Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko vidim kod nekolicine postoji klasicni sindrom da se usporedjujemo sa zapadom kao sebi ravnima. Dajte se zbrojite. Mi smo … da ne velim kaj. Trebali bi biti puno bolji nego sto jesmo no daleko smo od toga. No cijene su nam maltene pa evropske sto veze s mozgom nema. Plavi, da i cijene stanova su skupe. Ne da su skupe, nego su nerealno skupe. Ne znam samo kome je uopce palo na pamet usporedbu raditi sa Berlinom i Parizom. To su planetarne metropole u odnosu na koje je Zagreb selendra. Autor je rodjeni zagrepcan i cijeli zivot zivi u njemu.

dobro dok nije jotovanje….inače, da odgovorim alienu – ne uspoređujemo se mi sa zapadom , ali neke reference moraju postojati i tom se zapadu mora dati za pravo da je napredan, liberalan, donekle tolerantan i ljudi tamo ipak žive u prividnoj slobodi. neću se valjda uspoređivati sa državama gdje se silovane žene bičuju i šalju u zatvor. svi mi ovdje smo djeca amerike, priznali to ili ne. živimo kapitalizam i red je da onda do kraja to prihvatimo jer nema više natrag u socijalizam i njegove klonove. meni je bilo dobro u socijalizmu, ali ja sam bio samo dijete. treba se uspoređivati sa zapadom, putovati na zapad jer mi ćemo postati zapad za 20tak godina pa da vidimo kako će nam biti lijepo. Nekima.

ovdje u Londri za 8 tisuca EUR dobijes stan u najgorem predgradju (opasno, daleko itd), a za pristojan kvart treba oko 15k EUR po kvadratu, s time da su stale cijene zadnja 4 mjeseca

istina je da je Berlin jeftin, ali to je zato sto tamo postoji ogroman visak stanova koji su preuredjeni u 90-tima kad se mislio da ce u Berlin pohrliti novo stanovnistvo (ponovno glavni grad Njemacke itd.); no to se nije dogodilo, skoro nijedna njemacka kompanija nije preselila svoj business u Berlin; lokalna ekonomija Berlina je dosta losa u odnosu na ostatak Njemacke;
takodjer, Njemacka nije tipican primjer za nekretnine, jer su najmoprimci strasno zasticeni od drzave, i malo ljudi kupuje svoje stanove, to se ne moze usporedit s drugim zemljama, posebno ne s Hrvatskom

mislim da stanovi u Zagrebu i jesu i nisu preskupi: preskupo je dati 2k EUR za neki stan u jadnom pregradju u oronuloj zgradi; nije preskupo dati ni 4k EUR za stan u nekoj mirnoj ulici u centru grada

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!

Evo i na Dnevniku spomenuli “euforiju na burzi” zbog pravilnika Hanfe. Pojedinačno su spomenute neke dionice u koje sad mirovinski fondovi mogu ulagati, opet drukanje preko Dnevnika [wink]

NIJE za ovu temu ali ,
cjene stanova i zemljista na dobrim (sta je to dobra ) lokacijam ce sigurno rasti .
U zadnjih par mjeseci se nesto smanjila potraznja iskljucivo radi obustave dodjele odobrenih kredita ali cjena stanova u privatnom vlasnistvu uglavnom ne pada ( ne mislim na stanove od koje kakvih invest. koje guse krediti).
U Istri se proda sve sta se pojavi na trzistu a od objekta je potrebno imati samo kucni broj u djepu.

najvrednije stvari u životu su besplatne

Da li je preskupo u blizini Gračaca kupiti 260.000 m2 zemljišta sa 10-tak ruševina od kuća za cca 250.000 EUR

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Komentari trgovanja,alooooooooooooo

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Komentari trgovanja,alooooooooooooo

pa i diskutira se o trgovanju, samo ne o trgovanju vrijednosnim papirima.[smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

evo ja danas trgovao:

kupio Graciju (zeni) i dvije Stelle (sebi)[tongue][wink]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Da li je preskupo u blizini Gračaca kupiti 260.000 m2 zemljišta sa 10-tak ruševina od kuća za cca 250.000 EUR

Triba li razminirat……..

jedno pitanje
kak je moguće da je danas prošla ona transakcija na otvaranju na cca 3298,00 kuna kad je jučer nije bilo a danas se nisu mogli otvarati nalozi do početka trgovanja
hvala na pomoći neukom

Postanite Eu-robovi

Što se stanova u zg tiče, s obzirom na vlastito iskustvo, većina novogradnji je loša i ne opravdava traženu cijenu. Međutim još veći problem je (a prvi su ga iskusili oni koju su preštancali bukovac tzv urbanim vilama) što rijetko koji kvart ima svu potrebnu infrastrukturu za npr obitelj sa djecom. A to znači da imaš gdje prošetati dijete u kolicima (da uopće ima asfaltirana cesta), pustiti ga na neku zelenu površinu, parkić ili igralište, da je vrtić ili škola blizu, kao i javni prijevoz.
E sad opet ni tu npr dijelovi grada u novome zg koji imaju ovakvu infrastrukturu ne mogu se komparirati cijenom sa onima u sjevernijem dijelu grada.
Pitanje je i koja će se struktura stanovništva doseliti u centar jer svi sadržaji sele na periferiju i obogaćuje se život periferije, dok zapravo centar propada. Ja osobno već jakooo dugo živim u centru i skoro pa jedva par puta godišnje odem na jelačičev ili u obližnje ulice … nemam po što ići sve je u centrima na periferiji, a mogu se i besplatno parkirati, bolje rečeno mogu naći parking. I zato mislim da jedino infrastrukturno osmišljeni kvartovi imaju opstanak po pitanju cijene, mad a svaka roba ima svoga kupca.

A što se otužnog izgleda grada tiče, centar je totalno zapušten, međutim to će se brzo promjeniti kada lobiju to dođe u interes. Isto je bilo i u grazu pa pogledajte ga danas .,.. mislim da smo sličniji grazu nego nekom drugom gradu pa od tuda usporedba s njim …

Po meni neće biti velike korekcije cijena sve dok je potražnja veća od ponude i to je jedino bitno! Međutim sve više ljudi traži kvalitetu za naše cijene i samo takvi stanovi će moći prolaziti.
druga stvar kod je usporedbe cijena stanova vani i kod nas je i platežna moć samih građana. Koliki je naš per capita dohodak, a koliki vani … e to ne valja …

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

New Report

Close