pozdrav. ” Kroz tih nekoliko mjeseci samo praćenja, već sam imao određeno mišljenje o svakom pojedinom Forumašu, pa sam se prema svima od prvog posta ponio kao i u svim kasnijim postovima. Prema nekima sa većim, nekima manjim respektom.

SLK, a što misliš da ja nisam pratio forum neko vrijeme prije nego sam pristupio? a vjerojatno još i podosta drugih današnjih forumaša. otkrio si toplu vodu.[wink]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Febo

SLK, a što misliš da ja nisam pratio forum neko vrijeme prije nego sam pristupio? a vjerojatno još i podosta drugih današnjih forumaša. otkrio si toplu vodu

Ja mislim da je SLK i nije mislio na one koji s prije pristupanja forumu pratili diskusije…sve u svemu dečki zapravo imate isti zaključak….
[thumbsup]

New Report

Close